KTM 790 Adventure

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Το μαύρο είναι άσχημο ,το χρωματιστό είναι κουκλί και το λέω εγώ που είμαι φαν του μαύρου .

Follow me, I'm lost too

Δεν μας ενδιαφερουν οι σεξουαλικες προτημησεις Κωστα....
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το μαύρο είναι άσχημο ,το χρωματιστό είναι κουκλί και το λέω εγώ που είμαι φαν του μαύρου .

Follow me, I'm lost too
Συμφωνω.
Τα ΚΤΜ μονοχρωμα (εξαιρειται το 950/990) ειναι χαλι.
Τα χρωματα τους χαριζουν πολυ!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Έχει ένα θέμα η ΚΤΜ με τις μουτσούνες.

Εξαιρείται το 990 βεβαίως βεβαίως.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αυτά τα ρεζερβουάρ που εξέχουν τόσο πολύ εκεί χαμηλά...... μόνο σε εμένα δεν αρέσουν;;:rolleyes:
Ούτε σε εμένα και για να είμαι ακριβείς, γενικά το σχέδιο της μηχανής είναι πολύ προχωρημένο για τα γούστα μου.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Πολύ ιδιαίτερο εργαλείο
Με προβληματιζουν τα χαμηλά πλαϊνά ρεζερβουάρ,
Θα το μελετήσουμε στην πορεία
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black






Σ αυτό εδώ, σπάνε.... Διαπιστωμένο και μάλιστα σε απλή πτώση , όχι με πολλά.
Στο 790 οι υπεύθυνοι λένε ότι δε θα σπάνε...., αυτοί ξέρουν. Αλλά εγώ έχω φωτο ;)
Εμφανισιακά τώρα..., κολοκυθόπιτα. Αλλά και σ εμένα δεν αρέσουν (ούτε η "μούρη" μου αρέσει).
Οδηγικά, όσοι δοκιμασαν το εκθειάζουν! Και τιμολογιακά η ΚΤΜ είναι πολύ τίμια, σε σχέση με άλλες εταιρείες.
Σε σχέση με τον άμεσο αντίπαλό του τώρα, το Τ7 της ΥΑΜΑΗΑ, φήμες λένε* ότι το πρότζεκτ δεν αποδίδει τα αναμενόμενα και γι αυτό δε θα παρουσιαστεί στο Μιλάνο μαζί με το 790. Λένε ότι οδηγικά είναι ένα χάλι, λόγω βάρους και κακού ζυγίσματος. Κυριακή, κοντή γιορτή! Θα δούμε ;)

* δεν το διάβασα κάπου, μου το είπαν άνθρωποι που εμπιστεύομαι.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Στο 790 το πλαϊνό κομμάτι που είναι κάτω και εξωτερικά δεν ειναι τεπόζιτο. Είναι προστατευτικό. Φαίνεται από την προεξοχή. Δηλαδή δεν ειναι ολόκληρο τεπόζιτο το πλαστικό που βλέπετε. Κατά πόσο τώρα είναι ασφαλές, θα μας το πει ο πρώτος που θα το πάρει και θα φάει τούμπες...
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Πιστεύω ότι στο εξωτερικό θα μοσχοπουλήσει όντως. Στην Ελλάδα δεν ξέρω. Εδώ είμαστε λίγο πίσω από τον ήλιο σε όλα τα επίπεδα, και σε "αναβατικό" κοινό και σε επίπεδο αντιπροσώπων και καταστημάτων εξοπλισμού, κουλτούρας κτλ εκτός λαμπρών εξαιρέσεων που επιβεβαιώνουν τον κανόνα. Έχω δει βιντεάκια με το 790 αλλά και άλλα αναμενόμενα μοντέλα σε διάφορα μέρη του κόσμου. Σε μια χώρα με τόση ηλιοφάνεια και βουνά και λαγκάδια πολύ εύκολα προσβάσιμα δεν είδα κανένα. Σίγουρα είμαστε μικρή αγορά και φταίει και η κρίση αλλά σε μια χώρα με καλό καιρό 10 στους 12 μήνες και εύκολα προσβάσιμες εκτός δρόμου διαδρομές θα έπρεπε να είναι πιο προωθημένος ο μοτοσυκλετισμός αυτού του είδους.
Στην Ελλάδα, άμα πάρετε 2, δε θα σας κάνουν έκπτωση, θα πληρώσετε επιπλέον.
 

Monolykos

Μέλος
Όνομα
Natsos Konstantinos
Μοτό
KTM 1190ADV-R
Αν και με χαλαει λιγο η χαμηλη της σελα και ο σχεδιασμος της ακομα μου καθεται καπως μαλλον μετα απο 15 χρονια που καβαλαω 950 και 990 θα ειναι η επομενη μου μοτοσυκλετα
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πιστεύω ότι στο εξωτερικό θα μοσχοπουλήσει όντως. Στην Ελλάδα δεν ξέρω. Εδώ είμαστε λίγο πίσω από τον ήλιο σε όλα τα επίπεδα, και σε "αναβατικό" κοινό και σε επίπεδο αντιπροσώπων και καταστημάτων εξοπλισμού, κουλτούρας κτλ εκτός λαμπρών εξαιρέσεων που επιβεβαιώνουν τον κανόνα....
Θα σταθώ σε αυτό που λέει ο Αλ για το "επίπεδο" του αναβατικού κοινού.... Δεν συμφωνώ, αλλά δεν μπορώ να τεκμηριώσω κιόλας.
Επισκεπτόμενος όμως τις χώρες της Δυτικής και Βόρειας Ευρώπης (αυτή είναι η γειτονιά μας) θα έλεγα πως ο μέσος όρος του Έλληνα αναβάτη είναι μακράν καλύτερος. Αυτούς που βλέπουμε στο Youtube είναι οι λίγοι της Ευρώπης καθώς αυτοί που είναι καλά χέρια έχουν ΚΑΙ χρήμα ΚΑΙ χρόνο και επομένως και τη πρόσβαση σε δομές κι έτσι έχουν αποτέλεσμα στο επίπεδο της οδήγησης. Στη χώρα μας -ευτυχώς- έχουμε μεγαλύτερη ελευθερία και έτσι ο μέσος καθημερινός αναβάτης αποκτάει περισσότερη εμπειρία και οδηγική ικανότητα στο χώμα. Αν στη χώρα μας είναι 1 στους 100, στην Ευρώπη είναι 1 στους 500. Αυτή είναι η αίσθηση μου.
Σόρυ για το off topic.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Και σε επίπεδο youtube να το δούμε μόνο, είτε αφορά σε επαγγελματίες δημοσιογράφους είτε ιδιώτες αναβάτες η διαφορά είναι αισθητή. Εχεις δίκιο για τη γειτονιά μας. μονο που τόσα χρόνια μας έλεγαν και πιστεύαμε ότι ανήκουμε κάπου αλλού πέρα από τη γειτονιά μας και άρα το μετρο συγκρισης αλλάζει. Αλλά είμαστε off topic οπότε ας αναμένουμε μερικές μέρες ακόμα να δουμε τι θα δουμε.
 
Top Bottom