KTM 640 LC4 ADVENTURE

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Που πας να μπλέξεις??
ε ναι βρε Κώστα k0k0s!!!

πάνε πάρε κανένα αχάλαστο πεμφέ.... ένα G650X challenge για παράδειγμα (τυχαίο παράδειγμα........) !!!

μη μπλέκεις με τους πορτοκαλί διαόλους... χαλάνε!!!!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
ζηλεύετε ρε γιατί είναι συλλεκτικό μόνο για γνώστες, κάπου 3800 κομμάτια βγήκαν. Και ρουλεμάν έχει ακόμα, όχι σαν μερικά-μερικά άλλα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
ε ναι βρε Κώστα k0k0s!!!

πάνε πάρε κανένα αχάλαστο πεμφέ.... ένα G650X challenge για παράδειγμα (τυχαίο παράδειγμα........) !!!

μη μπλέκεις με τους πορτοκαλί διαόλους... χαλάνε!!!!
Το μπενφε που ψώνισε ο "γονα τακιας" έχει κάνει πολύ χώμα και ζόρικες καταστάσεις.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
ζηλεύετε ρε γιατί είναι συλλεκτικό μόνο για γνώστες, κάπου 3800 κομμάτια βγήκαν. Και ρουλεμάν έχει ακόμα, όχι σαν μερικά-μερικά άλλα.
τα ρουλεμάν τα τσέκαρες ή απλά λες ότι έχει?? :p


Το μπενφε που ψώνισε ο "γονα τακιας" έχει κάνει πολύ χώμα και ζόρικες καταστάσεις.
τυχερός που ξέρει τι και πως... γιατί το δικό μου παίζει να το έχει πάρει η μισή Θεσσαλία....
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εδω τα εσκασα για καινουριο πορτοκαλι ρε, στο ματρακα θα κολλήσω;;;
Έχε υπόψη ότι η αναπαλαίωση στοιχίζει αρκετά περισσότερο από έναν νεο...:p
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
το προβλημα με ολα τα lc4 εκεινης της εποχης, high flow και μη, ηταν οι ραγισμενες κεφαλες, το οποιο ειναι λιγο οπως θα σου κατσει...οι τιμες τους εχουν πεσει αρκετα πλεον, αλλα εγω στην αγορα θα υπολογιζα και ενα φουλ ριμπιλντ του κινητηρα, γιατι τα μηχανακια ειναι παλια πλεον και εχουν περασει απο πολλους ιδιοκτητες...επισης, εχουν πραγματικα πολλους κραδασμους κατι που μερικοι γουσταρουν γιατι το μοτερ εχει τρου χαρακτηρα παλιου μονοκυλιδρου αλλα με γκαζι, και οχι τοσο εξημερωμενη λειτουργια οσο τα νεοτερα
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Τα καινούργια πορτοκαλί μετα το 2013 δεν χαλανε

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
τα ρουλεμάν τα τσέκαρες ή απλά λες ότι έχει?? :p
Μικρή αστεία ιστορία, βγάζω μιά βίδα μοχλικού από τον πήγασο για να βγει το αμορτισέρ και πέφτουν ΟΛΑ τα πινς του ρουλεμάν κάτω. 100+ ευρώ σε ρουλεμάν και seals, μοχλικό και ψαλίδι. Και η πλάκα είναι ότι δεν είχε τζόγο που να φανερώνει την ζημιά. Δεν έχει νόημα να τσεκάρω τώρα, αν έχει αντίστοιχη ζημιά και δεν μπορώ να ψωνίσω θα γίνει bonfire το μηχανάκι, θα βάλω και αυτό για soundtrack και θα ανοίξω μιά γκίνες ή δύο μέχρι να κάτσουν λίγο οι φλόγες.
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
ζηλεύετε ρε γιατί είναι συλλεκτικό μόνο για γνώστες, κάπου 3800 κομμάτια βγήκαν. Και ρουλεμάν έχει ακόμα, όχι σαν μερικά-μερικά άλλα.
Ντιζα γκαζιού δεν έχει μου πε ένα πουλάκι κάποτε
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Μικρή αστεία ιστορία, βγάζω μιά βίδα μοχλικού από τον πήγασο για να βγει το αμορτισέρ και πέφτουν ΟΛΑ τα πινς του ρουλεμάν κάτω. 100+ ευρώ σε ρουλεμάν και seals, μοχλικό και ψαλίδι. Και η πλάκα είναι ότι δεν είχε τζόγο που να φανερώνει την ζημιά. Δεν έχει νόημα να τσεκάρω τώρα, αν έχει αντίστοιχη ζημιά και δεν μπορώ να ψωνίσω θα γίνει bonfire το μηχανάκι, θα βάλω και αυτό για soundtrack και θα ανοίξω μιά γκίνες ή δύο μέχρι να κάτσουν λίγο οι φλόγες.

Διαφωνω....
Γινε λιγο πιο μπρουταλ και βαλε τεζα τα ηχεια με αυτο....


 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ντιζα γκαζιού δεν έχει μου πε ένα πουλάκι κάποτε
Γεγονός ότι δεν έχει κάμποσα ανταλλακτικά ακόμα, αλλά το συγκεκριμένο υπάρχει από Χουσκβάρνα κάτι μπλα μπλα. Μετά πας σε φτιαχτό. Θα μου πεις και στο 640 πας το μοχλικό και φρεζάρουν ένα χιλιοστάκι και μετά έχει ρουλεμάν εμπορίου, πάντα υπάρχουν λύσεις με τελευταία την bonfire γιατί αν το ρίξεις θάλασσα έρχεται η Γκρέτα στον ύπνο σου και τραγουδάει το you have stolen my future μπλακ μεταλ με χορωδία την γκρινπις.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τελικά δεν είπατε, ΝΑ ΠΑΡΕΙ 640 του 2000 το αγόρι για ου; (το ίδιο σκεφτόμανε κάποτε, αλλά η ψηλοκάπουλη βρεθηκε μπροστά μου και με έκλεψε)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αμα βρω 99-00 μοντελο δηλαδη σε καλη τιμη το αποφευγω ή το κοιταω?
Σου αρέσει να ζεις επικίνδυνα ε? :p

Προσωπικά θα πήγαινα σε τέτοιο μοντέλο μόνο αν:
  • είχα περιορισμό στο μπάτζετ,
  • ήξερα το ιστορικό του,
  • ήμουν διατεθειμένος να ασχοληθώ με το μηχανάκι και να ήμουν προετοιμασμενος για κάθε πιθανή βλάβη μου βγάλει, από κεφαλή μέχρι ραγισμένο πλαίσιο.
Επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι τα ηλεκτρικά τους είναι χαμηλής ποιότητας, οπότε όσο πιο παλιό τόσο χειρότερα.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Σου αρέσει να ζεις επικίνδυνα ε? :p

Προσωπικά θα πήγαινα σε τέτοιο μοντέλο μόνο αν:
  • είχα περιορισμό στο μπάτζετ,
  • ήξερα το ιστορικό του,
  • ήμουν διατεθειμένος να ασχοληθώ με το μηχανάκι και να ήμουν προετοιμασμενος για κάθε πιθανή βλάβη μου βγάλει, από κεφαλή μέχρι ραγισμένο πλαίσιο.
Επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι τα ηλεκτρικά τους είναι χαμηλής ποιότητας, οπότε όσο πιο παλιό τόσο χειρότερα.
Το ιστορικο λογικα δεν θα το ξερω. Τα αλλα δυο ισχυουν, το μονο που με ενδιαφέρει σχετικα με βλαβες ειναι το αν υπαρχουν ανταλλακτικα.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Το ιστορικο λογικα δεν θα το ξερω. Τα αλλα δυο ισχυουν, το μονο που με ενδιαφέρει σχετικα με βλαβες ειναι το αν υπαρχουν ανταλλακτικα.
Υπάρχει πληθώρα ανταλλακτικών, και αν κάποια είναι καταργημένα από την ΚΤΜ, υπάρχουν πατέντες ευρέως γνωστές ανά το ίντερνετ, οπότε go for it.

Εχεις οδηγήσει κάποιο?
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Υπάρχει πληθώρα ανταλλακτικών, και αν κάποια είναι καταργημένα από την ΚΤΜ, υπάρχουν πατέντες ευρέως γνωστές ανά το ίντερνετ, οπότε go for it.

Εχεις οδηγήσει κάποιο?
Ναι ενος φιλου, πισω στο μακρινο 2009...

Εαν κατσει θα αντικαταστησει τον Τενεροσαυρο για να πιασω λιγο περισσοτερο το χωμα. Το 1090 φυσικα παραμένει.
 
Top Bottom