KTM 790 Adventure

kostasdirt

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
KTM Adventure 1290R
Πολύ hard-core


Στάλθηκε από το KTM phone
μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σου πάει :ok:
Τι; θα βάλεις το 1290 πωλητήριο;
Οχι! Αγαπώ το 1290 χαχα συν ότι δε μου χρειάζεται μηχανάκι σαν το 790R αυτή τη στιγμή
Πάντως έχω να πω πως δείχνει πολύ στημένο και σκληρό και οδηγικά μου είπαν τα παιδιά πως είναι σαν μεγάλο enduro σε αντίθεση με το απλό που είναι πιο ισορροπημένο
Σαν ύψος είναι σχεδόν σαν το 1290R απλά είναι στενό και πατάς καλύτερα κάτω
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Ποιες νωπες μνημες? Το "Καθε Τριτη Μαστορα" κακο ονομα των ΚΤΜ στην Ελλαδα βγηκε οταν ηρθαν οι πρωτοι Δουκες, και πλακωσαν ολοι οι μαθημενοι στα γιαπωνεζικα και τους επιναν το αιμα με ελλειπη συντηρηση, σε μαστορες με αγνοια του αντικειμενου, γιατι ειχαν ενα μοτερ μονοκυλινδρο με τουλαχιστον +10αλογα απο τα αντιστοιχα Ιαπωνικα.

Η ΚΤΜ είχε δικά της κάθετα συνεργεία οπότε αυτό με τον άσχετο μάστορα δεν παίζει

Και τα GS υποτιθεται οτι ειναι σαπια, αλλα οσα δεν αραζουν εξω απο καφετεριες εχουν παει χιλιομετρικα μεχρι τη Σεληνη.
Ο άλλος είναι στην Αφρική τώρα και του έστειλαν άξονα από Ελλάδα.

? Να στο θεσω αλλιως, στο νημα που παρεθεσα παραπανω για τα πιρουνια του Αφρικα στο advrider.com που εχει φτασει πλεον 68 σελιδες, γραφουν 30-40-50? ατομα το πολυ. 50 ατομα στις χιλιαδες πωλησεις που εκανε η Χοντα με ενα ακρως επιτυχημενο μηχανακι δεν ειναι αρκετα για να πει, "ακυρο, ανακληση, φερτε πισω οοοολοι τις αφρικανες σας να σας αλλαξουμε δωρεαν με καινουρια πιρουνια που θα βγαλουμε απο καινουρια γραμμη παραγωγης και θα μας στοιχισει ο κουκος αηδονι."
Ένας φίλος Ιταλός που την έχει σκίσει είχε και μερικά άλλα θέματα

το 790 Duke εχει ξεπερασει τις παιδικες ασθενειες, απλα εχει διαφορετικα ντεποζιτα.
Το ΚΤΜ θέλει λεφτά για συντήρηση γιατί πάει. Δεν θα μπορούσε να γίνει αλλιώς.
Αν δεν έχεις πάρε βε στρομ Τίμια πράγματα


Αυτοι στα τετοια τους αν εγω κι εσυ που τα διαβαζουμε αυτα θα ξυνισουμε, εκεινοι να πουλησουν θελουν, και δεν νομιζω οτι εχουν μανατζερς και μαρκετιστες που δεν ξερουν τι θα δημιουργησει κακες εντυπωσεις και τι οχι.
Οι μανατζερς και μαρκετιστες τα τελευταία χρόνια κατέστρεψαν τη μοτοσυκλέτα. Εγώ τα έλεγα εδώ και κάτι χρόνια
αλλά δεν με άκουγε κανείς. Δεν είναι το ίδιο να πουλάς φάρμακα, μανταλάκια, σεξ τόις, μοτοσυκλέτες ή βιβλία.
Τώρα κλαίνε ότι δεν έχουν νέους στη μοτοσυκλέτα γιατί οι νέοι σήμερα είναι περίπου... χαζοί.
Οι ξερόλες ακόμα και τώρα δεν μπορούν να παραδεχτούν ότι όλα τα πράγματα δεν μπαίνουν σε ΜΙΑ μόνο λογική
Δεν μπορούν ν ακούσουν ότι τα κολέγια της Αγγλίας που χρυσοπλήρωσαν τους είπαν ΜΑΛΑΚΙΕΣ
Τώρα προσπαθούν ν αναστήσουν παλιές δόξες της μοτοσυκλέτας μπας και τσιμπήσει κανένας χίπστερ ή κανένας 50αρης
και φτιάχνουν μοντέλα για νέους (που είναι σαν τα μούτρα τους)
Πιο παθέτικ πεθαίνεις δηλαδή.



Ενω ας πουμε η Γιαμαχα με το "σας ψησαμε 3 χρονια, καθυστερουμε ακομα, αλλα οκ ψωνιστε ονλαιν γουρουνι στο σακι αν θελετε" ειναι καλυτεροι...
Η Γιαμάχα δεν είναι πια η προτοοπόρος εταιρεία που ήταν πριν μερικά χρόνια.

ΥΓ> Ειδαμε και η Σουζουκι με τα προβληματα των πρωτων v-strom πως πατωσε στις πωλησεις.
Το βρε στρομ ήταν από τα πιο καλά μηχανάκια εβερ γιατί κατάφερε να διαβάσει την αγορά

Ρεζουμέ
Τα μεταξωτά βρακιά θέλουν κι επιδέξιους κώλους.
Δεν είναι όλα για όλους
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ρεζουμέ
Τα μεταξωτά βρακιά θέλουν κι επιδέξιους κώλους.
Δεν είναι όλα για όλους
Με το συμπαθειο αλλα επειδη εχω vstrom, πραγματικα μπορει να ειναι σχετικα απροβλιματιστο και να σου κανει τη δουλεια σου, αλλα ειναι απο τα πιο μετρια και βαρετα μηχανακια που εχω οδηγησει. Το οποιο συμφωνει με το "τα μεταξωτα βρακια θελουν κι επιδεξιους κωλους".
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μπορεί η εμφάνιση να είναι θέμα υποκειμενικό, όμως η μοτοσυκλέτα είναι στην κορυφή από άποψη ικανοτήτων, σύμφωνα πάντα με τα λεγόμενα των δημοσιογράφων.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Μπορεί η εμφάνιση να είναι θέμα υποκειμενικό, όμως η μοτοσυκλέτα είναι στην κορυφή από άποψη ικανοτήτων, σύμφωνα πάντα με τα λεγόμενα των δημοσιογράφων.
Αυτό είναι το μόνο σίγουρο, δε νομίζω να τίθεται θέμα αμφισβήτησης.
Εγώ που είδα την απλή έκδοση ζωντανά δε μου άρεσε καθόλου, επιφυλάσσομαι για το R (που δεν το έχω δει ακόμη από κοντά).
Μπορώ να καταλάβω όμως ότι αυτά που με χαλάνε σχεδιαστικά, είναι αυτά τα ίδια που της δίνουν οδηγικές αρετές.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μπορεί η εμφάνιση να είναι θέμα υποκειμενικό, όμως η μοτοσυκλέτα είναι στην κορυφή από άποψη ικανοτήτων, σύμφωνα πάντα με τα λεγόμενα των δημοσιογράφων.
Κρατάμε και μικρό καλάθι για τους επαγγελματίες.... Είναι μέσα στο promo.
Δεν το λέω φυσικά για κακο....αλλα είναι γεγονός ότι γράφουν πολλές φορές ότι ναναι.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Κρατάμε και μικρό καλάθι για τους επαγγελματίες.... Είναι μέσα στο promo.
Δεν το λέω φυσικά για κακο....αλλα είναι γεγονός ότι γράφουν πολλές φορές ότι ναναι.
Πολύ σωστό, απλά όσοι οδηγούμε και ασχολούμαστε χρόνια ξέρουμε πια να φιλτράρουμε και τις δημοσιογραφικές πληροφορίες.
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Ούτε ενα "μείον" δεν βρήκαν;;;:cautious:
Κάποτε (το 2008) διάβαζα για το φανταστικότερο μοτό που είχε βγει ποτέ, το 800gs, μεταξύ άλλων παπαρ@ρολογιών έγραφαν για την άνετη σέλα :dstpc:και την σχετικα καλή κάλυψη που ειχε ο αναβάτης από την μικρή της ζελατίνα :bxr:
Τις αναρτήσεις που καταπίνουν τα πάντα κ.λ.π.......
Μετά από λίγους μήνες ήρθε στα χέρια μου το bmw το οποίο το κράτησα 6 χρόνια, γνωρίζοντας τι πήρα έκανα αρκετές βελτιώσεις αλλά και αρκετές υποχωρήσεις γιατί πολύ απλά καμία μοτό δεν είναι πολύ καλή σε όλα
 
Top Bottom