KTM 790 Adventure

xigo

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
1290SAS-NX650R-SRX
Να απαντησω κάτι μιας και τώρα διάβασα τα μηνυματα. Ο δείκτης βενζινης του 790 δειχνει μια χαρά. Η ένδειξη στο κοντερ αν παρατηρήσετε δειχνει το μισό τεποζιτο.
Δηλαδή μόλις σβήσει η πρώτη γραμμη έχετε ήδη κάψει μισό τεπόζιτο και κατεβαίνουμε.
Δεν το έχω διαβάσει σε κάποιο manual, απλά πιστεύω πως η διαπίστωση δεν είναι λάθος.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Να απαντησω κάτι μιας και τώρα διάβασα τα μηνυματα. Ο δείκτης βενζινης του 790 δειχνει μια χαρά. Η ένδειξη στο κοντερ αν παρατηρήσετε δειχνει το μισό τεποζιτο.
Δηλαδή μόλις σβήσει η πρώτη γραμμη έχετε ήδη κάψει μισό τεπόζιτο και κατεβαίνουμε.
Δεν το έχω διαβάσει σε κάποιο manual, απλά πιστεύω πως η διαπίστωση δεν είναι λάθος.
Πιο οικονομική λύση για τη ΚΤΜ να βάλεις ένα σύμβολο...

Λογική η εξήγηση αλλά λάθος ο σχεδιαδμός. Και αν η δεύτερη γραμμούλα έδειχνε "0" θα ήταν πάλι λογικό αλλά παράλογο γιατί θα σήμαινε πως όλο το υπόλοιπο εύρος είναι απλά διακοσμητικό.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Να απαντησω κάτι μιας και τώρα διάβασα τα μηνυματα. Ο δείκτης βενζινης του 790 δειχνει μια χαρά. Η ένδειξη στο κοντερ αν παρατηρήσετε δειχνει το μισό τεποζιτο.
Δηλαδή μόλις σβήσει η πρώτη γραμμη έχετε ήδη κάψει μισό τεπόζιτο και κατεβαίνουμε.
Δεν το έχω διαβάσει σε κάποιο manual, απλά πιστεύω πως η διαπίστωση δεν είναι λάθος.
Ακριβώς έτσι είναι πάντως έχεις δίκιο
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
και απο που το αγορασες? τιμη?
Aπο Καναδά ηρθε , το χα παρει γυρω στα 45 ευρω , πριν 3 μηνες … τωρα ακρίβυνε
69δολλαρια
Λινκ εδω





Sent from my iPhone using Tapatalk
 

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06


Με αυτο το ανταλλακτικό η Μανέτα του συμπλέκτη μου , εγινε βούτυρο



Sent from my iPhone using Tapatalk
Όντως είναι τόσο αισθητή η διαφορά;;;
"Ποσοτικά" (κατ' εκτίμηση) πόσο επί τοις εκατό θα έλεγες ότι έχει "μαλακώσει" ;;;
Και βέβαια "ΜεΓειές" !!!
/// Β
 

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
Απορώ πώς δεν υπάρχει στην Ευρώπη ή στην Ελλάδα μια τόσο απλή κατασκευή.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κινεζοι....................... στην υπηρεσια του πελατη!!!!!!!! :ok:
Ειδικά σε κομμάτια που δεν βγάζει ο αυστριακός.
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Όντως είναι τόσο αισθητή η διαφορά;;;
"Ποσοτικά" (κατ' εκτίμηση) πόσο επί τοις εκατό θα έλεγες ότι έχει "μαλακώσει" ;;;
Και βέβαια "ΜεΓειές" !!!
/// Β
με ενα δάκτυλο πατάς συμπλέκτη …
Τωρα ποσοτικά θεωρώ εφαρμόζεις μικρότερη δύναμη στη Μανέτα περίπου 40%….
Το έχω δει το ιδιο μοχλικο και σε T7 , στον χριστοφορο απο τους heg , heavy enduro Greece , που βγαζουν κάτι βιντεο με τον Γιούρκα Σεϊταρίδη
Ο χριστοφορος , μου ειπε κ το αγόρασα κ ειχε δικιο …


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Το φέρνει και το rally motor nl και γλιτώνεις και τα τελωνεία. Θα βάλω και εγώ στο τενερε κάποια στιγμή. Το καλύτερο είναι ότι μεγαλώνει το εύρος της αποσυμπλεξης εκτός από το ότι μαλακώνει την μανετα.
 

ChrysN

Μέλος
Περιοχή
Χαλκίδα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
KTM Adv 790 ‘19
Το φέρνει και το rally motor nl και γλιτώνεις και τα τελωνεία. Θα βάλω και εγώ στο τενερε κάποια στιγμή. Το καλύτερο είναι ότι μεγαλώνει το εύρος της αποσυμπλεξης εκτός από το ότι μαλακώνει την μανετα.
Το δίνουν κομματάκι λίγο πιο ακριβά!!!

 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Το φέρνει και το rally motor nl και γλιτώνεις και τα τελωνεία. Θα βάλω και εγώ στο τενερε κάποια στιγμή. Το καλύτερο είναι ότι μεγαλώνει το εύρος της αποσυμπλεξης εκτός από το ότι μαλακώνει την μανετα.
Eγω το πηρα διοτι μου κόπηκε ξαφνικά η Ντιζα του συμπλέκτη .. με αυτο το εξάρτημα η Ντιζα εχει μικρότερη ένταση (δύναμη ) αρα καταπονείται λιγότερο


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Πως σου κόπηκε η ντιζα;
Απλά ξαφνικά κ χωρις προειδοποιηση , κόπηκε το κεφαλι της ντιζας , που πιανει στον μαμά βραχίονα ντιζαΣ , που αντικατεστάτησα.. με άφησε η μοτοσυκλετα κ την πηρε γερανος την ΚΤΜ ,γιατι δεν μπόρεσα να την τραβήξω την Ντιζα κ να κανω καποια πατέντα , πχ να βάλω ενα βιδακι στην ακρη , να σκαλώσει κ να μην ξεκουμπώνει η Ντιζα οταν πατάω την Μανέτα … ήμουν μακριά απο το σπιτι μου …
Για να κοιμάμαι ήσυχος αγορασα αυτο το νεο πορτοκαλί βραχίονα που εχει αλλη γεωμετρία


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom