KTM 640 LC4 ADVENTURE

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Αυτό. Με υπέροχο κόκκινο χρώμα!!!

Mια χαρα κλασσικο ΑΤF. Πιστευω θα κανεις δουλεια. Το ιδιο (mercon) εβαζα στα καλαμια του 1150GS.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
ερώτηση.... (τι περίεργο)

ο πυκνωτής τι ρόλο έχει στη μηχανή και στη λειτουργία της???

διότι... σήμερα είδα ένα καλώδιο κομμένο και μάλιστα απο καιρό!!!!!
στο διάγραμμα λέει ότι έχει 1 καφέ (κάπου πάει, δεν έδωσα σημασία) και 1 πορτοκαλί-πράσινο, όπου 2 καταλήξεις... η μία πάει στην ασφαλειοθήκη και η άλλη σε ένα socket (??).
Το καφέ φαίνεται μια χαρά

Χάλια φωτογραφία, αλλά κάτι χαζοφαίνεται...

amyroukai κουράγιο... δεν είσαι μόνος...


 
Τελευταία επεξεργασία:

nosPa21

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
640 990
ερώτηση.... (τι περίεργο)

ο πυκνωτής τι ρόλο έχει στη μηχανή και στη λειτουργία της???

διότι... σήμερα είδα ένα καλώδιο κομμένο και μάλιστα απο καιρό!!!!!
στο διάγραμμα λέει ότι έχει 1 καφέ (κάπου πάει, δεν έδωσα σημασία) και 1 πορτοκαλί-πράσινο, όπου 2 καταλήξεις... η μία πάει στην ασφαλειοθήκη και η άλλη σε ένα socket (??).
Το καφέ φαίνεται μια χαρά

Χάλια φωτογραφία, αλλά κάτι χαζοφαίνεται...

amyroukai κουράγιο... δεν είσαι μόνος...


Το κομμένο κίτρινο-πορτοκαλί είναι η απάντηση στο χαλασμένο σου ρολόϊ.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Το κομμένο κίτρινο-πορτοκαλί είναι η απάντηση στο χαλασμένο σου ρολόϊ.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

σοβαρά τώρα???? μάλιστα.... αν είναι μόνο αυτό το πρόβλημα που προκαλεί, δεν επείγει τόσο πολύ να το φτιάξω (φαντάζομαι...)
ωστόσο, με την πρώτη ευκαιρία που θα ξαναβγάλω τεπόζιτο θα φροντίσω να το διορθώσω :)

ευχαριστώ πολύ!!!
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
σοβαρά τώρα???? μάλιστα.... αν είναι μόνο αυτό το πρόβλημα που προκαλεί, δεν επείγει τόσο πολύ να το φτιάξω (φαντάζομαι...)
ωστόσο, με την πρώτη ευκαιρία που θα ξαναβγάλω τεπόζιτο θα φροντίσω να το διορθώσω :)

ευχαριστώ πολύ!!!
O συμπλεκτης εσιαξε?
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
O συμπλεκτης εσιαξε?
είχα υπολογίσει μικτή βόλτα την κυριακή, αλλά δεν είχα υπολογίσει σε μερικές χαζοδουλειές και στο φαγητό της μαμάς.......
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
το λοιπόν.... ο μάστορας από το συνεργείο (μη ρωτάτε πως φτάσαμε εκεί, Τρίτη αύριο και στρώνουμε χαρακτήρα....) μου είπε σχετικά με το κόπιασμα στην μιζιά....

με είχε προειδοποιήσει (όντως) ότι θα κοπιάζει, αφού είχαμε βάλει μεταχειρισμένο εκκεντροφόρο με άλλο αποσυμπιεστή (από τον προηγούμενο εκκεντροφόρο)
με προειδοποιεί τώρα, ότι αν δεν βάλω καινούριο εκκεντροφόρο (με τον δικό του καινούριο αποσυμπιεστή) υπάρχει σοβαρός (?) κίνδυνος να πηδήσω:
-μίζα
-μπαταρία
-πλακέτα μίζας

επίσης, θεωρεί ότι ήδη έχουν πάρει μέντα και τα καρβουνάκια......

τα οποία σταν κοστολόγιο είναι το μισό 640 (μη σου πω και όλο...)


και η ερώτηση για τα πολλά λεφτά.... ισχύει ή βλέπει την πινακίδα Μ@Λ@Κ@Σ στο κούτελό μου??? να παραγγείλω καινούριο εκκεντροφόρο να το λύσουμε μια και καλή ή μου λέει π@π@ριές??
μιλάμε για 0€ (δεν αλλάζω τπτ), 240€ (καινούριος εκκεντροφόρος), πολλατα€Άρη (αν χαλάσουν όλα τα παραπάνω) +φιλτρόλαδα....
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Άνοιξε επιτέλους το νέο θέμα να τελειώνουμε..:p

όχι φίλε!!! σέβομαι το παρελθόν μου...

στο ίδιο θα συνεχιστεί η κουβέντα :fun:fun:fun:fun
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
το λοιπόν.... ο μάστορας από το συνεργείο (μη ρωτάτε πως φτάσαμε εκεί, Τρίτη αύριο και στρώνουμε χαρακτήρα....) μου είπε σχετικά με το κόπιασμα στην μιζιά....

με είχε προειδοποιήσει (όντως) ότι θα κοπιάζει, αφού είχαμε βάλει μεταχειρισμένο εκκεντροφόρο με άλλο αποσυμπιεστή (από τον προηγούμενο εκκεντροφόρο)
με προειδοποιεί τώρα, ότι αν δεν βάλω καινούριο εκκεντροφόρο (με τον δικό του καινούριο αποσυμπιεστή) υπάρχει σοβαρός (?) κίνδυνος να πηδήσω:
-μίζα
-μπαταρία
-πλακέτα μίζας

επίσης, θεωρεί ότι ήδη έχουν πάρει μέντα και τα καρβουνάκια......

τα οποία σταν κοστολόγιο είναι το μισό 640 (μη σου πω και όλο...)


και η ερώτηση για τα πολλά λεφτά.... ισχύει ή βλέπει την πινακίδα Μ@Λ@Κ@Σ στο κούτελό μου??? να παραγγείλω καινούριο εκκεντροφόρο να το λύσουμε μια και καλή ή μου λέει π@π@ριές??
μιλάμε για 0€ (δεν αλλάζω τπτ), 240€ (καινούριος εκκεντροφόρος), πολλατα€Άρη (αν χαλάσουν όλα τα παραπάνω) +φιλτρόλαδα....
Τα καρβουνάκια δεν είναι ιδιαίτερο κόστος, αν βγάλεις τη μίζα και την πας σε έναν ηλεκτρολόγο. Και μόνος σου τα αλλάζεις, αλλά πρέπει να ψαχτείς.
Περί εκκεντροφόρου και αποσυμπιεστή δεν γνωρίζω, ας απαντήσουν οι γνώστες.
 
Top Bottom