KTM 790 Adventure

BabisStinson

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT 2023 Verde Altaj
Ένα εκ των 790adv και yamaha T7 μάλλον θα είναι το επόμενο μηχανάκι μου. Οι ΄΄χρυσές΄΄ τομές έρχονται να δυναμιτίσουν την κατάσταση@!
Εκεί είμαι κι εγώ προς το παρόν, ξεροσταλιάζοντας. Περιμένουμε να βγουν τον Φλεβάρη.. Yamaha ξεκινάει με ένα + για μένα γτ οδηγώ 3 χρόνια το ΜΤ-07 και το μοτέρ του είναι εξαιρετικό για τα θέλω μου.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σύμφωνα με το bikeit.gr, διέρρευσε μιά σελίδα του press kit για το 790.



πλήρως ρυθμιζόμενες αναρτήσεις 240 χιλιοστών διαδρομής και (δυστυχώς) σέλα "για όλα τα αναστήματα" στα 880 χιλιοστά, ΚΤΜ my ride άρα θα έχει όργανα "οθόνη" και όχι βελόνες.




το δυστυχώς το λέω για την σέλα γιατί όπως φάνηκε και στις κατασκοπευτικές, μάλλον η απόσταση σέλας/μαρσπιέ θα είναι βολική για κοντούς. Μακάρι να ξεγελάει ο φακός.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Λογικά θα βγεί και απλή έκδοση δλδ όχι R με μικρότερες διαδρομές και με καμιά σέλα 85 εκατοστά γιατί στα 88εκατοστά...μιλάμε για υψος σχεδόν εντούρο. αλλά βάρος adventure...ακατάλληλος συνδυασμός.
 
Reactions: yns

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Αυτό και το Τενεκε 700 θα δώσουν μεγάλη ώθηση στη μεσαία κατηγορία...τώρα που όλοι πάνε ή στα πιο μικρά ή στα πιο μεγάλα...το 790 θα είναι η χρυσή τομή. αμα εχει τεπόζιτο 20-25 και βγαλουν καμια εκδοση με νορμαλ σέλα. θα ειναι η επιστροφή του 640 adventure. Ειδικά αμα κοστίζει και λιγότερο από το 850gs...η bmw θα πάθει πανωλεθρία.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αυτό και το Τενεκε 700 θα δώσουν μεγάλη ώθηση στη μεσαία κατηγορία...τώρα που όλοι πάνε ή στα πιο μικρά ή στα πιο μεγάλα...το 790 θα είναι η χρυσή τομή. αμα εχει τεπόζιτο 20-25 και βγαλουν καμια εκδοση με νορμαλ σέλα. θα ειναι η επιστροφή του 640 adventure. Ειδικά αμα κοστίζει και λιγότερο από το 850gs...η bmw θα πάθει πανωλεθρία.
Πώς θα γίνουν όλα αυτά μαζί;;;
 
Top Bottom