KTM 790 Adventure

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ρε παιδες, συζητηση κανουμε για ενα μηχανακι που δεν εχουμε οδηγησει και οι πιο πολλοι ουτε καν εχουμε δει απο κοντα. Κανεις δεν εχει μετοχες, και προσωπικα δεν ντρεπομαι να πω ουτε να κρυψω οτι πριν παραλαβω το 1090 αγορασα εξτρα αντλια και φιλτρο το οποιο και κουβαλαω παντα μαζι μηπως γινει η στραβη. Επισης μετατοπισα το σταντ απο την εργοστασιακη θεση για τον φοβο των Ιουδαιων μη βρει σε καμια πετρα και απο την πρωτη μερα το ελυσα και εβαλα τη φλαντζα της Unifilter στο ολοκαινουριο φιλτροκουτι του. Εβαλα και φιλτρο/καλτσα στο στομιο της βενζινης για να σωσω ο,τι μπορω, και περασα περαστες βιδες στο φιλτροκουτι μετα το 1ο σερβις γιατι οι εργοστασιακες ειχαν αρχισει να τρωνε τις βολτες του πλαστικου. Ναι, σε μηχανακι που εσκασα κοντα 15Κ ολα αυτα. Γιατι εν γνωσει μου το πηρα και ηξερα τι κουσουρια εχει, αλλα ηξερα οτι ευκολα μπορω μονος μου να τις παλεψω.

Και χρησιμοποιω το Αφρικα σαν παραδειγμα γιατι οπως και να το κανεις ειναι το πιο τρανταχτο παραδειγμα οτι πλεον δεν υπαρχει αυτο το made in Japan = αθανατο, made in Europe = για τα μπαζα. Δεν ειναι το Αφρικα γαμω τα μηχανακια? Μην τρελαθουμε! Την εχει τη στραβη του ομως παρ'ολα τα λεφτα του? Σπαει η ουρα παρ'ολα τα λεφτα του και την αντβεντουρια του? Για να μη θιγεται ο φιλος Μανος ομως και λεει οτι βαζω λογια στο στομα του ή χρησιμοποιω ψευτικα επιχειρηματα , μπορω καλλιστα να αναφερω και το DL1000, που αν και κανα-δυο χιλιαρικα πιο φθηνο ειχε πακετωσει αρκετους ιδιοκτητες με τα προβληματα που ειχε στην τροφοδοσια και στον ψεκασμο. Δεν ειναι σουπερ μηχανακι και το Στρομα? Πολλοι το πηραν λιγοι ενοχληθηκαν απο αυτα τα θεματα του εγκεφαλου, κι ομως ειναι εκει. Ή μηπως τα πρωτα ΧΤΖ1200 που εκλανε πανω του το πισω αμορτισερ στα 8,000χλμ δεν ειχαν θεμα?

Kαι η ΚΤΜ το ξερει , γι'αυτο δινει δωρεαν πανευρωπαικη οδικη βοηθεια για τα πρωτα 8 χρονια. Και ενα σκυλο δωρο.

 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Όλα χαλάνε παίδες Καλώς ή κακώς...
Το ζόρι δυστυχώς είναι όταν έχεις δώσει πολλά λεφτά, αλλά και πάλι,δε νομίζω να υπάρχουν πολλοί που να μη ξέρουν τι αγόρασαν, η να πιστευουν οτι επειδή η απόκτηση της μοτο κόστισε 15- 20 χιλιάρικα δε θα χαλάσει ποτε.
Αυτό που δεν έχω καταλάβει όλα αυτά τα χρόνια,είναι γιατί ορισμένοι ιδιοκτήτες δεν λένε ποτέ τα προβλήματα που έχουν πληρώσει κατά καιρούς ( και μάλιστα σε κάποιες περιπτώσεις αδρά)
Και όχι ότι με χαλάει προσωπικά ,απλα δε το κατανοώ
Αυτά τα ολίγα :)

ΥΓ. Από τις προαναφερθεισες μοτο όλες μου αρέσουν και όλες θα τις αγόραζα με ότι κουσούρι και αν έχουν :)
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Επίσης μπορείς να μην ασχοληθείς και να πας να αλλάξεις 1-2 αντλίες και το πρόβλημα πάει ,μιας και είναι στην εγγύηση .
Πολλές φορές το κάνεις και για σένα ,γιατί ξέρεις ότι μπορείς .

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Έλα έρχεται και το αντίστοιχο husky, το 801R


Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ελπίζω αυτό να μην είναι κάποιο πρωταπριλιάτικο αστείο γιατί πολύ μου άρεσε!

Θα ήθελα όμως να το δω και υπό άλλη γωνία γιατί η ποδιά φαίνεται να αγκαλιάζει τα ντεπόζιτα χαμηλά οπότε ή τα έχουν "μαζέψει" ή... θα πρόκειται για ελέφαντα (και όχι αγελάδα)!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Έλα έρχεται και το αντίστοιχο husky, το 801R


Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άιντε και του χρόνου αλάνια :friendship:
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Παλιόπαιδο!
Αν και... από ότι διάβασα όντως ετοιμάζουν ένα πρότζεκτ με την ονομασία SKOJAR 801 που είναι συνδεδεμένο με τη πλατφόρμα των KTM 790.
Στέφανε το παραπάνω ήταν πρωταπριλιάτικο αστείο και ξεκίνησε από το upshift online λογαριασμό τους στο Instagram.

Εγώ νομίζω ότι το ”skojar” πρότζεκτ δεν είναι τίποτα γιατί το ρήμα αυτό στα σουηδικά σημαίνει «κάνω πλάκα - κοροϊδευω»



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Στέφανε το παραπάνω ήταν πρωταπριλιάτικο αστείο και ξεκίνησε από το upshift online λογαριασμό τους στο Instagram.

Εγώ νομίζω ότι το ”skojar” πρότζεκτ δεν είναι τίποτα γιατί το ρήμα αυτό στα σουηδικά σημαίνει «κάνω πλάκα - κοροϊδευω»



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Χα χα χα, ρόμπα... έχω μια κάποια αδυναμία και στα Husqvarna και τσιμπάω εύκολα! Thanks! :friendship:
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::

 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πεθαίνω για τα αγγλικά τύπου "fun club" και εν προκειμένω "progressive dumping system" στην πίσω ανάρτηση. Γιατί καλέ μου άνθρωπΑ γιατί.

Πολύ θα ήθελα μαζί με τα reviews να είχε και στατιστικά αναβάτη: πχ 1,70 και 60 κιλά γιατί διαβάζω για σκληρά αμπορτισέρ και με πιάνει ένα WTF μέχρι να σκεφτώ την ένδειξη της ζυγαριάς και ότι γράφει όσο μισό βεστρόμ ή μισή άφρικα ή ένα μονδέρνο εντούρο ή ένα παπί 150άρι από τα φρέσκα με ABS... Κάτι δικά μου μην ασχολείστε.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Πεθαίνω για τα αγγλικά τύπου "fun club" και εν προκειμένω "progressive dumping system" στην πίσω ανάρτηση. Γιατί καλέ μου άνθρωπΑ γιατί.

Πολύ θα ήθελα μαζί με τα reviews να είχε και στατιστικά αναβάτη: πχ 1,70 και 60 κιλά γιατί διαβάζω για σκληρά αμπορτισέρ και με πιάνει ένα WTF μέχρι να σκεφτώ την ένδειξη της ζυγαριάς και ότι γράφει όσο μισό βεστρόμ ή μισή άφρικα ή ένα μονδέρνο εντούρο ή ένα παπί 150άρι από τα φρέσκα με ABS... Κάτι δικά μου μην ασχολείστε.
Ο Μανιάτης πρέπει να είναι κοντά στα 90 κιλά, (χωρίς τον εξοπλισμό).
 

kostasdirt

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
KTM Adventure 1290R
Ο Μανιάτης πρέπει να είναι κοντά στα 90 κιλά, (χωρίς τον εξοπλισμό).
Ίσως και παραπάνω να είναι, πάντως εγώ που είμαι 1.83 / 88 κιλά ένιωθα επίσης το μηχανάκι πίσω σφικτο όταν κάναμε τη δοκιμή που διαβάσατε

Στάλθηκε από το KTM phoneμου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ο Μανιάτης πρέπει να είναι κοντά στα 90 κιλά, (χωρίς τον εξοπλισμό).
Νομίζω πως είναι αρκετά πιο βαρυς.
Αφου είναι 1,90 και στρουμπουλουλης..
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μετά τους κοντούς βλέπω πιάσατε και τους χοντρούς .

Ρατσισμός

Κοντός - χοντρος και άσχημος .

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν είναι χοντρός ο Τάκης.... Εύσωμος είναι.
Είμαστε έτοιμοι??
 
Top Bottom