KTM 790 Adventure

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ένα καπάκι με δύο βιδουλες :muted:.... :sneaky:!!!

Και μετά λέμε για τους συμπλέκτες με τα έμβολα, τα ελατήρια, τις τσιμουχες κτλ κτλ.... Αυτά, "φαντάζουν" τεχνολογία, με πολλά εξαρτήματα και δικαιολογημένα να έχουν προβληματα :p:laugh:
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Αστειεύομαι φιλαράκι! Εγώ δεν έχω Τ7, είμαι σε κατηγορία μύγας!
Οκευ τυπε γιατι έχουμε κόντρες με τα γιαμαχα Τενερέ ή τενεκέ 700:)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Οκευ τυπε γιατι έχουμε κόντρες με τα γιαμαχα Τενερέ ή τενεκέ 700:)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ρε αλλάξτε τους τα φώτα που καβαλήσαν το καλάμι και πάνε! Τενεκές και μάλιστα ξεγάνωτος!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ρε αλλάξτε τους τα φώτα που καβαλήσαν το καλάμι και πάνε! Τενεκές και μάλιστα ξεγάνωτος!
Εδώ στο χωριό πάντως, υπάρχει εν ζωή ακόμα γεράκος που γανώνει!!!! Αν τον χρειαστεί κανένα γιαμάπα, μου λέτε :laugh:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μια ανακλισουλα

 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Μια ανακλισουλα

Έχει ειπωθεί...

SOS
ΑΝΑΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΠΡΟΣ ΦΡΕΝΟ ΣΤΟ KTM 790ADV

θα αντικατασταθεί ελατήριο επαναφοράς του εμβολου του εμπρος φρένου , της τρόμπας


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Που πουλάνε στην αθηνα ,ιμάντες ρυμούλκησης , με θηλιά , σαν κ αυτούς ;


Τους θελω για δύσκολες χωμάτινες μοτοβολτες για αςφαλεια , να ξεκόλληςω γρήγορα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ChrysN

Μέλος
Περιοχή
Χαλκίδα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
KTM Adv 790 ‘19
Καλησπέρα Ατβεντσουραδες
νέος στην ομάδα σας κ νέος και στο χώρο.
Αγόρασα ένα 790 adv S με 12000km και μετά από 1000km εμφανίστηκε το πρόβλημα στην Μανέτα του φρένου. Σαν καινούργια που ήταν η μηχανή, κακώς μεν, δεν σταμάτησα να την κυκλοφορώ. Το πρόβλημα μου βγήκε σχεδόν ενάμιση μήνα πριν. Χτες μπήκε για να αντικατασταθεί κ να κάνει κ το σέρβις των 15000km. Για να είμαι ειλικρινής μόνο όταν είχε κρύο με προβλημάτιζε γιατί χρειαζόταν σχεδόν όλη η διαδρομή της Μανέτας για να φρενάρει. Ελπίζω η ανάκληση να λύσει το θέμα κ να μην ξαναβγάλει κάτι.

Το θέμα μου βγήκε την επόμενη μέρα από μια μεγάλη βόλτα σε επαρχιακούς δρόμους αλλά κ χωμάτινους με μεγάλες κατηφόρες που ίσως τα φρένα πιέστηκαν αρκετά (3,5 ωρες ride). Το μόνο που μου φάνηκε είναι ότι το ανταλλακτικό άργησε αρκετά να έρθει - σχεδόν ενάμιση μήνα!!!

Καλές βόλτες σε όλους!!!
 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Καλησπέρα Ατβεντσουραδες
νέος στην ομάδα σας κ νέος και στο χώρο.
Αγόρασα ένα 790 adv S με 12000km και μετά από 1000km εμφανίστηκε το πρόβλημα στην Μανέτα του φρένου. Σαν καινούργια που ήταν η μηχανή, κακώς μεν, δεν σταμάτησα να την κυκλοφορώ. Το πρόβλημα μου βγήκε σχεδόν ενάμιση μήνα πριν. Χτες μπήκε για να αντικατασταθεί κ να κάνει κ το σέρβις των 15000km. Για να είμαι ειλικρινής μόνο όταν είχε κρύο με προβλημάτιζε γιατί χρειαζόταν σχεδόν όλη η διαδρομή της Μανέτας για να φρενάρει. Ελπίζω η ανάκληση να λύσει το θέμα κ να μην ξαναβγάλει κάτι.

Το θέμα μου βγήκε την επόμενη μέρα από μια μεγάλη βόλτα σε επαρχιακούς δρόμους αλλά κ χωμάτινους με μεγάλες κατηφόρες που ίσως τα φρένα πιέστηκαν αρκετά (3,5 ωρες ride). Το μόνο που μου φάνηκε είναι ότι το ανταλλακτικό άργησε αρκετά να έρθει - σχεδόν ενάμιση μήνα!!!

Καλές βόλτες σε όλους!!!
Έπαιζες με την τύχη σου φίλε μου, παρά πολύ επικίνδυνο, η ανάκληση πάντως δεν νομίζω να σχετίζεται παρά μόνο τα υγρά των φρενών που ήθελαν αλλαγή..
 

ChrysN

Μέλος
Περιοχή
Χαλκίδα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
KTM Adv 790 ‘19
εν νομίζω να σχετίζεται παρά μόνο τα υγρά των φρενών που ήθελαν αλλαγή
Να σχετίζεται η μεγάλη βόλτα με το ότι παρουσιάστηκε το πρόβλημα; Λογικά όχι. Πάντως τα υγρά των φρένων πρέπει να είχαν ξανά αλλαχτεί από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη γιατί είχε το ίδιο θέμα που αναφέρουν κάποιοι πιο πάνω με το δοχείο υγρών φρένων και άλλαξε το καπάκι στην εγγύηση όπως έμαθα.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Καλησπέρα Ατβεντσουραδες
νέος στην ομάδα σας κ νέος και στο χώρο.
Αγόρασα ένα 790 adv S με 12000km και μετά από 1000km εμφανίστηκε το πρόβλημα στην Μανέτα του φρένου. Σαν καινούργια που ήταν η μηχανή, κακώς μεν, δεν σταμάτησα να την κυκλοφορώ. Το πρόβλημα μου βγήκε σχεδόν ενάμιση μήνα πριν. Χτες μπήκε για να αντικατασταθεί κ να κάνει κ το σέρβις των 15000km. Για να είμαι ειλικρινής μόνο όταν είχε κρύο με προβλημάτιζε γιατί χρειαζόταν σχεδόν όλη η διαδρομή της Μανέτας για να φρενάρει. Ελπίζω η ανάκληση να λύσει το θέμα κ να μην ξαναβγάλει κάτι.

Το θέμα μου βγήκε την επόμενη μέρα από μια μεγάλη βόλτα σε επαρχιακούς δρόμους αλλά κ χωμάτινους με μεγάλες κατηφόρες που ίσως τα φρένα πιέστηκαν αρκετά (3,5 ωρες ride). Το μόνο που μου φάνηκε είναι ότι το ανταλλακτικό άργησε αρκετά να έρθει - σχεδόν ενάμιση μήνα!!!

Καλές βόλτες σε όλους!!!
Σιγουρα φταιει το υγρο. Αν ηταν παλιο ειχε μαζεψει υγρασια, και με τη μεγαλη βολτα εβρασε, οποτε την επομενη ειχε μαζεψει αερα/φυσαλιδες στο κυκλωμα και γιαυτο ηθελε τερμα μανετα.
 

ChrysN

Μέλος
Περιοχή
Χαλκίδα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
KTM Adv 790 ‘19
Έπαιζες με την τύχη σου φίλε μου, παρά πολύ επικίνδυνο,
Δεν δηλώνω γνώστης και δεν θα ήθελα κανένας να με πάρει για παράδειγμα αλλά η συνέχιση της χρήσης έγινε με προτροπή μάστορα της KTM
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Δεν δηλώνω γνώστης και δεν θα ήθελα κανένας να με πάρει για παράδειγμα αλλά η συνέχιση της χρήσης έγινε με προτροπή μάστορα της KTM
Προσπαθούνε με κάθε τρόπο να σας "φάνε", εσάς τους ΚΤΜαδες, αλλά το μόνο που καταφέρνουν εν τέλει, είναι να.... πολλαπλασιάζετε!!!! :laugh:
 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Εγώ έκανα την ανάκληση και τώρα η Μανέτα μου φαίνεται λίγο πιο σκληρή στη λειτουργία, θυμίζει το 1090 με τον υδραυλικό συμπλέκτη, καλό είναι..
 
Top Bottom