KTM 790 Adventure

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Έχει κανείς να προτείνει καμία μανετα φρενου σαν την μαμά? Είχα ένα μικρό ατύχημα και στράβωσε λίγο
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Έχει κανείς να προτείνει καμία μανετα φρενου σαν την μαμά? Είχα ένα μικρό ατύχημα και στράβωσε λίγο
Μανέτα Αλουμινίου πιο κοντη απο την stock μάνετα (δεν την εχω δοκιμάσει ) :





Sent from my iPhone using Tapatalk
 

zilver

Μέλος
Όνομα
Ζήσης
Μοτό
790AdvR
Εγώ έχω αλλάξει και έχω βάλει αυτές που αναφέρει ο φίλος παραπάνω.
Τις παρήγγειλα από το εξωτερικό και μου κόστισαν κοντά στα 100€.


Επομένως θεωρώ πως το παραπάνω λίνκ (του φίλου) ενδέχεται να είναι μαιμού.
Επίσης αυτές ειναι πρακτικά και οι μανέτες τις touratech. Είναι φασόν τις raximo απλά τις βάφει touratech και κάνουν 60€ παραπάνω.



Αν χρειάζεσαι τις Μαμά, μπορώ να στις παραχωρήσω.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Εγώ στο tenere έβαλα της PUIG . Πολύ καλή ποιότητα, made in Spain και υπάρχει και επάρκεια ανταλλακτικών αν χρειαστεί κάτι. 130 ευρώ μου βγήκε μαζί με τούς ανταπτορες από Motoraid.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εγώ έχω αλλάξει και έχω βάλει αυτές που αναφέρει ο φίλος παραπάνω.
Τις παρήγγειλα από το εξωτερικό και μου κόστισαν κοντά στα 100€.
----
Επομένως θεωρώ πως το παραπάνω λίνκ (του φίλου) ενδέχεται να είναι μαιμού.
Επίσης αυτές ειναι πρακτικά και οι μανέτες τις touratech. Είναι φασόν τις raximo απλά τις βάφει touratech και κάνουν 60€ παραπάνω.
----
Αν χρειάζεσαι τις Μαμά, μπορώ να στις παραχωρήσω.
Πριν παραχωρήσεις τις μαμά κάνε το κόπο μια μέρα και ξαναβάλτες να δεις ποια θα είναι η τελική σου εντύπωση.
 

zilver

Μέλος
Όνομα
Ζήσης
Μοτό
790AdvR
Πριν παραχωρήσεις τις μαμά κάνε το κόπο μια μέρα και ξαναβάλτες να δεις ποια θα είναι η τελική σου εντύπωση.
Τελική εντύπωση ως προς τι?

Τις μαμά τις έβγαλα γιατί είχαν μεγάλο μήκος και σε βαθύ συμπλεκτάρισμα στο χώμα βρίσκαν στο γκρίπ και μου χτυπούσαν τα υπόλοιπα δάχτυλα.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Τελική εντύπωση ως προς τι?

Τις μαμά τις έβγαλα γιατί είχαν μεγάλο μήκος και σε βαθύ συμπλεκτάρισμα στο χώμα βρίσκαν στο γκρίπ και μου χτυπούσαν τα υπόλοιπα δάχτυλα.
Mήπως ήθελαν απλά ρύθμισμα, γιατί να βρίσκουν τα δάχτυλά σου και γιατί βαθύ συμπλεκτάρισμα;

Το λέω γιατί όλες αυτές οι μανέτες συνήθως είναι υποδεέστερες σε αίσθηση από τις απλές εργοστασιακές, πιο χοντρές, πιο τετράγωνες. Γνώμη μου πάντα.
 

zilver

Μέλος
Όνομα
Ζήσης
Μοτό
790AdvR
Mήπως ήθελαν απλά ρύθμισμα, γιατί να βρίσκουν τα δάχτυλά σου και γιατί βαθύ συμπλεκτάρισμα;

Το λέω γιατί όλες αυτές οι μανέτες συνήθως είναι υποδεέστερες σε αίσθηση από τις απλές εργοστασιακές, πιο χοντρές, πιο τετράγωνες. Γνώμη μου πάντα.
Δεν βόλεψε ούτε η ρύθμιση, γενικά θέλω κοντές μανέτες μιας και χρησιμοποιώ λίγα δάχτυλα στα φρένα και το συμπλέκτη. - Επίσης οι πιο κοντές μανέτες, δεν σπάνε σε πτώσεις.
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Έχει δοκιμάσει κανεις αυτο το μεταλλικό κάλυμμα του πιςω αμορτισέρ ; Προστατεύει ή δημιουργεί αλλα προβλήματα ;



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Έχει δοκιμάσει κανεις αυτο το μεταλλικό κάλυμμα του πιςω αμορτισέρ ; Προστατεύει ή δημιουργεί αλλα προβλήματα ;



Sent from my iPhone using Tapatalk
Για αποτελεσματικότητα δεν γνωρίζω,
σίγουρα όμως υπάρχουν επιλογές/αντιγραφές σε πολύ χαμηλότερη τιμή.
Θεωρητικά προστατεύει από την θερμοκρασία το καταλύτη και έχουν γραφτεί θετικά σχόλια στο διαδίκτυο.
/// Β
 

zilver

Μέλος
Όνομα
Ζήσης
Μοτό
790AdvR
Καλημέρα,
μήπως περισσεύει σε κανέναν ένας διακόπτης για θερμαινόμενα γκρίπς ΚΤΜ γιατί ο δικός μου πέθανε ανεξήγητα?
Είναι ο διακόπτης της εικόνας!

 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Καλημέρα,
μήπως περισσεύει σε κανέναν ένας διακόπτης για θερμαινόμενα γκρίπς ΚΤΜ γιατί ο δικός μου πέθανε ανεξήγητα?
Είναι ο διακόπτης της εικόνας!
Επειδή νομίζω πως δύσκολα θα βρεθεί διακόπτης να κάνεις τη δουλειά σου, νομίζω πως χρειάζεσαι το διακόπτη της Daytona με χειρουργική επέμβαση για τη φύσα της ΚΤΜ.





 

zilver

Μέλος
Όνομα
Ζήσης
Μοτό
790AdvR
Έστειλα μεηλ στον Γερμανό έμπορα που το αγόρασα κι μου ζήτησε φωτο και είπε ότι θα το βάλει εγγύηση. Δυστυχώς όμως έχω λύσει τον διακόπτη και είναι σε ηλεκτρονικό μπας και το φτιάξει. Υπάρχει κάποιος με 790 και θερμαινόμενα γκριπ μαμα να μου στείλει μια κοντινή φωτο το τιμόνι να φαίνεται ο διακόπτης; Ευχαριστω εκ των προτέρων
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

Subchinnik

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
Bn 251
Παιδια ξέρετε μηπως γιατί σταμάτησε η παραγωγή; Ειμαι πολυ προβληματισμένος γιατί ηθελα να ειναι το επόμενο μηχανακι, αλλα μεταχειρισμένο το φοβαμαι, πέραν του οτι δεν εχω βρει καποιο μάστορα που να τα ποναει.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Παιδια ξέρετε μηπως γιατί σταμάτησε η παραγωγή; Ειμαι πολυ προβληματισμένος γιατί ηθελα να ειναι το επόμενο μηχανακι, αλλα μεταχειρισμένο το φοβαμαι, πέραν του οτι δεν εχω βρει καποιο μάστορα που να τα ποναει.
Σταμάτησε γιατί έβγαλε το 890 και σιγά-σιγά (ναι σιγά) έρχεται το 990.
Επίσης.... ΚΤΜ και μεταχειρισμένο είναι η ασφαλέστερη επιλογή συγκριτικά με το καινούριο (παγκόσμια πρωτοτυπία). Αν δεν το πιάνεις τώρα θα το καταλάβεις όταν με το καλό το αγοράσεις.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Παιδια ξέρετε μηπως γιατί σταμάτησε η παραγωγή; Ειμαι πολυ προβληματισμένος γιατί ηθελα να ειναι το επόμενο μηχανακι, αλλα μεταχειρισμένο το φοβαμαι, πέραν του οτι δεν εχω βρει καποιο μάστορα που να τα ποναει.
Υπάρχουν μάστορες που να τα πονάνε, αρκεί εσυ να πληρώσεις τον πόνο τους καλε μου άνθρωπε
 

Subchinnik

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
Bn 251
Σταμάτησε γιατί έβγαλε το 890 και σιγά-σιγά (ναι σιγά) έρχεται το 990.
Επίσης.... ΚΤΜ και μεταχειρισμένο είναι η ασφαλέστερη επιλογή συγκριτικά με το καινούριο (παγκόσμια πρωτοτυπία). Αν δεν το πιάνεις τώρα θα το καταλάβεις όταν με το καλό το αγοράσεις.
Δηλαδη; Αν θες εξηγησε μου αυτο περί μεταχειρισμένου;
 

Subchinnik

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
Bn 251
Υπάρχουν μάστορες που να τα πονάνε, αρκεί εσυ να πληρώσεις τον πόνο τους καλε μου άνθρωπε
Πληρώνω καλε μου άνθρωπε, αλλα οταν για τα λάδια φίλτρα με χρεώνεις 100€ η και παραπανω θελω να πας by the book, και οχι ελα στα άλλαξα και να μην εχεις καθαρίσει σίτα πχ η να μη χρησιμοποιείς δυναμοκλειδο.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Δηλαδη; Αν θες εξηγησε μου αυτο περί μεταχειρισμένου;
Δηλαδή καινούριο KTM και No Problems είναι ασύμβατές έννοιες. Ο πρώτος ιδιοκτήτης μιας ΚΤΜ λύνει όλα τα θεματάκια και μετά απολαμβάνει ο επόμενος ιδιοκτήτης. Γνωστά πράγματα....
 
Top Bottom