KTM 790R

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Κάτι μου λέει πως πέρασες από Motoraid σήμερα...
Έγραψες πριν προλάβω να ολοκληρώσω την σκέψη μου , πιο γρήγορος και από xlv650 !

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Τα πράγματα που αποφασίζω να βάλω στο μηχανάκι τα σκέφτομαι πάρα πολύ , κάνω έρευνα και αν δεν τα βρω περιμένω .

Από τότε που αγόρασα το μηχανάκι ήθελα να βάλω την συγκεκριμένη σχάρα , έκανα έρευνα αλλά έχει καταργηθεί , αν αυτού μου πρότειναν την adventure , αλλά όχι.

Περίμενα μέχρι που βρέθηκε μία στο eBay για 20€ , αντίστοιχα έτσι έγινε και με τα υπόλοιπα πράγματα.

Η εξέλιξη κ η βελτίωση θέλει υπομονή .

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΜΑΖΙ ΣΟΥ 100%

Σου το έχω γράψει άλλωστε πως έχω εντοπίσει πως κάνεις πολύ προσεκτικές και ψαγμένες επιλογές! Να δω πότε θα γνωριστούμε καλύτερα!
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
ΜΑΖΙ ΣΟΥ 100%

Να δω πότε θα γνωριστούμε καλύτερα!
Θα το δει αυτό ο Γιάννης ο Αμπεμπαμπλομ και ποιος μας σώζει .

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Μιας που αναφέρθηκες... τη περασμένη Τρίτη παρήγγειλα κι εγώ από Αμέρικα κάτι καθρεπτάκια!
Αύριο θα είναι εδώ αλλά εγώ μάλλον θα τα πάρω στα χέρια μου τη Πέμπτη (μου τα φέρνει φίλη). Όταν έρθουν θα τα ανεβάσω κι εγώ στο σχετικό θέμα!
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Εχθες ηταν μια καλη μερα , γίνονται πράγματα και ας μην τα βλεπει η Βανα .

Σχαρα sw motech alu rack , δεν παράγεται πια , ειναι απο 1190 -1090 και ταιριάζει ακριβώς (την βρηκα στο eBay και την τσιμπισα)

Προστατευτικό φαναριου μιας και ειχε αρχισει να κανει σημαδια , ειναι απο τα powerparts και ημουν σε αναμονή 2 μηνες για να ερθει απο την ktm Αγγλίας. Αξιζει τα χρηματα του εως το τελευταίο ευρω , καλοφτιαγμενο και ομορφαινει το μηχανακι πολυ .

Decat kit , χαμηλες θερμοκρασιες , ηχος και αποδοση .

Ανακατασκευή το αμορτισέρ τιμονιου , με 20αρι λαδακι

Κοψιμο στο καλώδιο του gps και ενωση με φις ip68 για να μπορει να βγαινει και να τοποθετείται οταν χρειάζεται και οχι να ειναι μονιμα επανω

Cruise control , και αυτο σε παραγγελία μεγαλο διαστημα , ηρθε τοποθετήθηκε και τωρα μενει να ενεργοποιηθεί το software.

Την επομενη εβδομα θα παει το μηχανακι για λαδια φιλτρα και software updates μιας και εχει 7500κμ

Λαστιχα tkc 70 ετοιμα για ταξιδι τους φθινοπωρινούς μήνες


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Και το touratech το προστατευτικό είναι ωραίο το κάνει να δείχνει πιο άγριο...
Tα προστατευτικα τυπου σιτας ειναι μονο πουλ-μουρ ΙΜΗΟ. Ανετα περνανε απο τις σιτες πετραδακια που μπορουν να κανουν τη ζημια. Κι εγω ψηφιζω τα εξωτερικα πολυκαρμπονικα διαφανα καλυμματα.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Ναι ωραια ειναι κ η σιτα αλλα γουστα ειναι αυτα .
Απο προστασια σιγουρα ειναι αυτο που εβαλα .

Επισης η σιτα κοβει λιγο φως και κανει καποιες σκιες , τουλαχιστον στο 1190

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Tα προστατευτικα τυπου σιτας ειναι μονο πουλ-μουρ ΙΜΗΟ. Ανετα περνανε απο τις σιτες πετραδακια που μπορουν να κανουν τη ζημια. Κι εγω ψηφιζω τα εξωτερικα πολυκαρμπονικα διαφανα καλυμματα.
Ναι αλλά άμα έχεις ΚΤΜ είσαι μπροστά από όλους...και τρώνε οι άλλοι τα πετραδάκια...αφού ΚΤΜ=ready 2 race...
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Επίσης αξίζει κι ένας ανταπτορας για τη ζελατίνα, για να μπορεις να τη σηκώνεις χειροκίνητα...Μόνο 15 δολάρια...θα έρθει και σε κάποιο ευρωπαϊκό κατάστημα λογικά...
Αυτη η βιδα ειναι ιδια με τις βιδες που ασφαλιζουν τις action cam , οποτε το εχω κανει αλλα εχω βαλει εναν πολυ πιο μικρο και διακριτικο ανταπτορα και με μηδενικό κοστος μιας και υπηρχαν στο γραφειο μου διαφορα τετοια εξαρτηματα .

Αυτο που πουλαει ο σκυλακος εξ Αμερικής ειναι λιγο κουμουτσα .

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

kostasdirt

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
KTM Adventure 1290R
Το decat pipe στο 790 μειώνει την απόδοση από όσο γνωρίζω εκτός και ασχοληθείς με την χαρτογράφηση
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Καλησπέρα Κώστα , εχω διαβασει τι γραφουν για το decat δεν ξερω αν ισχύουν.
Εγω το εκανα να ριξω την θερμοκρασία το καλοκαίρι .
Θα αλλαξω την χαρτογράφηση σιγουρα μολις βαλω και ενα τελικο .

Διαβασα τι λεει ο κουμπερ απο εκει κ περα ο ρειντ γκαρατζ λεει οτι δεν εχει κανενα θεμα , ο κονφλις λεει να παιξουμε με νταινοτζετ κτλ .

Λογικα θα στειλω τον εγκέφαλο στην Αγγλία αλλα θα κανω τρια πατηματα στην ελλαδα.
Ενα εντελώς εργοστασιακό , ενα με τα πραγματα επανω και ενα μετα την βελτίωση του εγκεφάλου .

Αν εχεις να κανεις καποια διορθωση η πρόταση φυσικα και ειναι δεκτη .

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

kostasdirt

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
KTM Adventure 1290R
Στην θερμοκρασία σίγουρα θα ωφελήσει και στα 1290 όσοι τον αφαίρεσαν είδαν μια διαφορά όχι κάτι τρελό βέβαια (εμένα δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα) σε επιδόσεις δεν υπήρξαν ορατές διαφορές βέβαια καμια σχέση ο καταλύτης στο 1290 σε σχέση με το 790 σίγουρα ένα διάγραμμα θα δείξει την αλήθεια
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Εχει πετυχει κανεις πουθενα στο νετ σπεκς εκκεντροφορων για 790 duke/adventure?
 
Top Bottom