KTM 640 LC4 ADVENTURE

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Η τάπα μάλλον δε στεγανοποιει καλά και μπήκε κάνα λίτρο νερό στο τεποζιτο.

Μου είχε κάνει κάτι παρόμοια στον Όλυμπο που έμεινε έξω όλο το βράδυ με βροχή.

Βάζε κουκούλα
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Η τάπα μάλλον δε στεγανοποιει καλά και μπήκε κάνα λίτρο νερό στο τεποζιτο.

Μου είχε κάνει κάτι παρόμοια στον Όλυμπο που έμεινε έξω όλο το βράδυ με βροχή.

Βάζε κουκούλα
ρε αγορι....εισαι εκτος θεματος... επιτηδες το κανεις ?????
τουλαχιστον δωσε καμμια ιδεα ...
μετα το βαψιμο και το ''μπλουμ'' .....αν το πεθυμησει πως θα το παρει πισω...


 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Η τάπα μάλλον δε στεγανοποιει καλά και μπήκε κάνα λίτρο νερό στο τεποζιτο.

Μου είχε κάνει κάτι παρόμοια στον Όλυμπο που έμεινε έξω όλο το βράδυ με βροχή.

Βάζε κουκούλα
και?? κάνω κάτι γι' αυτό? για το νερό στο τεπόζιτο δλδ?? για την κουκούλα, είναι μέσα στις επόμενες αγορές μου (κουκούλα ή σκέτο νάυλον ή πλαστικό τραπεζομάντηλο με σχεδιάκι ;) )
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
για το νερό στο τεπόζιτο δλδ??
στουμπωστο ολο μεσα...
να παρει τις υγρασιες....
και μετα , σε συνδυασμο με τον bic του Σωτηρη.....
εεεεεεεεε δεν μπορει θα παρει τσακ-μπαααααμμμμμμ !!!!

:p:laugh::laugh::laugh::laugh:

 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
και?? κάνω κάτι γι' αυτό? για το νερό στο τεπόζιτο δλδ?? για την κουκούλα, είναι μέσα στις επόμενες αγορές μου (κουκούλα ή σκέτο νάυλον ή πλαστικό τραπεζομάντηλο με σχεδιάκι ;) )
Aδειασε τη μπιτζινα σε ενα δοχειο και δες εαν οντως εχει παρει νερο. Εγω πονταρω στο νερο στο μπουζι που ειπε και ο Πυξιδας ή τεσπα γενικα νερο στα ηλεκτρονικα.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
νερο στα ηλεκτρονικα.
μετα μπορει να το κανει δωρο στη γυναικα...
στον ιδιο δεν νομιζω να χρησιμευσει ιδιαιτερα...:p:laugh::laugh::laugh:


σημ. το χρωμα δεν ειναι τυχαιο...
πρεπει να συνεργαστει αψογα με το μηχανακι...


 

manosxlv

Μέλος
Περιοχή
ΡΟΔΟΣ / ΟΙΚΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Όνομα
ΜΑΝΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Αδειασε ντεποζιτο
Αδειασε το ποτηρακι του καρμυρατερ με τη βιδα που φαινεται απο την αριστερη μερια .
Τσεκαρε μπουζι
Φυσες και ολα τα σχετικα που ειπαν πιο πανω τα παιδια
Βημα βημα και εδω ειμαστε
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αν υποθέσουμε πώς πήγε νερό στο μπουζί ή πέρασε απ το τεπόζιτο ή έχεις κάψει φλάντζα κεφαλής και πέρασε απο εκεί.

βασικά άμα δουλέυει το εργαλείο έστω με κάποιες διακοπούλες φάε το τεπόζιτο για να μην ταλαιπωριέσαι, γέμισε το με μια κατοστάρα και λογικά θα είσαι εντάξει.

Θα ρίξω μια ματιά και στην δική μου τη τάπα να δω πώς στεγανοποιεί γιατί μου φαίνεται πώς σχεδιαστικά είναι πατάτα και δημιουργεί εσοχή που μπαίνει το νερό άμα βρέχει πολύ ή στο πλύσιμο.

Σε κάθε περίπτωση μια κουκουλιτσα είσαι κομπλέ.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
το νερο βρισκει διοδιους παντα σε ενα μηχανακι ανω της δεκαπενταετιας
Δε θα μας βγάλεις Μανώλη εσύ τα μηχανάκια μας π@τανάκια που έχουν διόδους απο παντού..

τα LC4 είναι αντρικά, στιβαρά και πλήρως ΄΄σφιχτά΄΄ μηχανάκια χωρίς παράνομες εισόδους πουθενά και αν μπήκε νερό στο τεπόζιτο μπήκε επειδή εμείς το θέλαμε..

τώρα εσείς με τα ιταλικά τα Bysexual, metrosexual δε ξέρω τί μηχανάκια κάντε τα κουμάντα σας.. Εμάς στο σπίτι μας τηρείται αυστ(ριακή)ηρή πειθαρχία και μηδενική ανοχή...
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Εμ δεν πήρες τον Ινδό που είναι φτιαγμένος για μουσώνες :ha:ha
Η μόνη σου λύση είναι να μετακομίσεις σε καμιά έρημο :ha
Γιατί ώς γνωστόν αυτά τα αντρικά πορτοκαλί μηχανάκια είναι ντακαρίσια και θέλουν σκόνη όχι νερο :ha:ha
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εμ δεν πήρες τον Ινδό που είναι φτιαγμένος για μουσώνες :ha:ha
Η μόνη σου λύση είναι να μετακομίσεις σε καμιά έρημο :ha
Γιατί ώς γνωστόν αυτά τα αντρικά πορτοκαλί μηχανάκια είναι ντακαρίσια και θέλουν σκόνη όχι νερο :ha:ha
Δηλαδίς για να καταλάβω μας εμπαίζεις επειδή όταν βρέχει πρέπει να κρατάμε ομπρέλα πάνω απο το μηχανάκι να μη μπάζει νερά??

Δηλαδίς το δικό σου το προιόν του Bollywood που άμα δει ελέφαντες και μαιμούδες θα βγεί απ το γκαράζ να χορέψει μας το προτείνεις και για μηχανάκι??

Εμείς βιαζόμαστε, θέλουμε άλογα. ΑΜΑ πάρει μπροστά το μηχανάκι το πάμε καρύδι, δεν έχουμε υπομονή για την ινδική καθυστέρηση της μπάλας που λες μηχανάκι. συγνώμη κιόλας, είμαστε racing και factory...
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Δε θα μας βγάλεις Μανώλη εσύ τα μηχανάκια μας π@τανάκια που έχουν διόδους απο παντού..

τα LC4 είναι αντρικά, στιβαρά και πλήρως ΄΄σφιχτά΄΄ μηχανάκια χωρίς παράνομες εισόδους πουθενά και αν μπήκε νερό στο τεπόζιτο μπήκε επειδή εμείς το θέλαμε..

τώρα εσείς με τα ιταλικά τα Bysexual, metrosexual δε ξέρω τί μηχανάκια κάντε τα κουμάντα σας.. Εμάς στο σπίτι μας τηρείται αυστ(ριακή)ηρή πειθαρχία και μηδενική ανοχή...
ρε φιλε εμεις εχουμε φινετσα...........γυαλαδα και παει συννεφο.....επισης ακομα και η σακουλα για τα οργανα,ειναι βερσατσε..
τωρα σοβαρα,ενα μηχανακι καρμπυρατερατο που τρωει βροχη ατελως,δεν θα την ακουσει?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μόνο Moto Gucci λέμε... :p
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Αυτα τα θεματα τα εχετε εσεις με τα παλια LC4. Εμεις με τα νεα LC8 δεν εχουμε τετοια, εχει φροντισει η μαμα ΚΤΜ να τα στεγνωνει ολα με την εργοστασιακη Κumtel που εχει χωμενη κατω απο τη σελα.
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Δηλαδίς για να καταλάβω μας εμπαίζεις επειδή όταν βρέχει πρέπει να κρατάμε ομπρέλα πάνω απο το μηχανάκι να μη μπάζει νερά??

Δηλαδίς το δικό σου το προιόν του Bollywood που άμα δει ελέφαντες και μαιμούδες θα βγεί απ το γκαράζ να χορέψει μας το προτείνεις και για μηχανάκι??

Εμείς βιαζόμαστε, θέλουμε άλογα. ΑΜΑ πάρει μπροστά το μηχανάκι το πάμε καρύδι, δεν έχουμε υπομονή για την ινδική καθυστέρηση της μπάλας που λες μηχανάκι. συγνώμη κιόλας, είμαστε racing και factory...
Δεν έχω γκαράζ... στο πεζοδρόμιο το έχω για να πιάνει κουβέντα με τους Ινδους και τους Πακιστανούς που περνάνε για να μην ξεχνάει την καταγωγή του :fun:ha
Και άμα το δέις πως λικνίζετε σε αργή κίνηση θα άλλαξεις γνώμη :ha:ha
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Πολύ πλαστικό ρε παιδακι μου ....( tο tracer), θα σου θυμίσει vstrom
ρε φιλε εμεις εχουμε φινετσα...........γυαλαδα και παει συννεφο.....επισης ακομα και η σακουλα για τα οργανα,ειναι βερσατσε..
τωρα σοβαρα,ενα μηχανακι καρμπυρατερατο που τρωει βροχη ατελως,δεν θα την ακουσει?
Εγώ μια φορά το άφησα όξω με κρύο και βροχή και πούντιαξε πάντως.. ξερόβηχε λίγο μετά, μπορεί να ανέβασε και δέκατα δε ξέρω.. νομίζω όμως οτι απλά έχει ξεραθεί το o-ring στη τάπα και πρέπει να βάλω καινούργιο τσιμουχάκι στη τάπα γιατί πάω τάπα!!

Δεν έχω γκαράζ... στο πεζοδρόμιο το έχω για να πιάνει κουβέντα με τους Ινδους και τους Πακιστανούς που περνάνε για να μην ξεχνάει την καταγωγή του :fun:ha
Και άμα το δέις πως λικνίζετε σε αργή κίνηση θα άλλαξεις γνώμη :ha:ha
Αν θες να τιμήσεις τη μηχανή σου να κυκλοφοράς με σανδάλι, μακρύ νύχι και λίγο μπίχλα στις πατούσες, και ριχτά ρούχα και για κράνος ένα αντικολλητικό τσικάλι..!

Πλάκα πλάκα ένα interceptor τώρα το χτύπαγα εύκολα...! Απλά ο εδώ αντιπρόσωπος τις έχει κοπανημένες λίγο τις τιμές..
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
H ταπα του ρεζερβουαρ του lc4 μια χαρα σφραγιζει Δεν εχει κανενα σχεδιαστικο λαθος
Επι 6 ολοκληρα χρονια το ειχα εκτεθειμενο στα στοιχεια της φυσης Ουτε κουκουλα ουτε τιποτα Ποτε δεν ειχα προβλημα με το νερο
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Αδειασε ντεποζιτο
Αδειασε το ποτηρακι του καρμυρατερ με τη βιδα που φαινεται απο την αριστερη μερια .
Τσεκαρε μπουζι
Φυσες και ολα τα σχετικα που ειπαν πιο πανω τα παιδια
Βημα βημα και εδω ειμαστε
ωραία όλα αυτά (που κανονικά πρέπει να κάνω, αλλά αν βάλω πάλι τη μηχανή στην αυλή και χάσω άλλο ένα σαβ/κο με χαμουρεματάκι, το βλέπω να ρετάρω εγώ μετά από τις παντοφλιές...)
αλλά... γιατί το μεσημέρι όταν έχει ζεστάνει ο καιρός δεν τα κάνει τα κόλπα της?
γιατί όταν ζεσταθεί η μηχανή δουλεύει μια χαρά?????



άσε που έχε καεί και η κόρνα... άσχετο, αλλά πρέπει να το πω.... μάλλον πρέπει να κοιτάξω προς πεμφέ που δεν χαλάνε ΠΟΤΕ!!!!
 
Top Bottom