KTM 640 LC4 ADVENTURE

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Πρός ολους τους κατέχοντες και αυτούς που παλιότερα το είχαν....
Άσχετα αν με ενδιαφέρει σαν μηχανάκι, είναι καλή ευκαιρία να μείνει ένας γενικός οδηγός για κάποιον που ενδιαφέρετει!

Για δώστε πληροφορίες για όλα!!
Τι παίζει για καθημερινή χρήση, για ασφάλτινη κοντινή, ασφάλτινη μακρινή, χωμάτινη, μονός, δικάβαλος, φορτωμένος.
Προβλήματα και συντήρηση.
Τι διαφορές έχουν τα μοντέλα ανάλογα με την χρονολογία παραγωγής.
Τι πρέπει να προσέξεις κατά την αγορά.

Τα πάντα όλα λέμε και ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ!!!!
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Πρός ολους τους κατέχοντες και αυτούς που παλιότερα το είχαν....
Άσχετα αν με ενδιαφέρει σαν μηχανάκι, είναι καλή ευκαιρία να μείνει ένας γενικός οδηγός για κάποιον που ενδιαφέρετει!

Για δώστε πληροφορίες για όλα!!
Τι παίζει για καθημερινή χρήση, για ασφάλτινη κοντινή, ασφάλτινη μακρινή, χωμάτινη, μονός, δικάβαλος, φορτωμένος.
Προβλήματα και συντήρηση.
Τι διαφορές έχουν τα μοντέλα ανάλογα με την χρονολογία παραγωγής.
Τι πρέπει να προσέξεις κατά την αγορά.

Τα πάντα όλα λέμε και ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ!!!!
Θοδωρη στον πορτοκαλι κοσμο υπαρχουν 3 θεματα με αναφορες για το συγκεκριμενο μηχανακι! Μετα απο μια πολυ γρηγορη ματια νομιζω πως αν τα "ξεκοκαλισεις" θα βρεις ολες τις απαντήσεις που ζητας
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
ναι τα έχω δει, απλά σκεφόμουν τα υπάρχουν κάπου μαζεμένα ΜΟΝΟ για αυτό το μηχανάκι, ούτε σε σχέση με το 690, ούτε σε σχέση με το 950 ούτε ξέρω γω με όποιο άλλο...
και το σκέφτηκα σαν ιδέα να γίνει κάτι τέτοιο, ένας οδηγός/μπούσουλας για τα περισσότερα τέτοιου είδους μηχανάκια....

τέσπα, όπως είπατε υπάρχουν, ας ψάξουν(/με) οι ενδιαφερόμενοι ;)
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
ναι τα έχω δει, απλά σκεφόμουν τα υπάρχουν κάπου μαζεμένα ΜΟΝΟ για αυτό το μηχανάκι, ούτε σε σχέση με το 690, ούτε σε σχέση με το 950 ούτε ξέρω γω με όποιο άλλο...
και το σκέφτηκα σαν ιδέα να γίνει κάτι τέτοιο, ένας οδηγός/μπούσουλας για τα περισσότερα τέτοιου είδους μηχανάκια....

τέσπα, όπως είπατε υπάρχουν, ας ψάξουν(/με) οι ενδιαφερόμενοι ;)
Εχει και 2 θεματα μονο για το 640. Παρολα αυτα αν καποιος γνωστης θελει να πει την γνωμη του εννοειτε ειναι καλοδεχουμενη! Ο manosxlv μπορει να μας πει που τα εχει φρεσκα ολα :)
 

manosxlv

Μέλος
Περιοχή
ΡΟΔΟΣ / ΟΙΚΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Όνομα
ΜΑΝΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Το μηχανακι θελει καθε 2.500 αλλαγη (2λιτρα φουλ συνθετικο) λαδιων φιλτρο και εξαερωση
5000 βαλβιδες
Καλο ζεσταμα πριν ξεκινησεις και τακτικο τσεκαρισμα λαδια νερα.
Τακτικο καθαρισμα φ.αερα
Η συντηρηση γενικα ειναι ευκολη αν τηρεις αυτα δεν θα εχεις κανενα θεμα.Στο ιντερνετ υπαρχουν τα παντα ωστε να ασχοληθεις και μονος.
Για μονοκυλινδο ΝΑΙ εχει κραδασμους αλλα ανεκτικους στην εθνικη με 120χλμ και χωματινα ελαστικα οπου και αυτο ειναι σχετικο για τον καθενα.Καποιοι δεν την παλευουν.
Επαρχιακο δικτυο το ευχαριστιεσαι πολυ καλα.
Χωματινο δικτυο ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΟΓΙΑ.....
Αυτονομια στησιμο στα υπερ.
Επισης για μονοκυλινδρο με καγκελα πισω και τη σχαρα εχεις χωρο να δεσεις οτιδηποτε για πολυημερο ταξιδι /μονοημερο καμπινγκ και ολα τα συναφη.
Οπως φορτωνα το VARADERO στις εκδρομες τα ιδια πραγματα φορτωνω και στο 640adv.
Φυσικα για τον καθενα ειναι διαφορετικα.
Ελαφρυ το σηκωνεις με τη μια αν σου πεσει.
Θελει μονο σταντ γιατι μονο το διπλο δεν βολευει.
Low cost τα ελαστικα που φοραει μεσο ορο 120 -130€.
Εκδρομικο εντουρο ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ και συμφωνα παντα με τα λεφτα που πουλιουνται.
Τελος επειδη μετραει και η εξωτερικη εμφανιση φυσικα το ζαχαρωνεις συνεχεια ειναι ομορφο σε προδιαθετει πληρως για ADVENTURE.
 

1190Rleros

Μέλος
Περιοχή
ΛΕΡΟΣ
Όνομα
ANTΩΝΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 690 rally.
Επείγων πρέπει μέχρι την Τρίτη να βρω μάτι του βολάν για ΚΤΜ adv 05 αν κάποιος ξέρει που μπορώ να βρω,μόνο από Αθήνα,για να προλάβω να το έχω στο νησί την Τετάρτη.

Στάλθηκε από το Hisense C30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Επείγων πρέπει μέχρι την Τρίτη να βρω μάτι του βολάν για ΚΤΜ adv 05 αν κάποιος ξέρει που μπορώ να βρω,μόνο από Αθήνα,για να προλάβω να το έχω στο νησί την Τετάρτη.

Στάλθηκε από το Hisense C30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άνοιξε και εδώ ένα θέμα μήπως είσαι τυχερός... Aλληλεγγύη, προσφορά & ευαισθησία
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Επείγων πρέπει μέχρι την Τρίτη να βρω μάτι του βολάν για ΚΤΜ adv 05 αν κάποιος ξέρει που μπορώ να βρω,μόνο από Αθήνα,για να προλάβω να το έχω στο νησί την Τετάρτη.

Στάλθηκε από το Hisense C30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Για δες... KTM 640 ΜΑΤΙ ΒΟΛΑΝ - Ρωτήστε τιμή - Car.gr
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Επείγων πρέπει μέχρι την Τρίτη να βρω μάτι του βολάν για ΚΤΜ adv 05 αν κάποιος ξέρει που μπορώ να βρω,μόνο από Αθήνα,για να προλάβω να το έχω στο νησί την Τετάρτη.

Στάλθηκε από το Hisense C30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Επίσης... https://makinaparts.com/ktm/3925-58439034000-pulser-coil-ktm-lc4-640-98-07-mati-bolan-pikap-.html
 

1190Rleros

Μέλος
Περιοχή
ΛΕΡΟΣ
Όνομα
ANTΩΝΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 690 rally.
Αυτό είναι αλλά είναι Βόλο οπότε δεν προλαβαίνω να το πάρω Τετάρτη με κούριερ γιατί θέλω Πέμπτη να ταξιδέψω για Αθήνα να κάνω ένα 3μερο στο Σοφικό,Αν δεν προλάβω θα βάλω τακούνια στο 1190.

Στάλθηκε από το Hisense C30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Δε κανεις ενα τηλεφωνο στον Νταη?
 

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400
Αυτό είναι αλλά είναι Βόλο οπότε δεν προλαβαίνω να το πάρω Τετάρτη με κούριερ γιατί θέλω Πέμπτη να ταξιδέψω για Αθήνα να κάνω ένα 3μερο στο Σοφικό,Αν δεν προλάβω θα βάλω τακούνια στο 1190.

Στάλθηκε από το Hisense C30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άμα θες μπορώ να πάω να το πάρω από το κατάστημα κ να στο στείλω με ένα ΚΤΕΛ την Τρίτη και το έχεις την ίδια μέρα ! Σκέψου το κ μου λες
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Άμα θες μπορώ να πάω να το πάρω από το κατάστημα κ να στο στείλω με ένα ΚΤΕΛ την Τρίτη και το έχεις την ίδια μέρα ! Σκέψου το κ μου λες
μενει στη Λερο...
 

Giorgio

Μέλος
Όνομα
George Karakostas
Μοτό
KTM LC4 640 Adventure
Το μηχανακι θελει καθε 2.500 αλλαγη (2λιτρα φουλ συνθετικο) λαδιων φιλτρο και εξαερωση
5000 βαλβιδες
Καλο ζεσταμα πριν ξεκινησεις και τακτικο τσεκαρισμα λαδια νερα.
Τακτικο καθαρισμα φ.αερα
Η συντηρηση γενικα ειναι ευκολη αν τηρεις αυτα δεν θα εχεις κανενα θεμα.Στο ιντερνετ υπαρχουν τα παντα ωστε να ασχοληθεις και μονος.
Για μονοκυλινδο ΝΑΙ εχει κραδασμους αλλα ανεκτικους στην εθνικη με 120χλμ και χωματινα ελαστικα οπου και αυτο ειναι σχετικο για τον καθενα.Καποιοι δεν την παλευουν.
Επαρχιακο δικτυο το ευχαριστιεσαι πολυ καλα.
Χωματινο δικτυο ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΟΓΙΑ.....
Αυτονομια στησιμο στα υπερ.
Επισης για μονοκυλινδρο με καγκελα πισω και τη σχαρα εχεις χωρο να δεσεις οτιδηποτε για πολυημερο ταξιδι /μονοημερο καμπινγκ και ολα τα συναφη.
Οπως φορτωνα το VARADERO στις εκδρομες τα ιδια πραγματα φορτωνω και στο 640adv.
Φυσικα για τον καθενα ειναι διαφορετικα.
Ελαφρυ το σηκωνεις με τη μια αν σου πεσει.
Θελει μονο σταντ γιατι μονο το διπλο δεν βολευει.
Low cost τα ελαστικα που φοραει μεσο ορο 120 -130€.
Εκδρομικο εντουρο ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ και συμφωνα παντα με τα λεφτα που πουλιουνται.
Τελος επειδη μετραει και η εξωτερικη εμφανιση φυσικα το ζαχαρωνεις συνεχεια ειναι ομορφο σε προδιαθετει πληρως για ADVENTURE.
Επισήμως κάθε 5000 χιλ. Χλμ.. ωστόσο έχει καθιερωθεί το 2.500.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
το μηχανάκι θέλει ένα καλό ζέσταμα ένα πολύ καλό λάδι και σωστό!!!!! σέρβις
μετά σκιστο
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
ΚοΖμεμα...



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
ΚοΖμεμα...



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τι σου εκανε το παιδι.....κ τον βασανιζεις ;;;;
Βαλε εκει....παρταλια μοτο με απελπισμενους αναβατες.......μπας κ αποφασισει να παρει τον.......Ινδικο Κυριαρχο....(που κανει κολπα ζορικα)....να ησυχασουμε.....χαχα !!!!
 
Top Bottom