KTM 790 Adventure

Alanis

Μέλος
Όνομα
Lefteris
Μοτό
KTM990ADV S
Υπάρχει προβλεπόμενη ημερομηνία παραγωγής; δεν βρήκα κάτι στο νετ...
 

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Νεότερες πληροφορίες για το 790 Duke που παρουσιάζεται επίσημα το Νοέμβριο στην ΕICMA και για το 790 Adventure το οποίο κατά πάσα πιθανότητα θα διατίθεται σε δύο εκδόσεις, μία πιο ασφάλτινη και μία με πιο χωμάτινους προσανατολισμούς.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Μια καλή είδηση είναι ότι θα κατασκευάζεται στην Αυστρία. Τους έχει φοβηθεί το μάτι μου στην KTM με τα εργοστάσια που έχουν στήσει στην Ινδία.

Η κατηγορία των δικύλινδρων στα 800cc είναι πολύ ενδιαφέρουσα και κατά τη γνώμη μου πολύ πιο κοντά στη φιλοσοφία του On/Off. Έπρεπε να περάσουν 30 χρόνια για να δούμε την εξέλιξη της κατηγορίας των XRV650/750, XTZ750, Elefant 900.
Περιμένουμε με αγωνία KTM 790 ADV, BMW F800/850GS και YAMAHA T7.
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Αυτά τα κυβικά θα κυριαρχήσουν τα επόμενα χρόνια
 

Petros GS

Μέλος
Όνομα
Πετρος
Μοτό
bmw r 1200 gs
Οι τελευταιες κατασκοπευτικες φωτος του πολυαναμενομενου ktm 790 ή 800 adventure απο το γνωστο γερμανικο περιοδικο... Απο οτι φαινεται σαν φαναρι εμπρος εχει επιλεγει το led φαναρι του 390 duke ή παραπλησιο,εχει υιοθετησει επισης το πολυ ομορφο κοντερ screen επισης του 390 duke ή παραπλησιο αυτου,μεγαλο τροχο εμπρος 21 ιντσων με ακτινες και ετσι οπως φαινεται δεν το βλεπω για ιδιαιτερα βαρυ για την κατηγορια του... Φυσικα ειναι μοντελο δοκιμης ακομη... Λετε να δουμε κατι στην eicma σε λιγες μερες...;;;;

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

640 Armageddon

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
640 Adventure, Angry Berg 450
Σίγουρα θα είναι στην έκθεση μαζί με το καινούργιο Rally της ΚΤΜ. Αν και το μούτρο δεν μου αρέσει, έχει πάρει λεπτομέρειες λειτουργικές απο Dakar μηχανή, (πίσω πλαστικά που ακουμπάνε τα πόδια, τεπόζιτο μπροστά κλπ) πράγμα που το κάνει καλή βάση για εξέλιξη σε ένα απίστευτα καλό πακέτο.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Σίγουρα θα είναι στην έκθεση μαζί με το καινούργιο Rally της ΚΤΜ. Αν και το μούτρο δεν μου αρέσει, έχει πάρει λεπτομέρειες λειτουργικές απο Dakar μηχανή, (πίσω πλαστικά που ακουμπάνε τα πόδια, τεπόζιτο μπροστά κλπ) πράγμα που το κάνει καλή βάση για εξέλιξη σε ένα απίστευτα καλό πακέτο.
Το μούτρο ειδικά, μου φαίνεται ότι το "κοτσάρισαν" πάνω, απλώς για να κυκλοφορεί στις δοκιμές. Δεν υπάρχει περίπτωση να βγει τέτοιο έκτρωμα στο δρόμο....
Λέω γω τώρα...:D
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Το μούτρο ειδικά, μου φαίνεται ότι το "κοτσάρισαν" πάνω, απλώς για να κυκλοφορεί στις δοκιμές. Δεν υπάρχει περίπτωση να βγει τέτοιο έκτρωμα στο δρόμο....
Λέω γω τώρα...:D

Έτσι λεω και εγώ βλέπω μούτρο απο το 1190
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Καλά έχει κάνει κάποιες σχεδιαστικές "υπερβάσεις" η KTM στο παρελθόν. Ας ελπίσουμε πως δε θα τις επαναλάβει!

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Καλά έχει κάνει κάποιες σχεδιαστικές "υπερβάσεις" η KTM στο παρελθόν. Ας ελπίσουμε πως δε θα τις επαναλάβει!

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
αυτό δεν το λες κι υπέρβαση...:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
δε νομίζω να το δούμε έτσι στο δρόμο (ελπίζω δηλαδή:D )
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
αυτό δεν το λες κι υπέρβαση...:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
δε νομίζω να το δούμε έτσι στο δρόμο (ελπίζω δηλαδή:D )
Αυτό όμως....



Σόρρυ στους τυχόν ιδιοκτήτες αλλά... εγώ θα είχα απολύσει αρχικά τον σχεδιαστή και μετά τον product manager που άφησε να βγει στους δρόμους :p:p:p
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Αυτό όμως....



Σόρρυ στους τυχόν ιδιοκτήτες αλλά... εγώ θα είχα απολύσει αρχικά τον σχεδιαστή και μετά τον product manager που άφησε να βγει στους δρόμους :p:p:p
Και λιγα λες...
Σαν το pw50 ειναι:he
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αυτό όμως....



Σόρρυ στους τυχόν ιδιοκτήτες αλλά... εγώ θα είχα απολύσει αρχικά τον σχεδιαστή και μετά τον product manager που άφησε να βγει στους δρόμους :p:p:p
:hh:

πού το βρήκες τούτο?
δεν το είχα δει, ειλικρινά!

Χάλι....
:wht:
 

640 Armageddon

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
640 Adventure, Angry Berg 450
Θέλω να ελπίζω πως δεν θα το δούμε, αλλά όπως είδαμε και το Rally... :alien:
Aπ'΄οτι μίλησα με κάποιον σχεδιαστή, θα φάμε το φασόλι μας. Ούτε κι εκείνου του άρεσε.
Εμένα πάντως ωραίο μου φαίνεται. Να κάνουμε πάλι καμια μόντα με καινούργιο μούτρο, να βάλουμε και κανένα πίσω τεπόζιτο. Κρατάμε λέει το πλαίσιο και τις αναρτήσεις βασικά :D .
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
αν η απαντηση συο τ7 ειναι αυτο το πραγμα... παει θα χασει κοΖμο η κτμ...
 
Top Bottom