KTM 790 Adventure

kostas82

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
790 Adv R
Από το 2023 η γκάμα θα έχει 790 890 και 890 R

Ακόμα αν κτλβ καλά μέσα στο Δεκέμβρη θα ανακοινωθούν αλλά 3 μοντέλα
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
και η διαφορά τους ? 890 vs 790?
εκτός από τα 100 κυβικά...
απ οτι καταλαβα το 890 ειναι λιγο πιο χωματινο ,εχει αλλες αναρτησεις με πιο μεγαλες διαδρομες και αλλη σελα οπως και καποιες αλλες διαφορες και φυσικα αλλο μοτερ ,πιστευω οτι θα παιζει κοντα στα 15000 ενω το 790 κανα 1000ρικο κατω με το 890 R να φτανει τα 17000. Παντως το 890 adventure και το 890 R ειναι φοβερα!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
890S δεν θα έχει;;;;; :roflmao:

Που είσαι βρε αμυρού;

Άντε γιατί λιώνει το παγωτό πριν το φάμε!!!! :ha
Έτσι είναι. Ο κατιμας που ξέρει απ' έξω ακόμα και τον κωδικό από το λαστιχακι που καλύπτει το εξαερωτηρι της δαγκάνας αλλά το όνομα της μηχανής το λέει λάθος γιατί δεν χωράει στο μυαλό του ότι είναι σκέτο νούμερο... Τόσα λεφτά, του αξίζει ένα γράμμα.

2023 θα έχουμε 890R, 890, 790.
2024 λέει το 1000PS ότι θα έχουμε 990R και 890, 790;

Έχω λίγο μπερδευτεί.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Έτσι είναι. Ο κατιμας που ξέρει απ' έξω ακόμα και τον κωδικό από το λαστιχακι που καλύπτει το εξαερωτηρι της δαγκάνας αλλά το όνομα της μηχανής το λέει λάθος γιατί δεν χωράει στο μυαλό του ότι είναι σκέτο νούμερο... Τόσα λεφτά, του αξίζει ένα γράμμα.

2023 θα έχουμε 890R, 890, 790.
2024 λέει το 1000PS ότι θα έχουμε 990R και 890, 790;

Έχω λίγο μπερδευτεί.
Περιμένω πότε θα βγάλει το 950 για να μην μπαίνω στη διαδικασία να ψάχνομαι...:wacky:
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
πιθανολογω οτι το 790 θα πλασαριστει σε τιμες τουαρεγκ-τενερε..κατι σαν πιο οικονομικο ktm
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
πιθανολογω οτι το 790 θα πλασαριστει σε τιμες τουαρεγκ-τενερε..κατι σαν πιο οικονομικο ktm
το ειπα δεν το ειπα
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Παιδιά παίζει να πούλησα το δικό μου περίπου στα λεφτά που θα κάνει το καινούριο!! WTF!! Κίνηση ματ από τους Αυστριακούς!!!!Εάν φυσικά ισχύει η φήμη ( που διατηρώ επιφυλάξεις).
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Μπλέξιμο...
Ίδια μηχανάκια εμφανισιακά (790-890), παρόμοια σπεκ, πόση να είναι η διαφορά στην τιμή ώστε να δικαιολογεί τις διαφορετικές εκδόσεις? Προφανώς κάτι θα ξέρει το μάρκετινγκ τους...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μου αρέσουν αυτές οι προβλέψεις. Θα κυκλοφορήσει σε ανταγωνιστική τιμή με αυτά που δεν ξέρετε σε τι τιμή θα κυκλοφορήσουν αλλά περίπου μαντεύετε.

Επίσης μου αρέσουν οι κριτικές εμφάνισης τύπου "το 790 φόρος τιμής στο 990". Είναι διαφορετικό το φέρινγκ από το 890 και το 890R; Καλέ τι γκόμενος είσ' εσύ, motorcycle version;
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν είστε ευχαριστημένοι με τίποτα....πολύ γκρινια
Γιατρέ αυτά τα περίεργα ιντριγκαδόρικα που ξέρετε στις γιάφκες της προπέλας να τα ξεχάσετε.

Όλοι (καλά, όχι όλοι, οι ανταγωνιστές ας πούμε δεν) χαίρονται για το "γέμισμα" του περίεργου οπτικά κενού στο πλάι.
Κάποιοι χαίρονται για αναβάθμιση στις αναρτήσεις (οι κάτοχοι σημερινού 890R όχι)
Κάποιοι είναι ήδη ξενερωμένοι λόγω του 990R της επόμενης χρονιάς, σε φάση γιατί να ψωνίσω το ήδη παλιό καινούριο φετινό μονδέλο (πιο ξεκάθαρο δεν γίνεται, μου το είπε ο πρόεδρος του Εδεσσαϊκού να το γράψω έτσι).

Όλοι μαζί γελάνε με δημοσιογράφους που είδαν ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ το νέο φέρινγκ στο 790 και σχολιάζουν ως μοναδικό χαρακτηριστικό την ομοιότητα που... δεν έχει και τόσο με το 9Χ0, που ίσως έχει με κάποια 9Χ0 με ράλι κιτ, τέλος πάντων το Norden έχει πιο κοντινή φόρμα στο 9Χ0 από το πλάι.


Αν θέλετε οπισθιοφίλημα μόνο, να μας βάλετε στα κατάστιχα της γνωστής λίστας με τις επιδοτήσεις και να το σκεφτούμε μετά, αναλόγως το μπαγιόκο που θα πέσει.
 
Top Bottom