KTM 790 Adventure

1190Rleros

Μέλος
Περιοχή
ΛΕΡΟΣ
Όνομα
ANTΩΝΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 690 rally.
Συγνώμη αλλά εμένα το 1190 δεν με εχει αφήσει ΠΟΤΕ απο τρόμπες λάδια ξίδια κλπ κλπ!!!!!Το προσεχω παρα πολυ στα σερβις του το πληρωνω χωρις τσιγκουνιες και αν μου κανει κατι χοντρό θα το πουλήσω την επ[ομενη....Δεν μιλαω να κάψει ενα φλας η μια λαμπα στα 4χρονια
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Συγνώμη αλλά εμένα το 1190 δεν με εχει αφήσει ΠΟΤΕ απο τρόμπες λάδια ξίδια κλπ κλπ!!!!!Το προσεχω παρα πολυ στα σερβις του το πληρωνω χωρις τσιγκουνιες και αν μου κανει κατι χοντρό θα το πουλήσω την επ[ομενη....Δεν μιλαω να κάψει ενα φλας η μια λαμπα στα 4χρονια
Και ούτε πρόκειται τα μοτέρ τις κτμ πλέον είναι διαμάντια και αστούς να λένε ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Τα 1190/1290 εξακολουθουν να εχουν θεματα θε τρομπες συμπλεκτη, με φιλτροκουτια που βαζουν χωματα μεσα. Αυτα ειναι δυο δυο γνωστα θεματα και ευκολα να λυθουν τα οποια η κτμ δεν εχει εχει ασχοληθει καν να φτιαξει. Τα δε τελευταιας γενιας, εχουν εχουν θεματα με τις αναρτησεις, με τις ηλεκτρονικες ρυθμισεις, με τα κλειδια που δε τα διαβαζει η μοτο...η νεα εποχη δηλαδη φερνει και νεα προβληματα μαζι απ οτι φαινεται. Στο advrider υπαρχουν πολλα που αναφερονται. Η αξιοπιστια περιλαμβανει πολλα πραγματα, και οχι μονο αν βαραει το μοτερ το οποιο η αληθεια ειναι πως η κτμ εχει φροντισει να ειναι αλεξισφαιρο. Εγω απλα διερωτωμαι, αν στα ακριβα εξακολουθουν να υπαρχουν θεματα, πως θα ειναι αυτο που εχουν φροντισει να κανουν και περικοπες
 

1190Rleros

Μέλος
Περιοχή
ΛΕΡΟΣ
Όνομα
ANTΩΝΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 690 rally.
Τα 1190/1290 εξακολουθουν να εχουν θεματα θε τρομπες συμπλεκτη, με φιλτροκουτια που βαζουν χωματα μεσα. Αυτα ειναι δυο δυο γνωστα θεματα και ευκολα να λυθουν τα οποια η κτμ δεν εχει εχει ασχοληθει καν να φτιαξει. Τα δε τελευταιας γενιας, εχουν εχουν θεματα με τις αναρτησεις, με τις ηλεκτρονικες ρυθμισεις, με τα κλειδια που δε τα διαβαζει η μοτο...η νεα εποχη δηλαδη φερνει και νεα προβληματα μαζι απ οτι φαινεται. Στο advrider υπαρχουν πολλα που αναφερονται. Η αξιοπιστια περιλαμβανει πολλα πραγματα, και οχι μονο αν βαραει το μοτερ το οποιο η αληθεια ειναι πως η κτμ εχει φροντισει να ειναι αλεξισφαιρο. Εγω απλα διερωτωμαι, αν στα ακριβα εξακολουθουν να υπαρχουν θεματα, πως θα ειναι αυτο που εχουν φροντισει να κανουν και περικοπες
Εγω απο τρόμπα συμπλέκτη δεν ξερω.Οσο για το φιλτροκουτι το εκανε ανάκληση η ΚΤΜ τον πρώτο χρόνο και το αλαζε με άλλο αναβαθμισμενο !!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Καλά αυτό με το GS κάτω από 230 κιλά είναι το ανέκδοτο της ημέρας. Σε κανένα περιοδικό δεν υποστηρίζεται αυτή η μέτρηση και τεστ του GS έχω κάμποσα. Τελευταία μέτρηση που έχω πρόσφατη, 245kg το GS το τελευταίο με τους διπλοί εκκεντροφόροι (sic) και 238kg το 990R στο MEGA TEST του ΜΟΤΟ το 2011. Το τι γράφει το προσπέκτους δεν μας απασχολεί.

Επίσης, όταν μιλάτε για "αξιοπιστία" να μας λέτε και για χιλιόμετρα. ΠΧ, ο μάνιακ και ο φορεστερ που έχουν 200,000+ δεν είναι το ίδιο με πολλούς που λένε "έχω 30,000 στο κοντέρ και είναι απόλυτα αξιόπιστο". Ε. Αιδώς.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Καλά αυτό με το GS κάτω από 230 κιλά είναι το ανέκδοτο της ημέρας. Σε κανένα περιοδικό δεν υποστηρίζεται αυτή η μέτρηση και τεστ του GS έχω κάμποσα. Τελευταία μέτρηση που έχω πρόσφατη, 245kg το GS το τελευταίο με τους διπλοί εκκεντροφόροι (sic) και 238kg το 990R στο MEGA TEST του ΜΟΤΟ το 2011. Το τι γράφει το προσπέκτους δεν μας απασχολεί.

Επίσης, όταν μιλάτε για "αξιοπιστία" να μας λέτε και για χιλιόμετρα. ΠΧ, ο μάνιακ και ο φορεστερ που έχουν 200,000+ δεν είναι το ίδιο με πολλούς που λένε "έχω 30,000 στο κοντέρ και είναι απόλυτα αξιόπιστο". Ε. Αιδώς.
Εκείνο στο τεστ, αν θυμάμαι καλά, ήταν τόσα κιλά που λες με το φορτίο για το τεστ. Με τις βαλίτσες κλπ πάνω (άδειες , αλλά υπήρχαν). Μπορεί να κάνω και λάθος.

ΥΓ Ο μάνιακ έχει 260000+ από το 2007 μέχρι τώρα. Εγώ από το 2011/ Μάϊος, έχω 117000 μόνο.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν έχω δει πουθενά μετρήσεις με βαλίτσες (και δεν γράφει και κάτι τέτοιο στο τεστ δηλαδή).
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δεν έχω δει πουθενά μετρήσεις με βαλίτσες (και δεν γράφει και κάτι τέτοιο στο τεστ δηλαδή).
Μπορεί να κάνω λάθος, αλλά κάτι τέτοιο θυμάμαι. Οτι τα ζυγισαν όπως ήταν έτοιμα για το ταξίδι, εκτός των προσωπικών ειδών του καθενός κλπ.
Θυμάμαι που έκαναν κάποιες διευκρινήσεις του στυλ: αυτό τόσα κιλά με βαλίτσες, αλλά εκείνο τόσα με τους 2 σάκους κλπ.... Μπορεί να κάνω λάθος, και δεν έχω πλέον το περιοδικό. Αν το έχεις ρίξε μια ματιά.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ θα ξαναπώ ότι έχουμε γεμίσει μηχανάκια σε όλες τις κατηγορίες και για όλα τα γούστα.
Αυτο μόνο καλό κάνει για το αγοραστικό κοινό.
Οι εταιρείες χρόνια προσπαθούν να βρουν μηχανάκια για "χρήστες" που τα κάνουν όλα και μάλλον έχουν αρχίσει να το "βρίσκουν ".
Τωρα ... Αν κάνουμε λάθος επιλογή και δεν ξέρουμε τι θέλουμε, θα μας φταίει η ktm, bmw και το κακό συναπαντημα
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Αν έχεις 600000...μίλα, αλλιώς πες για το νέο ΚΤΜ :p
:friend::friend::friend:

Θα μας πεις τα χλμ του καθε μοτερ εσυ ;):laugh:
ρε σουμπαρου , ενα μοτερ κολλησα μονο....
και αυτο περσι στο οδοιπορικο .....
επειδη βαριομουν να συμπληρωσω λαδι στη πατρα...
αλλα εφτασα στο ναυπλιο .....
και ειχε μεσα ακομη λαδι ....:woot::woot::woot:
700 ml.....
:jp re Qfales......:trt:

υπογραφη------> # glikoskariolis .....Ο ΠΙΟ ΓΛΥΚΟΣ ομως...ενταξειιιιι ????
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
:friend::friend::friend:



ρε σουμπαρου , ενα μοτερ κολλησα μονο....
και αυτο περσι στο οδοιπορικο .....
επειδη βαριομουν να συμπληρωσω λαδι στη πατρα...
αλλα εφτασα στο ναυπλιο .....
και ειχε μεσα ακομη λαδι ....:woot::woot::woot:
700 ml.....
:jp re Qfales......:trt:

υπογραφη------> # glikoskariolis .....Ο ΠΙΟ ΓΛΥΚΟΣ ομως...ενταξειιιιι ????
και βασικα δεν κολλησε;)....μαλλον δεν προλαβε....:rolleyes:
η μπιελιτσα ψιλοφρεναρε στον πιρο του πιστονιου..........:mooning::laugh: :inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
:friend::friend::friend:



ρε σουμπαρου , ενα μοτερ κολλησα μονο....
και αυτο περσι στο οδοιπορικο .....
επειδη βαριομουν να συμπληρωσω λαδι στη πατρα...
αλλα εφτασα στο ναυπλιο .....
και ειχε μεσα ακομη λαδι ....:woot::woot::woot:
700 ml.....
:jp re Qfales......:trt:

υπογραφη------> # glikoskariolis .....Ο ΠΙΟ ΓΛΥΚΟΣ ομως...ενταξειιιιι ????
:pointu:
 
Top Bottom