Ktm 640 lc4 τζάμι απο πίσω φως

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Φίλοι καλησπέρα...
Ευτυχώς προλάβαμε και πήγαμε βόλτα ωραια χωμάτινη στα Γεράνεια,Πατέρα,κλπ πριν την απαγόρευση .....Ομως σε ενα τουμπίδι με το 640, παρολλο που δεν είχα απώλειες σοβαρες ούτε τραυματισμό,εσπασε το τζάμι του πίσω φωτος.Το κρύσταλλο.Εσπασε σε τοσα κομματια που δεν έψαξα να τα μαζεψω μηπως τα κολλουσα..
Ετσι ψάχνω για τζαμακι.Η γνήσιο μεταχειρισμενο σε μια νορμαλ τιμη.Η αφτερ μαρκετ κατι...Ειναι εθκολο να το αλλάξω μονος μου ή πρέπει να λυσω το μισό 640?
Εχετε κάτι κατα νου?Βλεπω κάτι κουλά στο ebay πχ

58414040100 KTM Rear Light Rear Light Tail Light Complete. for lc4 400 640 1998-2007 | eBay

Είναι δυνατόν να κάνει 100 τοσα ευρα ένα τζάμι,ένα ντουι και ενα καλώδιο¨?Αποκλείεται να δωσω τοσα λεφτα.Σε αφτερ μάρκετ παίζει κάτι?Τζαμάκι μόνο ας πούμε?Πλαστικό?
 

tomBrast

Μέλος
Όνομα
ΘΩΜΑΣ
Μοτό
ΤΕΝΕRE 700
Φίλε μου έχω. Όλο το φωτιστικό σώμα, ντουί δεν είμαι σίγουρος, μάλλον ναι.
Να το αλλάξεις είναι μπελάς... Όχι δύσκολο, θέλει ώρα.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Αν δε βολευτείς με του Θωμά tomBrast, θα μπορούσες να δεις κι εδώ car.gr και να ρωτήσεις τιμές.
Προσωπικά δεν θεωρώ ότι πρέπει να πας για καινούριο (τζάμι & ντουί μαζί). Αλλάζεις μόνο το τζάμι και είσαι ok....

για την αλλαγή, πρέπει να λύσεις όλο το πίσω κομάτι (τουλάχιστον έτσι είχα κάνει για να τσεκάρω το ντουί), αλλά δεν είναι κάτι τραγικό! μόνο βίδες λύνεις και ξεσυνδέεις την φύσα...
όταν με το καλό το κάνεις, ρίξε κι ένα καθάρισμα στις φύσες από την καλωδίωση του ντουί και καθάρισε κι αυτό ;)
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Φίλε μου έχω. Όλο το φωτιστικό σώμα, ντουί δεν είμαι σίγουρος, μάλλον ναι.
Να το αλλάξεις είναι μπελάς... Όχι δύσκολο, θέλει ώρα.
Που βρίσκεσαι?Τιμούλα?Θα κοιτάξω αν χρειάζεται κατι άλλο εκτος απο τζαμακι και σου λέω.
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Αν δε βολευτείς με του Θωμά tomBrast, θα μπορούσες να δεις κι εδώ car.gr και να ρωτήσεις τιμές.
Προσωπικά δεν θεωρώ ότι πρέπει να πας για καινούριο (τζάμι & ντουί μαζί). Αλλάζεις μόνο το τζάμι και είσαι ok....

για την αλλαγή, πρέπει να λύσεις όλο το πίσω κομάτι (τουλάχιστον έτσι είχα κάνει για να τσεκάρω το ντουί), αλλά δεν είναι κάτι τραγικό! μόνο βίδες λύνεις και ξεσυνδέεις την φύσα...
όταν με το καλό το κάνεις, ρίξε κι ένα καθάρισμα στις φύσες από την καλωδίωση του ντουί και καθάρισε κι αυτό ;)
Και να σκεφτεις οτι αυτή την αγγελία την έχω στα παρκαρισμένα μου στο car...Αντε το χάσαμε το μυαλό μας...Κατι η δουλειά,κάτι ο θανατηφόρος ιος....
Ευχαριστώ
 

tomBrast

Μέλος
Όνομα
ΘΩΜΑΣ
Μοτό
ΤΕΝΕRE 700
Ηλιούπολη.
Τιμή φυσικά κάτω από τα μισά που βρήκες στο eBay. Μεταχειρισμένο, γνήσιο.
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
...Και κάτι ασχετο και σχετικο...
Πολλες απο Τις δουλειες ολες τις κάνω στο πεζοδρομιο στις μοτο λογω ελλειψης χωρου για εργασιες.Αν βγάλω μηχανη και κατέβω πεζοδρομιο και αρχισω και λύνω ουρά κτμ ας πούμε...και περάσει οργανο για έλεγχο απαγορευσης κυκλοφορίας...Εγώ τι του λέω?Με καλύπτει κάτι απο το sms στο 13033?Γιατί σίγουρα είναι μετακίνηση απο το σπίτι...
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Ηλιούπολη.
Τιμή φυσικά κάτω από τα μισά που βρήκες στο eBay. Μεταχειρισμένο, γνήσιο.
Θα σου στειλω μυνημα τις προσεχεις μερες
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
...Και κάτι ασχετο και σχετικο...
Πολλες απο Τις δουλειες ολες τις κάνω στο πεζοδρομιο στις μοτο λογω ελλειψης χωρου για εργασιες.Αν βγάλω μηχανη και κατέβω πεζοδρομιο και αρχισω και λύνω ουρά κτμ ας πούμε...και περάσει οργανο για έλεγχο απαγορευσης κυκλοφορίας...Εγώ τι του λέω?Με καλύπτει κάτι απο το sms στο 13033?Γιατί σίγουρα είναι μετακίνηση απο το σπίτι...
Γράψε σε ένα χαρτί "αναγκαίες επισκευές στη μοτοσυκλέτα" μαζί με ημερομηνία κτλ

Άσε που άμα δουν ότι έχεις ΚΤΜ θα σου δώσουν άδεια αορίστου χρόνου....
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
...Και κάτι ασχετο και σχετικο...
Πολλες απο Τις δουλειες ολες τις κάνω στο πεζοδρομιο στις μοτο λογω ελλειψης χωρου για εργασιες.Αν βγάλω μηχανη και κατέβω πεζοδρομιο και αρχισω και λύνω ουρά κτμ ας πούμε...και περάσει οργανο για έλεγχο απαγορευσης κυκλοφορίας...Εγώ τι του λέω?Με καλύπτει κάτι απο το sms στο 13033?Γιατί σίγουρα είναι μετακίνηση απο το σπίτι...
μην φοβάσαι, δε θα σου πει τπτ!! στην καλύτερη να σου χτυπήσει την πλάτη από συμπόνοια.....
 

tomBrast

Μέλος
Όνομα
ΘΩΜΑΣ
Μοτό
ΤΕΝΕRE 700
Η δικιά μου είναι μεσ τη λάσπη από το Αττικό του Χελιώτη, αλλά την έχω αφήσει στο ασφαλές γκαράζ της συντρόφου μου...20 χλμ από το σπίτι μου...και έχω την ανάγκη να την χαιδέψω...να την φροντίσω...την μηχανή φυσικά. Καταλαβαινόμαστε ελπίζω...
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
μέσα στη λάσπη ε??? ωραίο απολίθωμα θα γίνει ;)
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
90€ ειναι η τιμη του γνησιου απο αντιπροσωπεια, αν αυτο λεει κατι.

Εγω λεω βαλε μια διπολικη κοκκινη LED λαμπα να κανεις τη δουλεια σου τωρα, και οταν βρεις μεταχειρισμενο φαναρι σε καλη τιμη το χτυπας.
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
90€ ειναι η τιμη του γνησιου απο αντιπροσωπεια, αν αυτο λεει κατι.

Εγω λεω βαλε μια διπολικη κοκκινη LED λαμπα να κανεις τη δουλεια σου τωρα, και οταν βρεις μεταχειρισμενο φαναρι σε καλη τιμη το χτυπας.
Ετσι κι αλλιως λαμπιτσα λεντ εχω στο ντουι..
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Οι απλές πυρακτώσεως ολα τα χρονια καιγονταν αμεσως .Κατι οι κραδασμοι κάτι κείνος ο άγνωστος λόγος.....Ηταν σαν αναλώσιμες..Ειχα πάντα 1 ή και 2 σε ταξιδια...Αυτή η led δεν έχει καεί εδώ και πολύ
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
90€ ειναι η τιμη του γνησιου απο αντιπροσωπεια, αν αυτο λεει κατι.

Εγω λεω βαλε μια διπολικη κοκκινη LED λαμπα να κανεις τη δουλεια σου τωρα, και οταν βρεις μεταχειρισμενο φαναρι σε καλη τιμη το χτυπας.
Ναι δεν συζυτάω καν αυτά τα χρήματα
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Η δικιά μου είναι μεσ τη λάσπη από το Αττικό του Χελιώτη, αλλά την έχω αφήσει στο ασφαλές γκαράζ της συντρόφου μου...20 χλμ από το σπίτι μου...και έχω την ανάγκη να την χαιδέψω...να την φροντίσω...την μηχανή φυσικά. Καταλαβαινόμαστε ελπίζω...
Βρέ τι πάθαμε.....
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
O κωδικος του ανταλλακτικου ειναι κοινος για τα παρακατω μηχανακια, οποτε ψαξτο ετσι για να εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να βρεις μεταχειρισμενο.



2003 640 LC4 ADVENTURE (EU)
2004 640 ADVENTURE-R (EU)
2003 640 DUKE II
2003 640 LC4 ENDURO ORANGE
2003 640 LC4 SUPERMOTO
2003 625 SXC
2003 660 SMC
2004 640 LC4 ENDURO
 
Top Bottom