KTM 690 Rally

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
@el-Gatto ......κριμα που δεν είναι έτοιμο το ktm!
Πέρα από τους περτικαλιους ιμάντες....ημουν έτοιμος για πολλές Λασπωμένες φωτο με το κουκλί!
Είμαι σίγουρος ότι θα το φέρεις σύντομα στην κατάσταση που πρεπει!
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
:(:(:(

Α ρε Κωστα ... Τι τραβας....

Στο πα και χθες ...στο λεω και τωρα ...

Αν το ειχε πάρει αλλος , που δεν το κατεχει το πραμα οπως εσύ , που εισαι ''αρωστάκι'', θα τοχε βαλει φώκο το αργαλείο
:dnl:

Το ξεμάτιασες μπας και ειναι μάτι....:wht:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Από τα χέρια σου το παίρνω με κλειστά μάτια και τώρα με χαλασμένο συμπλέκτη ! Με τόση δουλειά που έχεις ρίξει ή επισκευή του συμπλέκτη δεν είναι τίποτα. :yew:
Θες να'ρθεις να το πάρεις αύριο με εξουσιοδότηση ;
ή
Να πάμε Δευτέρα για μεταβίβαση απ'ευθείας στο Υπ.Σ. ;

Θα σου φτιάΣω κ τον συμπλέκτη. :D
 

jotor

Μέλος
Περιοχή
κρανίδι
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
990 adventure 2008
Θες να'ρθεις να το πάρεις αύριο με εξουσιοδότηση ;
ή
Να πάμε Δευτέρα για μεταβίβαση απ'ευθείας στο Υπ.Σ. ;

Θα σου φτιάΣω κ τον συμπλέκτη. :D
Πωςςςςςς; έρχομαι και τώρα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Πωςςςςςς; έρχομαι και τώρα.
Καλά ντε...Μην το δένεις κ κόμπο ,γιατί τώρα βρίσκομαι "εν βρασμώ ψυχής"...:sk:

Ασε να καταλαγιάσουν λίγο τα ψυχολογικά μου ,κ τα ξαναλέμε. :crs:


ΥΓ: Θέλω να το καβαλήσω το γΜΜνο !!! :stm:
 
Τελευταία επεξεργασία:

jotor

Μέλος
Περιοχή
κρανίδι
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
990 adventure 2008
Καλά ντε...Μην το δένεις κ κόμπο ,γιατί τώρα βρίσκομαι "εν βρασμώ ψυχής"...:sk:

Ασε να καταλαγιάσουν λίγο τα ψυχολογικά μου ,κ τα ξαναλέμε. :crs:


ΥΓ: Θέλω να το καβαλήσω το γΜΜνο !!! :stm:
Γι αυτό το είπα άμεσα μπας και σε πιάσω απροετοιμαστω. :sneaky: αλλά από την άλλη καταλαβαίνω απόλυτα τον ποθω σου μετά από τόσο κόπο να το βγάλεις μια σωστή βόλτα. Γι αυτό θα σου ευχηθώωωωω πολλά απροβληματιστα χιλιόμετρα από δω και πέρα και όσο πιο λασπωμενα γίνεται και άσε τον μανιακ να περιμένει με τους ιμάντες στη γωνία
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Καλά ντε...Μην το δένεις κ κόμπο ,γιατί τώρα βρίσκομαι "εν βρασμώ ψυχής"...:sk:

Ασε να καταλαγιάσουν λίγο τα ψυχολογικά μου ,κ τα ξαναλέμε. :crs:


ΥΓ: Θέλω να το καβαλήσω το γΜΜνο !!! :stm:
εδω που το φτασες δε το πουλας..
το φτιαχνεις οτι αλλο βγαλει και του ρουφας το μεδουλι ετσι απλα
μην απογοητευεσαι,αφου τα ξερεις καλυτερα απο πολλους πως εχει το θεμα!μ@λ@κιες των συνεργειων διορθωνεις δυστυχως..

χαλαρωσε,φτιαξτο και σκιστο!:)
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
εδω που το φτασες δε το πουλας..
το φτιαχνεις οτι αλλο βγαλει και του ρουφας το μεδουλι ετσι απλα
μην απογοητευεσαι,αφου τα ξερεις καλυτερα απο πολλους πως εχει το θεμα!μ@λ@κιες των συνεργειων διορθωνεις δυστυχως..

χαλαρωσε,φτιαξτο και σκιστο!:)
Κοίτα Σωτήρη...ναι....βασικά κάπως έτσι είναι τα πράγματα.
Τα βιδάκια από το καπάκι της πάνω τρόμπας ,έλυσαν με δυσκολία ,κι ήταν κολλημένο ,σα να μην είχε ξαναβγεί.
Το λιγοστό λαδάκι που'χε μείνει στον πάτο ,ήταν μαυροζούμι.
Και στα βιβλιαράκια που έχω ,δεν αναφέρεται πουθενά να έχει γίνει αλλαγή υγρών συμπλέκτη.
Βάλε κ την ακινησία της μοτοσυκλέτας για περίπου ένα χρόνο ,κ δένει το γλυκόπικρό...
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Τον περασμενο χειμωνα με τα κρυα τα πολλα εγω στο υπογειο με τον ελευθερο μου χρονο στο 690 ολον σκοτωμενο να του φτιαχνω ολες τις ατελειες του και να προβλεπω τις αλλες τοσες που σκεφτομαι οτι ισως παθει...Αλλαξα υγρα συμπλεκτη εφτιαξα ασφαλειοθηκη που με αφηνε στον δρομο οποτε θυμοταν αλλαξα φιλτρα μυδια ξυδια ρυθμισα πεταλουδες εφτιαξα χαρτη και γενικα το ξεζουμισα το μηχανημα!

Μολις ανοιξε ο καιρος προς την ανοιξη κανονιζω με εναν φιλο για ορεινη ναυπακτια,καρπενησι,αγραφα,νιαλα με εναν φιλο με ενα 640 enduro.
Δεν κρατιομουν αλλο ηθελα να πατησω χωμα οσο τιποτα.
Ξεκιναμε ελικωνα,γκιωνα,λιδωρικι,ανω χωρα και καπου εκει πιτα ο συμπλεκτης! Αρχισω τα καντηλια πισω απο το κρανος και συνεχιζω με εντουραδικες αλλαγες μεχρι το επομενο χωριο οπου σταματαω σε ενα σπιτι με αυτοκινητο απεξω και αρχιζω να ζηταω βοηθεια. Βγαινει ενας εξω και του ζηταω λαδι φαγητου. Μου δινει ηλιελαιο το γεμιζω εξαερωση παιρνω και για τον δρομο και φευγω κανονικα με συμπλεκτη.
Παντα παιρνω μαζι μου baby oil οταν εχω ktm στα χερια μου γιατι ειναι οτι πρεπει για τον συμπλεκτη σε αναγκη αλλα αυτη τη φορα το ξεχασα.
Φτανουμε καρπενησι και μπαινουμε στο σουπερ μαρκετ 2 μαντραχαλοι και ζηταμε baby oil απο τις κοπελες οι οποιες μας κοιτουσαν περιεργα ψυθιριζοντας μεταξυ τους. Ρε το στατεμ τι μας εκανε!
Αλλαζω το ηλιελαιο με baby oil και συνεχιζουμε για αγραφα. Την αλλη μερα το πρωι ξεκιναμε κανονικα και στα καμαρια μενει το δευτερο σκατεμ απο συμπλεκτη. Συμπληρωμα baby oil εξαερωση και πισω στην Θηβα.

Ο φιλος μου εβαλε μεταχειρισμενο τρομπακι και εγω καινουριο 140 ευρω. Αυτα!
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
ΓμΣτα Απόστολε.
Τα ξέρω.
Εχουν καταντήσει αηδία αυτές οι παλιοΜαγκούρες.
Και η σΚαΤέΜ εκεί....επιμένει με δαύτες.
Γι'αυτό κ δεν πλακώθηκα σήμερα να τρέχω να ψάχνω για το πώς κ μήπως τον επισκευάσω.
Αμα βιαστώ για να το φτιάξω αύριο όπως-όπως ,θα εχω το άγχος μη με αφήσει την Κυριακή κ μου χαλάσει τη μέρα.
Δεν είναι σημαντική βλάβη ,κ συνηθίζεται ,κ όλα φτιάχνονται ,το ξέρω.
Απλά "χαλάστηκα¨ από τις συγκυρίες.
Πάντως ,επειδή ότι φτιάχνω ,θέλω να το φτιάχνω τελεσίδικα...για ΟΒΕRON με βλέπω.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
τη νοιωθω τη τσαντιλα σου,τα παμε αλλωστε γενικοτερα..
τι να πω και γω που ολα και ολα 6000 χλμ εχω κανει απο περισυ και εχω διορθωσει ολες τι ασθενειες...(δε βαζω μετρο συγκρισης τη δικη σου περιπτωση,γενικοτερα το αναφερω)
ρουλεμαν τινονιου,εμπρος τροχου,φιλτρα αντλιας,φιλτρο αερος αλλαγμενο υποτιθεται αλλα μο@νι,μπουζι καλουτσικα,υγρα συμπλεκτη σκατα,
tps,βαλβιδα πιεσης λαδιου,κλωτσημενη βιδα oil screen..
συντηρηση δαγκανες φρενων ανυπαρκτη απλα δυστυχως...




δε χαλιεμαι ομως
οποτε το καβαλαω ειμαι τρισευτυχισμενος και ας εχει κουσουρια:)

ΥΓ. να βοηθησω μια καλη ψυχη αυριο να κανει βασικες εργασιες συντηρησης στο κανιβαλακι 990...:)(αυτα που δεν εγιναν ποτε..:()
 

chaosm

Μέλος
Όλα αυτά αν είχαν περάσει από σωστό μάστορα κατά τη διάρκεια της ζωής του θα είχαν αποφευχθεί. Και όχι μόνο σωστό αλλά και να γνωρίζει. Τώρα όλα τα άλλα είναι κουβέντες για να λέγονται. Χιλιάδες topics με τα ίδια και τα ίδια προβλήματα. Πάνω κάτω ξέρουμε που πονάνε τα ktm. Κώστα εσύ δεν ήξερες ότι ο μαμά συμπλεκτης έχει το συγκεκριμένο πρόβλημα; Τα υπόλοιπα θα μπορούσαν να είχαν αποφευχθεί στα service αν ο μάστορας ήξερε τι έπρεπε να κάνει. Με το 950 όλα αυτά τα χρόνια το μόνο θέμα που είχα ήταν μια βαλβίδα λαδιού από τη θερμοκρασία και αυτό έγινε όταν το περνούσαν κτεο και περίμενα πόση ώρα ρελαντί να μετρήσει. Δεν έχει μείνει ποτέ και για τπτ στο δρόμο.
 

takis652

Μέλος
Περιοχή
Κερατσινι
Όνομα
Τακης
Μοτό
aprilia pegaso 650ie
ΓμΣτα Απόστολε.
Τα ξέρω.
Εχουν καταντήσει αηδία αυτές οι παλιοΜαγκούρες.
Και η σΚαΤέΜ εκεί....επιμένει με δαύτες.
Γι'αυτό κ δεν πλακώθηκα σήμερα να τρέχω να ψάχνω για το πώς κ μήπως τον επισκευάσω.
Αμα βιαστώ για να το φτιάξω αύριο όπως-όπως ,θα εχω το άγχος μη με αφήσει την Κυριακή κ μου χαλάσει τη μέρα.
Δεν είναι σημαντική βλάβη ,κ συνηθίζεται ,κ όλα φτιάχνονται ,το ξέρω.
Απλά "χαλάστηκα¨ από τις συγκυρίες.
Πάντως ,επειδή ότι φτιάχνω ,θέλω να το φτιάχνω τελεσίδικα...για ΟΒΕRON με βλέπω.
Οταν βάλεις την καινούργια, δώσε μου την παλιά να την "δω"...
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Μάλλον φίλε μου ο τίτλος πρέπει να αλλάξει και να βάλεις το.... ( ότι λάμπει δεν είναι χρυσός ).
Κουράγιο τα σίδερα φτιάχνονται. ...
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Δεν το πίστεψα ποτε οτι θα ερχόσουν με το μικρο !!!!!!!!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Αντε επιτέλους να το δούμε λασπωμένο, δεν αντέχω αλλο, να το βλέπω καθαρό.

:) πολύ χαίρομαι που το πρόλαβες και φτου φτου σκόρδα.
 
Top Bottom