KTM 790 Adventure

zilver

Μέλος
Όνομα
Ζήσης
Μοτό
790AdvR
Λέω να αλλάξω ζελατίνα για καλύτερη άνεμοπροστασία, έχει να προτείνει κανείς κάποια;
Με ψήνει αυτή:


Και αυτή:



Η πρώτη έχει το καλό ότι φοράς την ασπίδα μόνο σε ταξίδια.
Η δεύτερη είναι όμορφη αλλά δεν νομίζω να προσφέρει κάτι ουσιαστικό σε προστασία.
 

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Λέω να αλλάξω ζελατίνα για καλύτερη άνεμοπροστασία, έχει να προτείνει κανείς κάποια;
Με ψήνει αυτή:


Και αυτή:



Η πρώτη έχει το καλό ότι φοράς την ασπίδα μόνο σε ταξίδια.
Η δεύτερη είναι όμορφη αλλά δεν νομίζω να προσφέρει κάτι ουσιαστικό σε προστασία.
Όντως, για τη δεύτερη, το ίδιο το site λέει ότι η αποτελεσματικότητα της εξετάζεται κατά περίπτωση,
όμως είναι πιο όμορφη και πιο ταιριαστή θα έλεγα.
Η πρώτη με φαίνεται λίγο "γκουμούτσα".
/// Β

ΥΓ Παραγγελία από Rade Garage εμπίπτει σε τελωνείο κτλ;;;
 

zilver

Μέλος
Όνομα
Ζήσης
Μοτό
790AdvR

juha

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
APRILIA
Καλησπέρα σε όλους. Έχουμε κάποιο νεότερο για το πότε θα πατήσει το πόδι της στην Ελλάδα το καινούργιο 790?
 

juha

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
APRILIA
Από Μάιο μαλλον το νέο 790 Adventure θα ειναι στις εκθέσεις των αντιπροσωπειών. Αγνωστο αν θα υπαρχει διαθεσιμο για test ride την ίδια περίοδο. Πάντως Γερμανία η τιμή είναι στα 11.000 σκέτο, χωρίς τα πακέτα ηλεκτρονικών, οπότε εδώ μπορεί να είναι 12.000.
Επίσης, τι εννοούμε ότι θα είναι χωρίς πακέτο ηλεκτρονικών?
 

BabisStinson

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT 2023 Verde Altaj
Καλησπέρα σε όλους. Έχουμε κάποιο νεότερο για το πότε θα πατήσει το πόδι της στην Ελλάδα το καινούργιο 790?
Σε email μου την περασμένη εβδομάδα προς αντιπροσωπείες KTM με ενημέρωσαν για τέλη Απριλίου αρχές Μαΐου.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
επισημα
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Απο 11.500 ως 12.000€ η πρόβλεψη μου 5 μήνες πριν τελικά 11.750€. Ευχαριστώ πολύ..:hungry:. Οι φήμες πώς ακολουθησαν μέχρι υποδιαστολή την τιμή του νέου Transalp είναι απλά φήμες χαχα

 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Πολύ ενδιαφέρον μιας και δεν είχα διαβάσει τα σπεκ, νόμιζα ότι τα ηλεκτρονικά του θα είναι υποδεέστερα από των υπόλοιπων ΚΤΜ αυτής της κατηγορίας. Βάζει δύσκολα πλέον και στο CFMOTO καθώς το 1500 διαφοράς μάλλον το αξίζει, έστω και λόγω ονόματος...
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Πολύ ενδιαφέρον μιας και δεν είχα διαβάσει τα σπεκ, νόμιζα ότι τα ηλεκτρονικά του θα είναι υποδεέστερα από των υπόλοιπων ΚΤΜ αυτής της κατηγορίας. Βάζει δύσκολα πλέον και στο CFMOTO καθώς το 1500 διαφοράς μάλλον το αξίζει, έστω και λόγω ονόματος...
Είναι κάπως διαφορετικής φιλοσοφίας με το CF. Πιο χωμάτινο. Αλλά στο ίδιο εργοστάσιο θα κατασκευάζονται. Αν και το μοτέρ του θα εχει κάποιες διαφορές απο το CF. Πχ στρόφαλο απο το 890.
 

BabisStinson

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT 2023 Verde Altaj
Το μόνο εναλλακτικό μηχανάκι που σκεφτόμουν σε σχέση με το V85TT, μου θυμίζει πολύ και το 990 Adventure που ήταν όνειρο παλιότερα, ακόμα το βλέπω και το χαζεύω. Αν ήταν διαθέσιμο ήδη θα το έκανα test ride και ίσως με έβαζε σε σκέψη. Απλά και το Made in China (όχι πως δεν έχει καλή ποιότητα) σε σχέση με το Made in Italy μου φαίνεται κάπως. Ίσως το δοκιμάσω στο μέλλον.
Κουκλί πάντως και μακάρι να το πάρει κάποιος από το forum να μας πει και εντυπώσεις.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Ουτε το ΤΕΝΕΚΕ έχει οπότε ..........................
To Tenere μπροστά έχει ρυθμιση αποσβεσης συμπιεσης κι επαναφοράς ενώ πίσω πρεπει να εχει απόλα...Το από ολα σημαίνει συμπιεση απλη επαναφορα και προφορτιση...
 
Top Bottom