KTM 790 Adventure

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Δεν "ακούγεται" απλά, το έχουμε δει εξέλιξη σε κατασκοπευτικές μαζί με το 790R.
Οχι μακρυα, θα ειναι μαπα made in India, δεν θα ειναι καλο αντβε μηχανακι σαν το φτηνο και αξιοπιστο ευρωπαϊκο και γαματο Himalayan 400.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Οχι μακρυα, θα ειναι μαπα made in India, δεν θα ειναι καλο αντβε μηχανακι σαν το φτηνο και αξιοπιστο ευρωπαϊκο και γαματο Himalayan 400.
Σίγουρα είμαι βέβαιος ότι και το Χόντα 250 Ράλι θα το κερνάει τσάι, όπως και το Βέρσυς 250 και το Βεστρόμ 250 που είναι τζαπάν και μυρίζουν άνθη κερασιάς και όχι κάρι και κοπριά ιερής αγελάδας.
 

JACOBS95

Μέλος
Περιοχή
ΔΡΑΜΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R1100 GS
πωπω κανεις δεν καταδέχεται να κοιταξει το απλό 790, όλοι πηγαίνουν στο790R ,απο την άλλη διαμαρύρονται ότι είναι πολυ ακριβό!!!!!
Εγω που είμαι ένας μέτριος αναβάτης ,παρόλο που κλεινω την δευτερη δεκαετια στη σέλα ,με πολύ αγάπη για εκδρομές και ταξίδια σε κάθε είδους τερέν ,έκανα ενα (πολυ) υποθετικό σενάριο αγοράς μιας απο τις δυο εκδόσεις. Κάθησα και ζύγισα τις (πραγματικές) μου ανάγκες και κυρίως δυνατότητες.
790 vs 790r
καθημερινή χρήση : υπερτερει το απλό ,πιο χαμηλο (ολοι καταλαβαίνουν γιατί)
ταξίδι : υπερτερεί το απλό ,πιο χαμηλό ,(αεροδυναμική,σταθερότητα)
εκδρομες off road : το απλό είναι πιο χαμηλό ,πιο μαλακό
triall raid & γρηγορη οδήγηση off road : το R , καλύτερες και ρυθμιζόμενες αναρτήσεις

αν είναι να αγόραζα κάποια γι αυτό που είμαι, χωρίς δεύτερη σκέψη 790 ,αν αγόραζα κάποια για αυτό που θα ήθελα να είμαι ,τότε 790R
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
To 790 ηρθε στην ΚΤΜ στον Κολωνο. Οποιος θελει παει απο κοντα να το δει. Εχει και πινακιδα ΔΟΚ...

Ταπεινη μου αποψη οτι για 1000 ευρω διαφορα τα καλουδια του R αξιζουν και με το παραπανω, εκτος αν τιθεται πραγματικα θεμα υψους.
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
πωπω κανεις δεν καταδέχεται να κοιταξει το απλό 790, όλοι πηγαίνουν στο790R ,απο την άλλη διαμαρύρονται ότι είναι πολυ ακριβό!!!!!
Εγω που είμαι ένας μέτριος αναβάτης ,παρόλο που κλεινω την δευτερη δεκαετια στη σέλα ,με πολύ αγάπη για εκδρομές και ταξίδια σε κάθε είδους τερέν ,έκανα ενα (πολυ) υποθετικό σενάριο αγοράς μιας απο τις δυο εκδόσεις. Κάθησα και ζύγισα τις (πραγματικές) μου ανάγκες και κυρίως δυνατότητες.
790 vs 790r
καθημερινή χρήση : υπερτερει το απλό ,πιο χαμηλο (ολοι καταλαβαίνουν γιατί)
ταξίδι : υπερτερεί το απλό ,πιο χαμηλό ,(αεροδυναμική,σταθερότητα)
εκδρομες off road : το απλό είναι πιο χαμηλό ,πιο μαλακό
triall raid & γρηγορη οδήγηση off road : το R , καλύτερες και ρυθμιζόμενες αναρτήσεις

αν είναι να αγόραζα κάποια γι αυτό που είμαι, χωρίς δεύτερη σκέψη 790 ,αν αγόραζα κάποια για αυτό που θα ήθελα να είμαι ,τότε 790R
Εγω δεν θα ξαναπάρω μοτο με ηλ. αναρτησεις...
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
πωπω κανεις δεν καταδέχεται να κοιταξει το απλό 790, όλοι πηγαίνουν στο790R ,απο την άλλη διαμαρύρονται ότι είναι πολυ ακριβό!!!!!
Εγω που είμαι ένας μέτριος αναβάτης ,παρόλο που κλεινω την δευτερη δεκαετια στη σέλα ,με πολύ αγάπη για εκδρομές και ταξίδια σε κάθε είδους τερέν ,έκανα ενα (πολυ) υποθετικό σενάριο αγοράς μιας απο τις δυο εκδόσεις. Κάθησα και ζύγισα τις (πραγματικές) μου ανάγκες και κυρίως δυνατότητες.
790 vs 790r
καθημερινή χρήση : υπερτερει το απλό ,πιο χαμηλο (ολοι καταλαβαίνουν γιατί)
ταξίδι : υπερτερεί το απλό ,πιο χαμηλό ,(αεροδυναμική,σταθερότητα)
εκδρομες off road : το απλό είναι πιο χαμηλό ,πιο μαλακό
triall raid & γρηγορη οδήγηση off road : το R , καλύτερες και ρυθμιζόμενες αναρτήσεις

αν είναι να αγόραζα κάποια γι αυτό που είμαι, χωρίς δεύτερη σκέψη 790 ,αν αγόραζα κάποια για αυτό που θα ήθελα να είμαι ,τότε 790R
Εγώ πάλι που είμαι μέτριος αναβάτης, κλείνω τη δεύτερη δεκαετία στη σέλα ΑΛΛΑ 1.93 ψηλός κοιτάζω πάντα τις ψηλότερες εκδόσεις των μοτοσικλετών.
Όποτε γι’αυτο το λόγο και μόνο θα πήγαινα στην R έκδοση.
Όποτε όλα είναι σχετικά...

Και προτιμώ χωρίς ηλεκτρονική ανάρτηση.
BMW R1200GSA 2009 και KTM 1290 SA 2015 μου έβγαλαν πρόβλημα με τις ηλεκτρονικές τους αναρτήσεις.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
αν είναι να αγόραζα κάποια γι αυτό που είμαι, χωρίς δεύτερη σκέψη 790 ,αν αγόραζα κάποια για αυτό που θα ήθελα να είμαι ,τότε 790R
Προσωπικά αν αγόραζα κάποια από τις 2 ακόμα και αν γνωρίζω ότι δεν είμαι R θα έπαιρνα R για την πρόκληση και μόνο να προσπαθήσεις να γίνεις R...σιγουρα το 790 το χαμηλό είναι στα μέτρα μου...αλλά τα μέτρα μου θα μου τα πάρουν όταν είναι να με βάλουν στην κάσα...μέχρι τότε R και μόνο R...
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Δεν εχει ηλεκτρονικες το 790, απλα εχει μονο ρυθμιση προφορτισης πισω και εκτονωσης.
Για το 1190 πηγαινε η σποντα...
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Ποιος ο λόγος.... Περικαλω??

Εγώ πάλι που είμαι μέτριος αναβάτης, κλείνω τη δεύτερη δεκαετία στη σέλα ΑΛΛΑ 1.93 ψηλός κοιτάζω πάντα τις ψηλότερες εκδόσεις των μοτοσικλετών.
Όποτε γι’αυτο το λόγο και μόνο θα πήγαινα στην R έκδοση.
Όποτε όλα είναι σχετικά...


Και προτιμώ χωρίς ηλεκτρονική ανάρτηση.
BMW R1200GSA 2009 και KTM 1290 SA 2015 μου έβγαλαν πρόβλημα με τις ηλεκτρονικές τους αναρτήσεις.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Για αυτο ακριβως , συν οτι ειναι σεταρισμενες για τον μεσο αναβατη. Ρυθμιση γιοκ οποτε... ποτέ ξανα
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
πωπω κανεις δεν καταδέχεται να κοιταξει το απλό 790, όλοι πηγαίνουν στο790R
Τι ύψος έχεις; Έχοντας κάτσει και στο ένα και στο άλλο τον Νοέμβριο, στο R ήμουν άνετα και στο άλλο έβριζα την ώρα που ανέβηκα. Οπότε πέραν αυτών που λες, υπάρχουν και άλλα κριτήρια, είτε είσαι μέσος, είτε χαφ, είτε φόργουορντ, είτε γκολκίπερ.
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Για αυτο ακριβως , συν οτι ειναι σεταρισμενες για τον μεσο αναβατη. Ρυθμιση γιοκ οποτε... ποτέ ξανα
Εσύ δεν είσαι μέσος αναβάτης αγόρι, εσύ πας αλλού....
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Το αγόρασε φίλος εντουράς που είχε και το τελευταίο 1290 και λέει πως είναι όνειρο, άκρως ερωτεύσιμο το 790. Θα τον δω την Κυριακή στη Θήβα να μάθω περισσότερα.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Τα μοντέλα R θα έρθουν την επόμενη εβδομάδα ,τα power parts σε κάνα μήνα όλα .

Περιορισμένα τεμάχια και πουλημένα τα περισσότερα αν όχι όλα (τα R ).

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom