KTM 790 Adventure

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Έπαιζες με την τύχη σου φίλε μου, παρά πολύ επικίνδυνο, η ανάκληση πάντως δεν νομίζω να σχετίζεται παρά μόνο τα υγρά των φρενών που ήθελαν αλλαγή..
Δεν έπαιζε φιλε , δεν υπηρχε κίνδυνος , τα υγρα με το νεο ελατήριο επιστρέφουν πιο γρήγορα στο δοχείο , απο οτι με το παλαιότερο ελατήριο που ειναι στην Μανέτα ...

Λύθηκε το θεμα με την ανάκληση


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Τι χωμάτινα λαστιχα έχετε στο ktm 790 adv s?
Ψάχνω να βρω κατι mitas κλπ και δε βρίσκω τίποτα μετα απο 3-4 μηνες μου λενε

Ακομα εχω τα στοk τα Avon

Sent from my iPhone using Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Τι χωμάτινα λαστιχα έχετε στο ktm 790 adv s?
Ψάχνω να βρω κατι mitas κλπ και δε βρίσκω τίποτα μετα απο 3-4 μηνες μου λενε

Ακομα εχω τα στοk τα Avon

Sent from my iPhone using Tapatalk
Έτσι όπως πάει η δουλειά, όλοι θα βάλουμε ότι βρούμε στην αγορά....
Μας αρέσει δεν μας αρέσει!!!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Η κουβέντα για τα θερμαινόμενα γκρίπ συνεχίζεται στη παρακάτω ενότητα.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
να ρωτησω οσους εχουν 790 , την αυτονομια της βενζινης πως την βλεπουμε? ποσα κμ βγαζει περιπου με ενα γεμισμα?
 

ChrysN

Μέλος
Περιοχή
Χαλκίδα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
KTM Adv 790 ‘19
Είναι λίγο περίεργο! Ο δείκτης αρχίζει κ κατεβαίνει στα τελευταία πενήντα χλμ και αλλά τόσα περίπου έχει η ρεζέρβα! Στο σύνολο πάνω κάτω 300 km ανάλογα κ πως οδηγάς! Για να ξέρω τι μου γίνεται μηδενίζω τον ένα μετρητή!
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Καλοτάξιδο Orlando, σιγά μην ξέφευγες από την πορτοκαλί ομάδα :happy:
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
να ρωτησω οσους εχουν 790 , την αυτονομια της βενζινης πως την βλεπουμε? ποσα κμ βγαζει περιπου με ενα γεμισμα?
γεμίζεις κάνεις μια διαδρομή(σβέλτα) ξαναγεμίζεις βλέπεις ποσο έκαψες και υπολογίζεις ανάλογα τα λίτρα που περνει...
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Πάνω από 400 σε ταξίδι στην νότια Ιταλία , δικαβαλος

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
να ρωτησω οσους εχουν 790 , την αυτονομια της βενζινης πως την βλεπουμε? ποσα κμ βγαζει περιπου με ενα γεμισμα?
Καλοκαίρι Κρήτη σε ταξίδι δικάβαλος έκανα 430 χλμ με ένα γέμισμα. Αυτό αντιστοιχεί σε κατανάλωση περίπου 4,5l/100. Το trip computer έγραψε 4,2l/100.
Κράτησέ το ως κανόνα ότι η κατανάλωση σου είναι ότι σου γράφει η μηχανή +0,3l επιπλέον.
Τσεκαρισμένο αρκετές φορές.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

ChrysN

Μέλος
Περιοχή
Χαλκίδα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
KTM Adv 790 ‘19
Καλοκαίρι Κρήτη σε ταξίδι δικάβαλος έκανα 430 χλμ με ένα γέμισμα. Αυτό αντιστοιχεί σε κατανάλωση περίπου 4,5l/100. Το trip computer έγραψε 4,2l/100.
Κράτησέ το ως κανόνα ότι η κατανάλωση σου είναι ότι σου γράφει η μηχανή +0,3l επιπλέον.
Τσεκαρισμένο αρκετές φορές.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Οδηγάς σε off rode mode ή στο κανονικό και πιάνεις αυτές τις τιμές; Εγώ δύσκολα το κρατάω κάτω από 5!!! Συνήθως μου γράφει 4,9-5,2!!!
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Οδηγάς σε off rode mode ή στο κανονικό και πιάνεις αυτές τις τιμές; Εγώ δύσκολα το κρατάω κάτω από 5!!! Συνήθως μου γράφει 4,9-5,2!!!
4,5l/100 (4,2l στην οθόνη) είδα μόνο σε ταξίδι με αργό εκδρομικό ρυθμό.
Η μικτή πραγματική κατανάλωσή μου είναι 4,8-5,2l. Στην οθόνη 4,5-4,9.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Στο ταξιδι που εκανα προχτες εβλεπα 5 l/100 , μεσα στην πολη αυτες τις μερες βλεπω συνηθως 5,2 ,βεβαια στην αρχη του ταξιδιου που πηγαιναμε πολυ αργα περιπου με 110-120κμ και εφτιαχνα και ενα σεμεδακι ταυτοχρονα :ha:ha ειδα και 4,8 ! γενικα δεν καιει παντως το μηχανακι ειναι μια χαρα! Την ενδειξη για ποσα κμ εχεις ακομα ,την καταλαβα σου δειχνει το μισο ρεζερβουαρ στην ουσια. Οπως το βλεπω εγω καθε 300κμ καλο θα ειναι να βαζω βενζινη για σιγουρα
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτό με το "πόσα έχεις ακόμα" το θυμάμαι να συζητιέται και στο advrider που έλεγαν ότι αφορά τον ένα λοβό του ρεζερβουάρ μόνο και ήταν λάθος προγραμματισμού.

Η αλήθεια δεν ξέρω ποιά είναι πάντως και στο XR γράφει 250 για καμιά εκατοστή χιλιόμετρα και μετά πέφτει, ενώ το ρεζερβουάρ είναι ενιαίο. Μάλλον είναι κάποια άλλη λογική, τύπου να υπολογίσω πως οδηγεί και πόσο γρήγορα πέφτει η στάθμη ως ένα σημείο πριν δώσω ακριβέστερη εκτίμηση του τι απομένει, γιατί είναι ακριβές τελικά.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αυτό με το "πόσα έχεις ακόμα" το θυμάμαι να συζητιέται και στο advrider που έλεγαν ότι αφορά τον ένα λοβό του ρεζερβουάρ μόνο και ήταν λάθος προγραμματισμού.

Η αλήθεια δεν ξέρω ποιά είναι πάντως και στο XR γράφει 250 για καμιά εκατοστή χιλιόμετρα και μετά πέφτει, ενώ το ρεζερβουάρ είναι ενιαίο. Μάλλον είναι κάποια άλλη λογική, τύπου να υπολογίσω πως οδηγεί και πόσο γρήγορα πέφτει η στάθμη ως ένα σημείο πριν δώσω ακριβέστερη εκτίμηση του τι απομένει, γιατί είναι ακριβές τελικά.
Ίσως είναι και θέμα εσωτερικών διαμερισμάτων στο ντεπόζιτο που δημιουργούν "τέτοια θέματα". Ίσως.
 
Top Bottom