KTM 790 Adventure

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κοιτα, προσωπικα δεν εχω δει καποιο ραγισμενο η σπασμενο τεποζιτο γιατι ασχολούμαι τον τελευταιο 1μιση χρονο, οπότε οσο και να ξαναρωτας, δε νομιζω οτι θα σου δωσω αξιοπιστη απαντηση.

Απλα θετω ενα προβληματισμο και ρωταω ποσο σωστη επιλογη ειναι να βαλεις πλαστικο τεποζιτο τοσο χαμηλα σε μηχανακι που μπαινει στο χωμα.

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εγώ δεν έχω δει και νομίζω ότι για να σπάσει ένα τέτοιο τεποζιτο, θα έχει καταστραφεί όλη η μηχανή.
Και στο gs των 33 λίτρων τέτοιο πλαστικό έχουν και είναι εντελώς εκτεθειμένο.
Πολλά έχω δει να χτυπάνε στο χώμα και οι γρατσουνιές που γίνονται φεύγουν με αλοιφή.
Νομίζω ότι είναι πραγματικά ασπαστα
 

kostasdirt

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
KTM Adventure 1290R
βγηκε τιμη για το 790 duke στα 11.5 χιλιαρικα.. για να δουμε για το adv!!
Δυστυχώς πανάκριβο στην Ελλάδα θα έπρεπε να έχει κάτω από 10000 όπως και σε άλλες Ευρωπαϊκές αγορές φαντάζομαι πόσο θα κοστολογηθεί το adv...
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Δυστυχώς πανάκριβο στην Ελλάδα θα έπρεπε να έχει κάτω από 10000 όπως και σε άλλες Ευρωπαϊκές αγορές φαντάζομαι πόσο θα κοστολογηθεί το adv...
λογικα θα ειναι πανω απο 690 και κατω απο 1090 η τιμη του.. λογικο για την εταιρια!
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
εχουμε δει κανενα ραγισμενο - σπασμενο.....ξαναρωταω?
εχω δει και εγω τρυπιο ντεποζιτο σε 950...αμα σκασεις με ενα μαγικο τροπο σε πετρα και χωρις καγκελο τα πραγματα ειναι δυσκολα αναλογως και τα χιλιομετρα...
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
εχω δει και εγω τρυπιο ντεποζιτο σε 950...αμα σκασεις με ενα μαγικο τροπο σε πετρα και χωρις καγκελο τα πραγματα ειναι δυσκολα αναλογως και τα χιλιομετρα...
Στο 990 πάντως το πλαστικό ντεπόζιτο είναι πιο χοντρό απο ότι στο 950. Ίσως για αυτό που λες Νίκο.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δυστυχώς πανάκριβο στην Ελλάδα θα έπρεπε να έχει κάτω από 10000 όπως και σε άλλες Ευρωπαϊκές αγορές φαντάζομαι πόσο θα κοστολογηθεί το adv...
Η Ελλάδα έχει τον υψηλότερο ΦΠΑ και τα ακριβότερα τέλη ταξινόμησης σε σχέση με την υπόλοιπη Ευρώπη. Αν αφαιρέσουμε αυτά (που δεν πάνε σε εμπόρους, αντιπροσώπους και στην εταιρεία, αλλά μόνο στο κράτος) , τα μηχανάκια είναι πιο φθηνά από αλλού ;)
 

kostasdirt

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
KTM Adventure 1290R
Η Ελλάδα έχει τον υψηλότερο ΦΠΑ και τα ακριβότερα τέλη ταξινόμησης σε σχέση με την υπόλοιπη Ευρώπη. Αν αφαιρέσουμε αυτά (που δεν πάνε σε εμπόρους, αντιπροσώπους και στην εταιρεία, αλλά μόνο στο κράτος) , τα μηχανάκια είναι πιο φθηνά από αλλού ;)
Συμφωνώ και δε λέω το αντίθετο αλλά τελικά είναι πιο ακριβά από σχεδόν παντού...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Συμφωνώ και δε λέω το αντίθετο αλλά τελικά είναι πιο ακριβά από σχεδόν παντού...
ναι , αλλά γι αυτό δε φταίει η ΚΤΜ (και το κάθε εργοστάσιο), ούτε οι έμποροι, αντιπρόσωποι κλπ. Οπότε τι αναφερόμαστε σε τιμές , σε σχέση με Ευρώπη κλπ; Το βλέπω χωρίς νόημα, αυτό λέω.
 

kostasdirt

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
KTM Adventure 1290R
ναι , αλλά γι αυτό δε φταίει η ΚΤΜ (και το κάθε εργοστάσιο), ούτε οι έμποροι, αντιπρόσωποι κλπ. Οπότε τι αναφερόμαστε σε τιμές , σε σχέση με Ευρώπη κλπ; Το βλέπω χωρίς νόημα, αυτό λέω.
Δεν κατηγορήθηκε κανένας απλά εννοούσα πως για να είναι ανταγωνιστικό και να έχει νόημα (το συγκεκριμένο μηχανάκι) ποια θα έπρεπε να είναι η τιμή του, δεν έκανα σύγκριση τιμών, απλά η τιμή που πουλιέται σε άλλες χώρες είναι λογική για την κατηγορία...
 
Top Bottom