Ktm 690 adventure

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
SMC ήταν αυτό και έβαλες 21-18;
Ναι! Το διαλεξα smc γιατι εχει μεγαλυτερη διαδρομη στις αναρτησεις και για να το εχω για διπλη χρηση. Το καλοκαιρι του φοραω τα motard ζαντολαστιχα

Για ενα περιεργο λογο το smc του 2009 εχει 265 διαδομη πισω και 275 μπροστα
σε συγκριση με το enduro που εχει 250 πισω και 250 εμπρος
 
Τελευταία επεξεργασία:

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Οπα οπα , στο πλάνο παίζει και ένα crf1000 , για πες , εχουμε καμία άλλη φωτο πιο κοντινή ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Το fairing ειναι του alberto dottori και το πηρα απο αυτον γιατι ειχε και βασεις για την τοποθετηση ενω το ελληνικο δεν ειχε. Εφτιαξα μονος μου το πανελ για να τοποθετηθουν τα οργανα και να μην φαινεται το κενο μπροστα απο τιμονι.
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Οπα οπα , στο πλάνο παίζει και ένα crf1000 , για πες , εχουμε καμία άλλη φωτο πιο κοντινή ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Το crf ειναι του φιλου μου..
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Ναι! Το διαλεξα smc γιατι εχει μεγαλυτερη διαδρομη στις αναρτησεις και για να το εχω για διπλη χρηση. Το καλοκαιρι του φοραω τα motard ζαντολαστιχα

Για ενα περιεργο λογο το smc του 2009 εχει 265 διαδομη πισω και 275 μπροστα
σε συγκριση με το enduro που εχει 250 πισω και 250 εμπρος
Οποτε θεωρητικα, ειναι καπως πιο ανετο στα ασφαλτινα? Στα χωματινα πως συμπεριφερεται με την αναρτηση του smc?? Την εχεις ρυθμισει?
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Οι ρυθμισεις ειναι στο soft εμπρος και πισω και ειναι ακομα λιγο σφιχτο θα ελεγα οπως ολα τα 690 smc η enduro. Mε το βαρος μου 90kg στο χωμα ειναι οτι πρεπει για τις ταχυτητες που οδηγω (γρηγορη οδηγηση) και στην ασφαλτο πολυ καλο. Γενικα τα 690 παντως ειναι σφιχτα μηχανακια.
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Στο δικο μου 690 ειχα ενα προγραμμα που μου εστειλες εσυ @Carooly και δουλευε τελεια !!!
Ειναι κορυφη το προγραμματακι μου στα χαμηλα που υστερει το 690! Χαιρομαι που σαρεσει γιατι παιδευτηκα για να το φτιαξω.

Επισης να πω οτι το προγραμμα το εχω για οποιον ενδιαφερεται.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Ειναι κορυφη το προγραμματακι μου στα χαμηλα που υστερει το 690! Χαιρομαι που σαρεσει γιατι παιδευτηκα για να το φτιαξω.

Επισης να πω οτι το προγραμμα το εχω για οποιον ενδιαφερεται.
Τι ταχύτητα έχει στο κιβώτιο;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
ουτε κοπανημα ακουγεται ουτε τιποτα, σα παπι ενα πραμα!!
Ωραιος!

Αυτο οφειλεται εξολοκληρου στο προγραμμα;;
Οταν το αγορασα και το βολταρισα για πρωτη φορα με χαμηλες στροφες σε μονοπατια και χωματοδρομους ηταν ενα αθλιο πραγμα! Σκορταρισματα πολλα αν οδηγουσες κατω απο τις 4000 με οποιαδηποτε σχεση στο κιβωτιο. Ξεκινησε μια σειρα απο ελεγχους καλιμπραρισματα κτλ στα εργοστασιακα νουμερα αλλα τελικα διαπιστωσα οτι αυτο το μηχανακι ειναι ετσι απο το εργοστασιο!!! Ο μονος τροπος για να στρωσει ειναι να επιλεξει κανεις τον soft χαρτη οπου με αυτον το μηχανακι στρωνει χαμηλα αλλα δεν εχει καθολου δυναμη ουτε και αποκριση.
Εφτιαξα λοιπον εναν ept map που ειναι πολυ ομαλος χαμηλα και εξισου καλος μεσαια και ψηλα και ολα ειναι τελεια τωρα. Το προγραμμα που εφτιαξα σιγουρα θα εντυπωσιασει οποιονδηποτε εχει οδηγησει για αρκετες ωρες ενα 690 στο χωμα και σε χαμηλες στροφες με το εργοστασιακο χαρτη η και με akrapovic!!
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Το εχεις ακομα το εργαλείο ,ή το εδωσες ,γιατι κατι φεγγαρια το γλυκοκοίταγα στο καρ...:rolleyes:
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Εκανα χειρουργειο στην μεση πριν 7 μηνες και γιαυτο το εδινα. Εδω και δυο μηνες ομως ειμαι καλα και δεν με ενοχλει οποτε λεω να το κρατησω. Να πω την αληθεια δε ενδιαφερθηκε και κανεις σοβαρα γιαυτο και δεν το εδωσα τοτε.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Εκανα χειρουργειο στην μεση πριν 7 μηνες και γιαυτο το εδινα. Εδω και δυο μηνες ομως ειμαι καλα και δεν με ενοχλει οποτε λεω να το κρατησω. Να πω την αληθεια δε ενδιαφερθηκε και κανεις σοβαρα γιαυτο και δεν το εδωσα τοτε.
Kατ'αρχήν ,περαστικά κι αγύριστα κ' σιδερένιος κ' πάντα όρθιος !!! :friendship:
Αυτό προέχει !

Και καλά έκανες κ το κράτησες.
Το χεις φροντίσει-στήσει στα μέτρα σου ,κι έχεις όλο τον καιρό μπροστά σου ,να το ευχαριστηθείς κιόλας.
Σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι καλά ,κ να το χαρείς. :ok:
 
Top Bottom