KTM 790 Adventure

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Έτσι εξηγείται, το γρασίδι είναι πιο πράσινο στην άλλη πλευρά.


Κώστα 790 και 890 κερδίζουν πολύ εμφανισιακά με το κιτ, κερδίζουν και σε φώτα. Αν βγαίνει το οικονομικό αξίζει.
Αν εννοείς για μένα, δεν βγαίνει με την καμμιά αυτή τη περίοδο, έχω άλλα οικονομικά ζόρια που δεν το επιτρέπουν.

Γενικά σαν αγορά ναι έχει ενδιαφέρον με το κιτ.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ποιο Κιτ λέτε ρε παιδιά, για ριξτε ένα λινκ
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Επειδή έχω το μηχανάκι, στην πράξη μπορώ να σου πω τα εξής· ναι θα βγάλει υγρασία στην οθόνη, σε επηρεάζει; Όχι, η οθόνη είναι απόλυτα λειτουργική και απλά σχηματίζεται συμπύκνωμα κάποιες κρύες μέρες με ηλιοφάνεια.
Διαρροή λαδιού δεν υπάρχει. Και εγώ έτσι νόμιζα ωστόσο ο λεκές είναι από τη λίπανση της αλυσίδας. Τα αλλά με τις αναρτήσεις και τα φρένα παίζει να είναι 10 στον κόσμο. Στα ουσιαστικά, είναι ένα μηχανάκι με χαμηλή κατανάλωση, απίστευτο στήσιμο, όλα τα ηλεκτρονικά μπλιμπλικια, που απλά δεν σε κουράζει να το καβαλας. Μαλάκιουλες θα βγάλει, να εμένα μου χάλασαν τα γκριπ χωρίς λόγο, αλλά η χαρα που σου δίνει όταν το καβαλάς είναι ανταποδοτική.
Στο κάτω κάτω όλα στο πλαίσιο της ενασχόλησης είναι, αν δεν μας άρεσε και η ταλαιπωρία δεν θα γράφαμε σε φόρουμ και θα είχαμε όλοι σκούτερ.
Το κυριότερο είναι ότι δείχνει ωραίο στις φωτό δίπλα σε άλλα ΚΤΜ.
Αν δεν έχει αλλος στην παρέα σου ΚΤΜ , δεν υπάρχει λόγος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ποιο Κιτ λέτε ρε παιδιά, για ριξτε ένα λινκ
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Δηλαδή καινούριο KTM και No Problems είναι ασύμβατές έννοιες. Ο πρώτος ιδιοκτήτης μιας ΚΤΜ λύνει όλα τα θεματάκια και μετά απολαμβάνει ο επόμενος ιδιοκτήτης. Γνωστά πράγματα....
Έτσι ακριβώς ειναι ..
Καλύτερα μεταχειρισμενο ΚΤΜ παρα καινουριο


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Ευχαριστω πολυ για ολα, τωρα για το transalp το καινουργιο ακομα γελαω με αυτα που γράφουν στο μοτο:ha Αληθεια αυτο για το καινουργιο 790, που μπορω να δω κατι σχετικό;
Περίμενε 3 χρόνια … το 2025 θα πουλήσω το 790adv … μεχρι 5 χρονια κατα μέσο όρο τα κρατούν οι νεοι αγοραστές, τα ΚΤΜ κ μετα πάνε στο έπομενο μοντέλο , παλι KTM.

Εντωμεταξύ θα στο δώσω με αξεσουάρ Rottweiler , Camel adv , tripleclamp οποτε κανε λιγο υπομονή :)
Τα χρονια περνούν γρήγορα

Κοιτα για να σε βοηθήσω , επειδη κατάλαβα τι ψάχνεις , δυο μοτοσυκλέτες ταιριάζουν σε εσένα
Το ΚΤΜ 7/890adv s ή R
Και το Yamaha tenere 700

Μην παρεις κατι αλλο , θα το μετάνιωσεις

Εχω οδηγήσει αρκετά κ τα δυο και ειναι φανταστικές μοτοσυκλέτες , απλα το ktm ειναι καλύτερο στην άσφαλτο σε μακρινές μοτοβολτες , δικαβαλος , για αυτο κατέληξα σε αυτο , επιπλέον το αγόρασα με προωθητική ενέργεια της ΚΤΜ κ έκπτωση περίπου 1500με2000 ευρω αν θυμάμαι καλα … εαν δεν υπηρχε η έκπτωση θα αγόραζα το Τ7

Απο βλάβες κατι ψιλά που έβγαλε τα έφτιαξα την πρωτη διετια στην εγγύηση


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Νέα πλαϊνά πλαστικά αναβάθμισης εμφάνισης μοτοσυκλετας 790adv, 389 ευρω



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Νέα πλαϊνά πλαστικά αναβάθμισης εμφάνισης μοτοσυκλετας 790adv, 389 ευρω



Sent from my iPhone using Tapatalk
Παίζει να το είχα κρατήσει αν υπήρχε αυτό το κιτ πέρυσι..
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Όντως ειναι ωραία .. και να φανταστεις ενα κιτ με αυτοκόλλητα κοστίζει πανω απο 240 ευρω , ενώ τα πλαστικά 389ευρω , αρα καλύτερη επιλογή


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Το κίνημα για το ugly bikes matter όσο πάει και μεγαλώνει σε δυναμική βλέπω.
Οτι μούρη θες του βαζεις … Rottweiler rade garage , εχει πολλούς οίκους που παράγουν αξεσουάρ για το Μοντελο αυτο … εαν το βαρεθείς βαζεις τα αντίστοιχα αξεσουάρ κ ειναι σαν να αγοράσεΣ καινουρια μοτοσυκλετα … περι ορέξεως κολοκυθόπιτα … σε άλλους αρεσει σε άλλους οχι …άλλοι λενε μπετονιέρες τα Gs κλπ κλπ


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Οτι μούρη θες του βαζεις … Rottweiler rade garage , εχει πολλούς οίκους που παράγουν αξεσουάρ για το Μοντελο αυτο … εαν το βαρεθείς βαζεις τα αντίστοιχα αξεσουάρ κ ειναι σαν να αγοράσεΣ καινουρια μοτοσυκλετα … περι ορέξεως κολοκυθόπιτα … σε άλλους αρεσει σε άλλους οχι …άλλοι λενε μπετονιέρες τα Gs κλπ κλπ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Επειδή είχα βολευτεί στο 790R λίγο με νοιάζει η μούρη του η περίεργη. Αυτό που ενοχλεί είναι τα φώτα, σε κάποια βραδινά βίντεο στο YouTube φαίνονται "λίγα", απλά διαιωνίζεται το πρόβλημα με τα adventure μηχανάκια που μόλις πέσει ο ήλιος γίνονται κολοκύθα (ίδια φώτα και το 23 μοντέλο).

Η αλλαγή γίνεται, δεν είναι φθηνή λύση. Θα μου πεις τα θέλω όλα δικά μου...
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Επειδή είχα βολευτεί στο 790R λίγο με νοιάζει η μούρη του η περίεργη. Αυτό που ενοχλεί είναι τα φώτα, σε κάποια βραδινά βίντεο στο YouTube φαίνονται "λίγα", απλά διαιωνίζεται το πρόβλημα με τα adventure μηχανάκια που μόλις πέσει ο ήλιος γίνονται κολοκύθα (ίδια φώτα και το 23 μοντέλο).

Η αλλαγή γίνεται, δεν είναι φθηνή λύση. Θα μου πεις τα θέλω όλα δικά μου...
Το εχεις ακομα το 790r ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το εχεις ακομα το 790r ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
ΧΑ ΧΑ όχι, ήταν να μπει στον σταύλο πριν το 950, μετά μπήκε το 950, τώρα δεν ξέρω αν θέλω να αλλάξω το 950, το κορίτσι λέει ναι κάθε πέντε λεπτά.
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Έχει κανεις αυτη τη σέλα ;
Ktm rally seat


Είναι άνετη σε ταξίδια πανω απο 1:30 ωρα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Έχει κανεις αυτη τη σέλα ;
Ktm rally seat


Είναι άνετη σε ταξίδια πανω απο 1:30 ωρα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Την εχω εγω , δεν μπορω να σου πω οτι ειναι ανετη αλλα για το υψος μου ειναι πιο καλη η γωνια των γονατων,ανετη παντως δεν την λες το πολυ σε 2 ωρες θες σταση
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Οκ είναι λιγο πιο ψηλή , 20mm , και ετσι εχουν μικρότερη κλίση τα γόνατα , οποτε σε αυτο το σημείο ειναι πιο άνετη απο την στοκ
Βασικά μου αρεσει η διχρωμία
Θα κοιτάξω μήμπως τη βρω μεταχειρισμένη γιατι καινουρια είδα οτι κανει 200ευρω


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom