KTM 690 Enduro λεβιές πίσω φρένου

kavadias

Μέλος
Περιοχή
there and back again
Όνομα
Τάσος
Μοτό
KTM 1290 SA '15
KTM 690 Enduro '08
KTM EXC 250 '06
Καλησπέρα,

ο OEM λεβιές του 690 Enduro 2008 που έχω είναι μια εξαιρετική κατασκευή από βούτυρο αλουμινίου, με αποτέλεσμα με τα χρόνια, τις ψιλές και κάτι κοτρόνια που έχει βρει όλο να στραβώνει και όλο να τον ισιώνω. έχει καταλήξει λίγο χάλια πλέον απ τα πολλά ισιώματα και δεν τον βρίσκω εύκολα, οπότε πριν χυμάρω πουθενά επειδή έχω ξεχάσει να δουλεύω πίσω φρένο, ευκαιρία να τον αλλάξω. Ο ΟΕΜ λεβιές κάνει ~ 100€ οπότε σκέφτομαι μήπως βρω τίποτα καλύτερο σε aftermarket και πιο ανθεκτικό.

έχω δει αυτά τα πράγματα στο internet προς το παρόν:

127€

172€

99€

127€ + το tip extra κανά 30άρι

τιμές χωρίς τα μεταφορικά που μάλλον τα φτηνότερα θα'ναι στο fat bertha που έρχεται από Πολωνία.

Προσανατολίζομαι προς το fat bertha κυρίως γιατί μου φαίνονται εξωφρενικά τα νούμερα που ζητάνε για ένα λεβιέ φρένου.
Φυσικά αν έχει βάλει κανείς κάτι άλλο, αν έχει δοκιμασμένη λύση θα ήθελα πάρα πολύ να την δω. Όλο και κάποιος θαχει 690 εδώ μέσα και ειναι γνωστό ότι πονάνε στον υπερευαίσθητο λεβιέ του πίσω φρένου.
 

Blue line

Μέλος
Όνομα
Sakis
Μοτό
GS 1200 ADV
KTM EXC300 TPI
Τάσο θα κοιτούσα προς Πολωνία μεριά (fat bertha) καθώς θεωρώ ότι είναι πιο στιβαρό από τα υπόλοιπα (και πιο φθηνό).
Αν θέλεις παίζω και εγώ ώστε να μοιραστούμε τα μεταφορικά.
Εσείς θέτε?
#skliros_kariolis (geez996) ?
1190Rleros
George _Katsi
ilias.ali
 

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Εγω ψήνομαι.. Σάκη μετα θα έχω φρένο?, γιατί τώρα κολλάει συνέχεια από την λάσπη. Και πως θα το οδηγαω μετά με φρένο . Το έχω μάθει μόνο με μπροστινό..

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Blue line

Μέλος
Όνομα
Sakis
Μοτό
GS 1200 ADV
KTM EXC300 TPI
Εγω ψήνομαι.. Σάκη μετα θα έχω φρένο?, γιατί τώρα κολλάει συνέχεια από την λάσπη. Και πως θα το οδηγαω μετά με φρένο . Το έχω μάθει μόνο με μπροστινό..

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Με μπροστινό μπορείς να πας μέχρι το Κοσμικό για γαλακτομπούρεκο πουθενά αλλού ;).
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Τάσο θα κοιτούσα προς Πολωνία μεριά (fat bertha) καθώς θεωρώ ότι είναι πιο στιβαρό από τα υπόλοιπα (και πιο φθηνό).
Αν θέλεις παίζω και εγώ ώστε να μοιραστούμε τα μεταφορικά.
Εσείς θέτε?
#skliros_kariolis (geez996) ?
1190Rleros
George _Katsi
ilias.ali
Χαλαω εγω χατηρι....

Βουρ για group buy , qfales
 

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Με μπροστινό μπορείς να πας μέχρι το Κοσμικό για γαλακτομπούρεκο πουθενά αλλού ;).
Μπουγατσα κρέμα με Μερέντα από Sante Creme Royale ΜΟΝΟ. ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΦΡΕΝΑ.
 

kavadias

Μέλος
Περιοχή
there and back again
Όνομα
Τάσος
Μοτό
KTM 1290 SA '15
KTM 690 Enduro '08
KTM EXC 250 '06
ok, θα ξεκινήσω εγω αυριο θέμα στο σχετικό forum και θα του στειλω και ενα mail αφου εχουμε μια εικόνα του πόσοι θα ειμαστε μιας και θα του ακουμπήσουμε κανά 500αρικο απ' ότι φαίνεται μπας και κάνει και κανά σκόντο :friendship:
 
Top Bottom