KTM 790 Adventure

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ενδιαφέρουσες πληροφορίες.
Απογοητευτικό το γεγονός ότι τα μπροστινά του απλού δεν είναι ρυθμιζόμενα.

Επίσης σκίζουν τα ιμάτιά τους ότι τα τεπόζιτα είναι υπερανθεκτικά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
θα βγει και το καταλληλο καγκελακι.......αφτερμαρκετ για τα τεποζιτακια
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ενδιαφέρουσες πληροφορίες.
Απογοητευτικό το γεγονός ότι τα μπροστινά του απλού δεν είναι ρυθμιζόμενα.

Επίσης σκίζουν τα ιμάτιά τους ότι τα τεπόζιτα είναι υπερανθεκτικά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Είμαι σίγουρος πως:
α) τα τεπόζιτα είναι υπερανθεκτικά (γιαυτό και η ασκήμια, λόγω των επιπλέον πλαστικών προστασίας) και
β) δεν θα χρειάζεται καγκελάκια...

...όπως δεν χρειάζεται το Tenere XT660Z που το ντεπόζιτο και ο κινητήρας ήταν ντυμένο με "τέτοια" παρόμοια πλαστικά προστασίας και μπορώ να το εγγυηθώ από πρώτο χέρι γιατί έχω εμπειρία. Στη παρακάτω φωτό θα δείτε το πανίσχυρο χτύπημα που έχει υποστεί το προστατευτικό στο τεπόζιτο. Εσωτερικά το τεπόζιτο δεν έπαθε το παραμικρό καθώς υπάρχει ένας επιπλέον άξονας στη λογική των μανιταριών που δεν επιτρέπει την επαφή. Τα λέω και τα ξαναλέω στους κατόχους των Tenere XT660Z αλλά δεν με ακούνε, προτιμούν να προσθέτουν βάρος. Τα πλαστικά αυτά στοιχίζουν από 20-35 ευρώ ανά τεμάχιο (πολύ πιο φθηνά από οποιοδήποτε κάγκελο).

 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
@STF κι εγώ πάντα απορούσα γιατί βάζουν κάγκελα στο tenere, πρώτον το ασχημαίνουν δεύτερον το βαραίνουν και τρίτον αυτά τα πλαστικά όντως είναι εξαιρετικά και φτηνά.. Άβυσσος...

Θα έβαζα μόνο μια Heavy Duty προστασία μοτέρ απο κάτω και χούφτες, τίποτα άλλο..
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Είμαι σίγουρος πως:
α) τα τεπόζιτα είναι υπερανθεκτικά (γιαυτό και η ασκήμια, λόγω των επιπλέον πλαστικών προστασίας) και
β) δεν θα χρειάζεται καγκελάκια...

...όπως δεν χρειάζεται το Tenere XT660Z που το ντεπόζιτο και ο κινητήρας ήταν ντυμένο με "τέτοια" παρόμοια πλαστικά προστασίας και μπορώ να το εγγυηθώ από πρώτο χέρι γιατί έχω εμπειρία. Στη παρακάτω φωτό θα δείτε το πανίσχυρο χτύπημα που έχει υποστεί το προστατευτικό στο τεπόζιτο. Εσωτερικά το τεπόζιτο δεν έπαθε το παραμικρό καθώς υπάρχει ένας επιπλέον άξονας στη λογική των μανιταριών που δεν επιτρέπει την επαφή. Τα λέω και τα ξαναλέω στους κατόχους των Tenere XT660Z αλλά δεν με ακούνε, προτιμούν να προσθέτουν βάρος. Τα πλαστικά αυτά στοιχίζουν από 20-35 ευρώ ανά τεμάχιο (πολύ πιο φθηνά από οποιοδήποτε κάγκελο).

και στο 990 τα κατω προστατευτικα του ρεζερβουαρ ηταν παμφθηνα της ταξης του 15ε.
Για τα ρυθμιζομενα μπροστινα ουτε το 1050 ειχε,ουτε το 1090 ειχε....το απλο
 
Reactions: STF

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Εμένα μου φαίνεται πολύ καλό.Αν η τιμή του R θα είναι στα 11-12000 θα το σκεφτώ σοβαρά.Έχει όλα τα θετικά,φανάρι από 1290 sar που από ότι λένε είναι πάρα πολύ καλό,χαμηλό βάρος και το φτάνεις σχετικά εύκολα.Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι κάπως η ξεχωριστή μάσκα.Δεν ξέρω αν προσφέρει καλή ανεμοκάλυψη εκεί στα πλαϊνά.Μένει να δούμε απο βαλίτσες τι θα παίρνει.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εμένα μου φαίνεται πολύ καλό.Αν η τιμή του R θα είναι στα 11-12000 θα το σκεφτώ σοβαρά.Έχει όλα τα θετικά,φανάρι από 1290 sar που από ότι λένε είναι πάρα πολύ καλό,χαμηλό βάρος και το φτάνεις σχετικά εύκολα.Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι κάπως η ξεχωριστή μάσκα.Δεν ξέρω αν προσφέρει καλή ανεμοκάλυψη εκεί στα πλαϊνά.Μένει να δούμε απο βαλίτσες τι θα παίρνει.
13500....αδειο θα ξεκινησει!
Και θα φτασει γυρω στα 16000 φουλ πανσιον!!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
πιο μικρο απο το tenere??
Πολύ μεγαλύτερο.

Αισθητά λιγότερο χώρο για πόδια από 1290, αλλά "ένα μέγεθος πάνω" από το τ700
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Πολύ μεγαλύτερο.

Αισθητά λιγότερο χώρο για πόδια από 1290, αλλά "ένα μέγεθος πάνω" από το τ700
Γράψε τίποτα ακόμα , τι σε στείλαμε αποστολή στα εξωτερικά ,τσάμπα λεφτά δίνουμε .

Follow me, I'm lost too
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Γράψε τίποτα ακόμα , τι σε στείλαμε αποστολή στα εξωτερικά ,τσάμπα λεφτά δίνουμε .

Follow me, I'm lost too
Κοίτα, όρθιος σε σχέση με το μεγάλο καταλαβαίνω ότι λείπει πολύ μηχανάκι, στενό ντεπόζιτο, πολλές χώρος να πας μπρος και πίσω, τα πόδια έρχονται ωραία στα χειριστήρια.

Πολύ ωραίες γωνίες χέρια πόδια, λίγο παραπάνω χώρο στα γόνατα θα ήθελα για τουρισμό. Γενικά από τα τρία μια μικρά, το πιο τρου γισ εκτός και η πιο σωστή/σκληρή αναρτηση. Αλλά είμαι και ψηλός σχετικά και το τρώω το φαγητό μου.

Πολύ ωραία η ζελατίνα, σωστό ύψος ενώ αρχικά φαίνεται πολύ κοντή.
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
@amyroukai Γιάννη και το ύψος σου πες μας. Τι νούμερο τζιν φοράς και τα σχετικά, για να κάνουμε τα συγκριτικά μας
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
@amyroukai Γιάννη και το ύψος σου πες μας. Τι νούμερο τζιν φοράς και τα σχετικά, για να κάνουμε τα συγκριτικά μας
185/86 κάτι και μήκος ψωνίζω 34 αν θυμάμαι σωστά
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Καβάλα στο χαμηλό.


Ε.


Όχι. Όχι. Όχι.


Όχι.


Απορώ γιατί το έκαναν αυτό. Σέλα καδρονι, τα πόδια δεν χωράνε, το τιμόνι πέφτει "λάθος" και η ανάρτηση αστεία μαλακή. Εντάξει αν είσαι 170 και 60 κιλά ίσως να είναι καλύτερο.
 

Doudo

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM LC8-950 Adventure '04
YAMAHA XT-1200Z Super-Tenere '14
Το Μάρτιο στις εκθέσεις και οι 2 εκδόσεις. 13500 το απλό 14500 το R. Το 690 στα 12.000 και μόνον κατόπιν παραγγελίας.
Για Ελλάδα ειναι αυτες οι τιμες; Το απλο το 1090 εχει 14.000 τωρα που μιλαμε. Σιγουρα;!
Το R ας πουμε τα 14.500 ειναι ΟΚ, αλλα το απλο το περίμενα μαξιμουμ 12.500...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Μιλησα με την αντιπροσωπεια και μου ειπαν αυτα τα νουμερα πανω κατω...αλλά δε νομίζω να ειναι στα 12.500... στα 12.000 θα ειναι το 690...με τα καινουρια ηλεκτρονικα καλουδια.
 

Doudo

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM LC8-950 Adventure '04
YAMAHA XT-1200Z Super-Tenere '14
Μιλησα με την αντιπροσωπεια και μου ειπαν αυτα τα νουμερα πανω κατω...αλλά δε νομίζω να ειναι στα 12.500... στα 12.000 θα ειναι το 690...με τα καινουρια ηλεκτρονικα καλουδια.
12.000 ευρω το 690, σκάνδαλο!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom