KTM 690 smc + enduro

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Στις φωτο φαινονται και τα εμπρος διπλα ρεζερβουαρ απο την rallyraidproducts -evo1 , τα custom γραφικα απο την epsilonmx και το tankbag enduristan
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Ήσουν το πρωι της Κυριακής στο περίπτερο Χαιδαρίου με παρέα?
Ναι περιμενα το φιλο με το 990 για να παμε βολτα !!! ειδα κοσμο στα δεξια αλλα δεν ηξερα κανεναν και μετα με επιασαν οι ντροπες μου , δεν ειχε ανεβει και τιποτα στο φορουμ και ειπα να μην ''χαλασω'' τιποτα.
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Τη σκόνη μιά χαρά την κρατάει ακόμα κ σκέτο ,αρκεί να είναι καλολαδωμένο και να καθαρίζεται ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ.
Mε την κ@πwτ@ είναι καλύτερα τα πράγματα ,κι αν έχεις 2 (μιά καθαρή κ μιά επάνω) ακόμα καλύτερα.
Εχω τις αμφιβολίες μου ότι ένα φίλτρο τέτοιου τύπου(και χωρίς φιλτροκούτι) κρατάει την σκόνη μια χαρά ακόμη και σκέτο.Σίγουρα με την καπότα ή το foam που προσθέτει ο φίλος στο χώμα το φιλτράρισμα είναι αποτελεσματικότερο
 
Τελευταία επεξεργασία:

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Ναι περιμενα το φιλο με το 990 για να παμε βολτα !!! ειδα κοσμο στα δεξια αλλα δεν ηξερα κανεναν και μετα με επιασαν οι ντροπες μου , δεν ειχε ανεβει και τιποτα στο φορουμ και ειπα να μην ''χαλασω'' τιποτα.
Σιγά μην ''χάλαγες'' την ζαχαρένια μας :),εγω απο την άλλη είδα το μηχανάκι σου όταν φευγαμε.
Και πρέπει να σε ξαναείδα το απόγευμα που πέρναγες τα διόδια Ελευσίνας,είχα σταματήσει για σιγαρέτο με τον Konkost
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Σιγά μην ''χάλαγες'' την ζαχαρένια μας :),εγω απο την άλλη είδα το μηχανάκι σου όταν φευγαμε.
Και πρέπει να σε ξαναείδα το απόγευμα που πέρναγες τα διόδια Ελευσίνας,είχα σταματήσει για σιγαρέτο με τον Konkost
Την επομενη φορα θα ερθω , το απογευμα δεν πηρα χαμπαρι τιποτα !!! :)
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Εδω και καμποσο καιρο εχω βαλει τα extra ρεζερβουαρ εμπρος evo1 , δεν τα εχω δοκιμασει ακομα ,την προηγουμενη εβδομαδα εβαλα καυσιμο αλλα δεν χρειαστηκε ,οποτε απο τοτε δεν ξανα γεμισα το πισω , παρατηρουσα οτι η σταθμη εμπρος δεν επεφτε αλλα περιμενα μηπως πρεπει να αδειασει το πισω ,τελικα εχθες εμεινα απο βενζινη καθως το εχτρα ρεζερβουαρ δεν κατεβαζε βενζινη .Το φοβομουν το κακο και ετσι ειχα μαζι μου ενα αδειο μπουκαλακι , ωστε να ανοιζω την κανουλα και να γεμισω το πισω , δεν χρειαστηκε τελικα ουτε αυτο γιατι ''εμεινα'' εξω απο ενα βενζιναδικο .

Γιατι δεν δουλευει , εεεε????
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
πιστευω οτι το προβλημα βρισκεται στον ανταπτορα που μπαινει κατω απο την αντλια βενζινης , γιατι στην φωτο ενα που ειναι η κανουλα δουλευει κανονικα , στην φωτο δυο οταν αποσυνδεσεις τον ταχυσυνδεσμο τρεχει καυσιμο απο το ρεζερβουαρ , οποτε μενει το νουμερο τρια .

Πιστευω οτι μπορει να ειναι βουλωμενο κανα ρακορ ή κατι αλλο θα μπορουσε να εχει συμβει αλλα δεν ξερω τι ?
 

lepetymniotis

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Μυτιλήνη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
ktm 690 adventure
πιστευω οτι το προβλημα βρισκεται στον ανταπτορα που μπαινει κατω απο την αντλια βενζινης , γιατι στην φωτο ενα που ειναι η κανουλα δουλευει κανονικα , στην φωτο δυο οταν αποσυνδεσεις τον ταχυσυνδεσμο τρεχει καυσιμο απο το ρεζερβουαρ , οποτε μενει το νουμερο τρια .

Πιστευω οτι μπορει να ειναι βουλωμενο κανα ρακορ ή κατι αλλο θα μπορουσε να εχει συμβει αλλα δεν ξερω τι ?
Οι τάπες των extra τεπόζιτων έχουν εξαερισμό; Εάν όχι δεν μπορεί να εισχωρήσει μέσα στα τεπόζιτα αέρας με συνέπεια να εγκλωβίζεται το καύσιμο. Εάν έχουν, τότε το πιθανότερο ειναι να φταίει ο ταχύ σύνδεσμος (ειδικά μετά από ακινησία και χωρίς καύσιμο), έχω αλλάξει και εγώ τον ίδιο ταχύ σύνδεσμο λόγω κακής στεγανοποίησης βέβαια. Πριν τον ενώσεις ρίξε και στο θρυλικό και στο αρσενικό WD-40 (μη φοβάσαι δεν παθαίνει τίποτα) και όταν τον ενώσεις πρέπει να ακούσεις ένα χαρακτηριστικό "κλικ", θέλει λιγο δύναμη.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
τα τεποζιτα εχουν εξαερισμο , ο ταχυσυνδεσμος κουμπωνει και κανει ηχο , αλλα θα το ψεκασω και μια φορα , δεν χανω κατι !!! αλλιος απο την επομενη εβδομαδα εχουμε εργασιες
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Με τα τεποζιτα δεν εχω ασχοληθει ακομη , αλλα σημερα το πρωι ειχα ενα κενο και εκατσα να βαλω στο μηχανακι μια μονωτικη ταινια στο λαιμο της εξατμισης για να μην καιγομαι , παιζει να ειναι τα πιο πεταμενα 30€ που εχω δωσει χαχαχαχα!!
εκανα περιπου 1 ωρα για σωστη τοποθετηση και πηρα τα @@ μου!!!!


http://www.motoraid.eu/accessories/accessories-misc/wundrelich-exhaust-heat-protection-tape-graphite
 
Τελευταία επεξεργασία:

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Καλησπερα και παλι , ανοίξαμε τις τρυπες που είχαν βουλώσει με φλατζόκολα και ολα τα ρεζερβουαρ επικοινωνουν μεταξυ τους.
Τοποθετήσαμε μια αντίσταση και καταργήσαμε το SAS με το σωστό τρόπο. Καταργήσαμε το Λ και τοποθετήσαμε τη σωστή αντίσταση. Επίσης τοποθετήσαμε μηχανικό τεντωτήρα καδένας και σχάρα για το ταξίδι που έρχεται.

Σειρά έχει η βίδα στο υποπλαίσιο και ένα τελικό τσεκ και ...φύγαμε!
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Μου τα λεγες ρε el-gato οτι αυτα τα ktm ειναι τελεια ,δεν σε πιστευα , μεχρι που γνωρισα τον αληθινο ερωτα . Ρε λες να δωσω το αξιοπιστο transζλαπ ?


 
Τελευταία επεξεργασία:

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Top Bottom