KTM 790 Adventure

barbadinos

Μέλος
Περιοχή
Αγ.Ανάργυροι
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Vstrom χίλια
Ακόμα πριμενουμε να ακούσουμε εντυπώσεις από το Suzuki..
Βρισκόμαστε σε πορτοκαλί νήμα....νομίζω :p
Εντάξει σχετικά σύντομα κάτι θα γράψω (να γράψω λίγα χλμ ακόμη)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
14790
16290 το σωστό
23400 το συλλεκτικό


 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πριν τρία χρονια πηρα το 1090R 14500. Το 790R μετα την αυξηση τιμης το 2019 ειχε 14900. Τι σκατα, τοσο ανεβηκε ο πληθωρισμός;
Νομίζω ειχε φτάσει 15400 πριν τις φετινές προσφορές, ε, νέο μοντέλο, νέο μοτέρ, είχε έξοδα εξέλιξης, τι θες τώρα και εσύ.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πριν τρία χρονια πηρα το 1090R 14500. Το 790R μετα την αυξηση τιμης το 2019 ειχε 14900. Τι σκατα, τοσο ανεβηκε ο πληθωρισμός;
Έχει ένα 1000ρικακι πιο ακριβά από το 790
Μια χαρά ειναι
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
10ευρω το κυβικο εκατοστο, τσαμπα πραμα, τι λεω;
Ότι και να λέμε... Είναι ότι καλύτερο μπορείς να ψώνισεις στα μεσαία on off, με κορυφαία ανάρτηση και επιδόσεις, φρένα κλπ κλπ
Θα πλερω
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
10ευρω το κυβικο εκατοστο, τσαμπα πραμα, τι λεω;
το 990 θα έχει 17300, γιατί τόσο πρέπει να έχει ένα χιλιάρι. Αναγκαστικά θα ακριβύνει και το 1290 τώρα, γιατί θα έχει νέο ντεπόζιτο και ραντάρ και οθόνη. Για τα πενφέ λέτε, αλλά να ποιά μηχανάκια είναι για τους έχοντες, εικοσαρικάκι ντούγκου στο ταμείο, όχι δόσεις και σέρβις/ασφάλεια στην τιμή, φτωχάντζες που έλεγε και η παίκτρια του μπάτσελορ.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
το 990 θα έχει 17300, γιατί τόσο πρέπει να έχει ένα χιλιάρι. Αναγκαστικά θα ακριβύνει και το 1290 τώρα, γιατί θα έχει νέο ντεπόζιτο και ραντάρ και οθόνη. Για τα πενφέ λέτε, αλλά να ποιά μηχανάκια είναι για τους έχοντες, εικοσαρικάκι ντούγκου στο ταμείο, όχι δόσεις και σέρβις/ασφάλεια στην τιμή, φτωχάντζες που έλεγε και η παίκτρια του μπάτσελορ.
Καλα ασε, μεχρι τα 25000 του 1250 ειναι 20 κλησεις ασκοπης μετακίνησης...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Καλα ασε, μεχρι τα 25000 του 1250 ειναι 20 κλησεις ασκοπης μετακίνησης...
25000 έχει το ADV, σήμερα κοίταξα πάλι, 26 φτάνει με ταπάνταόλα εκτός από χαμηλές αναρτήσεις και σέλα, εξάτμιση και μπαταρία λιθίου. Δεν είναι και καμιά ευκαιρία τα κατέμ επειδή είναι πιο φτηνά (αλλά μόνο κασεράκι).


Ότι και να λέμε... Είναι ότι καλύτερο μπορείς να ψώνισεις στα μεσαία on off, με κορυφαία ανάρτηση και επιδόσεις, φρένα κλπ κλπ
Θα πλερω
Τελικά έχεις δίκιο, έχει ανέβει πολύ ψηλά όλη η κατηγορία που ονομαζόταν "μεσαία" (δεν είχα προσέξει τιμές...), ο παρελθοντικός χρόνος προφανές γιατί, πλέον δεν είναι πια "μεσαία" και ο μόνος "ξεχασμένος" εκπρόσωπος αυτών που ξέραμε σε μέγεθος, κυβικά, βάρος και τιμή είναι το Τ700. Αναλογικά με τον ανταγωνισμό από triumph 900, BMW F850GS και... την Άφρικα λόγω τιμής, δεν είναι ευκαιρία όπως είπα αλλά είναι στο μέσο όρο και η καλύτερη επιλογή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Με αυτες τις τιμές του 890 adv ,παιζει να πουλήσω το 2021,μεταχειρισμενο ΚΤΜ 790adv, περιΣΣοτερο απο οτι το αγόρασα
:)
Για να δούμε θα βγει Africa twin 800?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το μηχανάκι τα σπάει. Σπάει. Τέλος πάντων, άφθαρτο δεν είναι. Λογικό θα μου πεις. Δεν το κάνει λιγότερο επιθυμητό, το ότι ο χοντρός με το 1290 μοιάζει να τα κάνει όλα πιο εύκολα με ξεπερνάει.


 

nikos_pc

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
TIGER 800 XC
Το μηχανάκι τα σπάει. Σπάει. Τέλος πάντων, άφθαρτο δεν είναι. Λογικό θα μου πεις. Δεν το κάνει λιγότερο επιθυμητό, το ότι ο χοντρός με το 1290 μοιάζει να τα κάνει όλα πιο εύκολα με ξεπερνάει.


Μόνο εγώ αναρωτιέμαι τι θα γίνει αν φύγω στο γκρέμι που περιμένει εκει στα πλάγια ή έχουν και άλλοι αυτό το ερώτημα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μόνο εγώ αναρωτιέμαι τι θα γίνει αν φύγω στο γκρέμι που περιμένει εκει στα πλάγια ή έχουν και άλλοι αυτό το ερώτημα.
Εγώ γενικά αναρωτιέμαι πού θα πεθάνω off-road αλλά τελικά δεν είναι τόσο άσχημα, άσε που είναι λάθος να το σκέφτεσαι, easier said than done. Το θέμα είναι ότι τελικά αν πέσεις αγαρμπα σε πέτρα, το πλαϊνό έξτρα πλαστικό δεν φτάνει.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Tι ακριβως εσπασε? Το τσακισε απο δω κι απο κει και δεν εσπασε τιποτα βασικα. Ουτε το ντεποζιτο, η βενζινη που ετρεξε το ειπε και ο ιδιος , ειναι απο την υπερχειληση.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Έλα ντε...
Τι ακριβώς χάλασε δηλαδή...?
Χώρια που τον είδα και λίγο άσχετο...
Είναι δυνατόν να σταματάς το μηχανάκι πάνω που πιάνει πρόσφυση ο τροχός...?
Με ένα εντουρακι θα το απολάμβανε περισσότερο...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Έλα ντε...
Τι ακριβώς χάλασε δηλαδή...?
Χώρια που τον είδα και λίγο άσχετο...
Είναι δυνατόν να σταματάς το μηχανάκι πάνω που πιάνει πρόσφυση ο τροχός...?
Με ένα εντουρακι θα το απολάμβανε περισσότερο...
Αυτό... Ισως έκανε πρώτη βόλτα στο χώμα, το ταγάρι ήθελε και αντιπυρικη
 
Top Bottom