KTM 640 LC4 ADVENTURE

tomBrast

Μέλος
Όνομα
ΘΩΜΑΣ
Μοτό
ΤΕΝΕRE 700
Αν συνεχίσει να το κάνει με άλλη βενζίνη, δες τον αέρα στο καρπυρατέρ. Ίσως θέλει ρύθμιση. Επίσης να το ξεκινάς όταν φτάσει στην τρίτη γραμμή τώρα τον χειμώνα. Και το τσοκ κατέβαζε το σιγά σιγά όλο μόλις αυξήσει μόνο του τις στροφές. Και το επόμενο έξοδο κουκούλα. Τα λέμε Νάξο!
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Αν συνεχίσει να το κάνει με άλλη βενζίνη, δες τον αέρα στο καρπυρατέρ. Ίσως θέλει ρύθμιση. Επίσης να το ξεκινάς όταν φτάσει στην τρίτη γραμμή τώρα τον χειμώνα. Και το τσοκ κατέβαζε το σιγά σιγά όλο μόλις αυξήσει μόνο του τις στροφές. Και το επόμενο έξοδο κουκούλα. Τα λέμε Νάξο!
τρίτη γραμμή???? :eek:mg: κι εγώ το ξεκινάω στην πρώτη??? ωχ ωχ σα να το πηδάω ένα πράμα......
και το τσοκ σιγά σιγά ε??? καλά μου κάνει και μου κάνει τέτοια κόλπα... το καημένο το κτμάκι μου :(
κουκούλα οπωσδήποτε, για Νάξο τα πράγματα είναι εντελώς αρνητικά και για φέτος δυστυχώς........
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Για Νάξο τα πράγματα είναι εντελώς αρνητικά και για φέτος δυστυχώς........
Κρίμα...
Σε καταλαβαίνω...
Μυρίζει θάλασσα και ξεροβήχει το εργαλείο... :p
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Κρίμα...
Σε καταλαβαίνω...
Μυρίζει θάλασσα και ξεροβήχει το εργαλείο... :p
ε ναι ρε συ, το μηχανάκι είναι για βουνά, λάσπες, μάστορες και μόνο καλοκαίρι.... είπαμε Καλοκαιρινό Το Μηχανάκι... ΚΤΜ ...
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Η διαδρομή είναι σούπερ :yew:
ωραία όλα αυτά (που κανονικά πρέπει να κάνω, αλλά αν βάλω πάλι τη μηχανή στην αυλή και χάσω άλλο ένα σαβ/κο με χαμουρεματάκι, το βλέπω να ρετάρω εγώ μετά από τις παντοφλιές...)
αλλά... γιατί το μεσημέρι όταν έχει ζεστάνει ο καιρός δεν τα κάνει τα κόλπα της?
γιατί όταν ζεσταθεί η μηχανή δουλεύει μια χαρά?????



άσε που έχε καεί και η κόρνα... άσχετο, αλλά πρέπει να το πω.... μάλλον πρέπει να κοιτάξω προς πεμφέ που δεν χαλάνε ΠΟΤΕ!!!!
Πως ξέρεις πως έχει καεί? Έδωσες ρεύμα απευθείας και δε δουλευει η πατάς το διακόπτη και δε παίζει?
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Πως ξέρεις πως έχει καεί? Έδωσες ρεύμα απευθείας και δε δουλευει η πατάς το διακόπτη και δε παίζει?
πατάω την κόρνα και δεν κορνάρει :) :) :)
 

Giorgopro

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
KTM 640 Adv. 1999
Θοδωρή την τάπα την άλλαξα αμέσως γιατί βαρέθηκα να μου κλέβουν βενζίνη,
όταν κοίταξα τη μαμά είδα φλάντζα στεγανοποίησης από κάτω οπότε μάλον
δεν είναι από εκεί, από προσωπική εμπειρία ( με έκανε βουρδούγιο ο maniac ένα μήνα
από την Ευβοια ) μάλλον το μπουζί είναι.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
πατάω την κόρνα και δεν κορνάρει :):):)
Πάρε 2 καλωδιακια και δώσε ρεύμα στη κόρνα απευθείας από τη μπαταρία. 99% δεν έχει καεί η κόρνα, είναι κάτι άλλο. Επίσης έλεγξε πως η καλωδίωση προς τη κόρνα αλλά και στον διακόπτη του βεντιλατερ είναι εντάξει γιατί μπορεί να σου φανεί σ περίεργο αλλά περνάνε από το ίδιο κύκλωμα. Τουλάχιστον στο enduro του 2002 το δικό μου. Είχε φύγει ένα καλωδιακια από τη κόρνα, δε δούλευε η κόρνα, δε δούλευε και το βεντιλατερ!

Και καλό ειναι με την ευκαιρία να κάνεις και ένα τεστ στο κυκλωμα που ενεργοποιεί το βεντιλατερ. Πάρε ένα μαχαίρι και γεφύρωσε τον ακουμπώντας τις επαφές ταυτόχρονα. Αν δουλέψει το βεντιλατερ είναι όλα καλά.
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Το μπολ του καρμπυρατερ εχει μια βιδουλα αποστραγγισης, ξεβιδωσε την μεχρι να αρχισει να τρεχει βενζινη, περιμενε μερικα δευτερολεπτα μεχρι να βγει αρκετο καυσιμο και μετα κλειστη. Πιθανοτατα θα λυσει το προβλημα σου
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Το μπολ του καρμπυρατερ εχει μια βιδουλα αποστραγγισης, ξεβιδωσε την μεχρι να αρχισει να τρεχει βενζινη, περιμενε μερικα δευτερολεπτα μεχρι να βγει αρκετο καυσιμο και μετα κλειστη. Πιθανοτατα θα λυσει το προβλημα σου
Ελεγχο σε-> Μπουζί - Μπουζό/πιπα - Μπουζο/καλώδιο - Σημεία σύνδεσής τους

σας ευχαριστώ!!! το επόμενο σαβ/κο θα βγάλω τεπόζιτο και θα τα δω
(γιατί αν κάνω πως το βγάζω αυτό το σαβ/κο... δεν θα βλέπω όλη τη βδομάδα από το μαυρισμένο μάτι....)
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
σας ευχαριστώ!!! το επόμενο σαβ/κο θα βγάλω τεπόζιτο και θα τα δω
(γιατί αν κάνω πως το βγάζω αυτό το σαβ/κο... δεν θα βλέπω όλη τη βδομάδα από το μαυρισμένο μάτι....)
Για αυτό σου έδωσε ο θεός δύο .... :rolleyes::D:D
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Χθες παρέλαβα τη μηχανή από το συνεργείο, για ρύθμιση βαλβίδων...
Περιέργως, χάθηκε η ένδειξη ώρας από το ταχύμετρο!!! Δεν βγαίνει σαν επιλογή!!! Θα το βγάλω να το καθαρίσω το Σάββατο, αλλά μου φαίνεται τελείως κουλό!!!!

Πείτε καμιά ιδέα....
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Κατι θα εγινε με το software update, αυτα τα καινουργια μηχανηματα ειναι του διαβολου. :roflmao::roflmao::roflmao:

Ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος.
Τι ειναι μερικα λεπτα μπροστα στην αιωνιοτητα κτλ
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Χθες παρέλαβα τη μηχανή από το συνεργείο, για ρύθμιση βαλβίδων...
Περιέργως, χάθηκε η ένδειξη ώρας από το ταχύμετρο!!! Δεν βγαίνει σαν επιλογή!!! Θα το βγάλω να το καθαρίσω το Σάββατο, αλλά μου φαίνεται τελείως κουλό!!!!

Πείτε καμιά ιδέα....
Πολύ καλομάθατε με αυτά τα Αντβετσουρ.. Στροφόμετρα, ρολόγια, μερικούς χιλιομετρητές και ένδειξη καυσίμου ξερω γω, όλα τα χετε?? Το δικό μου το αντρικό έχει ταχύτητα, οδόμετρο και 2-3 λαμπάκια τέλος. Γι αυτό πάει πιο γρήγορα..!
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Πολύ καλομάθατε με αυτά τα Αντβετσουρ.. Στροφόμετρα, ρολόγια, μερικούς χιλιομετρητές και ένδειξη καυσίμου ξερω γω, όλα τα χετε?? Το δικό μου το αντρικό έχει ταχύτητα, οδόμετρο και 2-3 λαμπάκια τέλος. Γι αυτό πάει πιο γρήγορα..!
Μα θέλω να βλέπω την ώρα για να κάνω καλύτερους χρόνους στις πίστες!!!!
 
Top Bottom