KTM 890 Adventure R / Rally

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μετά βγαίνουν οι ΚΤΜάκηδες και λένε "σιγά την ανανέωση του GS ένα φανάρι άλλαξε μόνο" και στην ίδια ανάσα ΝΕΟ ΜΟΝΤΕΛΟ 890R ΜΑΛΑΚΑ ΓΑΜΕΙ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΤΕΝΕΡΕ (ένα φανάρι άλλαξε μόνο).


ΚΤΜ σημαίνει ζέστη τελικά, ready to bake. Αναβάτη, ανάρτηση, κάτι τέλος πάντων.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τώρα εάν πω ότι δεν με ενθουσιάζει εμφανισιακά το συγκεκριμένο σημαίνει ότι γερνάω...? :rolleyes:
Σημαίνει ότι έχεις συλλεκτικό μόνο για γνώστες 9Χ0 με τον αέρα του ντακάρ, μακριά από εσένα τα μοντέρνα ψευτοαντβού της πλατείας, ου 666.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ούτε ο Αλιάκμων δε σε σώζει αν σε δω καβάλα σε περτικαλι, ας είναι και καρέκλα γραφείου..

Δεν κάνω tag, ξέρεις εσύ..
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Τώρα εάν πω ότι δεν με ενθουσιάζει εμφανισιακά το συγκεκριμένο σημαίνει ότι γερνάω...? :rolleyes:
Μπά δεν νομιζω, θα έλεγα ότι έχεις γούστο ....
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Eλα οκ, εχει καταντησει ξεφτιλα εδω μεσα, μπαινει ο καθε μπεμβεδακιας και λεει οτι δεν αλλαξε τιποτα παρα μονο ενα φαναρι ενω ειναι ξεκαθαρο οτι η βιδα στο φτερο του καλυμματος του αμορτισερ απο Τ25 εγινε Τ27...

Τι να λεμε τωρα.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Τώρα εάν πω ότι δεν με ενθουσιάζει εμφανισιακά το συγκεκριμένο σημαίνει ότι γερνάω...? :rolleyes:
Σιγα σιγα πας και εσύ για το γνωστό δρόμο, αυτόν που έχει μια φορά.....μονόδρομο το λένε;;;:p
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Τελικά οι εκδόσεις είναι Adventure R και Rally.

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μοιάζει (είναι ίδιο) με το 790 αλλά έχει αυξημένα κυβικά και ίππους για να περάσει τους αυστηρότερους ρύπους από τον Ιανουάριο του ‘21. Ουσιαστικά θα έχει παρόμοια απόδοση με το 790.

105 ίπποι, καλύτερα φρένα και ηλεκτρονικά λέει.
Επίσης πίσω ανάρτηση τροποποιημένη για να μην σκαει απο τη ζέστη όπως στο 790.
Σκάει... Από τη ζέστη??
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Σιγα σιγα πας και εσύ για το γνωστό δρόμο, αυτόν που έχει μια φορά.....μονόδρομο το λένε;;;:p
Για το 1190R θα λες... :p
Καλημέρες κιόλας...
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Σκάει... Από τη ζέστη??
Ναι, ΚΤΜ αφού...
Η πίσω ανάρτηση βρίσκεται πολυ κοντά και σχεδόν πάνω από τον καταλύτη.
Ο τύπος εδώ τα εξηγεί καλύτερα από εμένα:

 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Τελικά οι εκδόσεις είναι Adventure R και Rally.

Ωραία παρουσίαση και ακόμη πιο ωραίο το γεγονός ότι ο παρουσιαστής (που είναι ο υπεύθυνος μάρκετινγκ του adventure τομέα) είναι Έλληνας!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Για να τα λέμε και αυτά, λίγη ντροπή στην αντιπροσωπεία, η "δική μας" σελίδα αμετάφραστη, χωρίς τιμές, χωρίς το απλό 890R, μόνο το ράλι... (στο 890 ούτε οι άλλοι έχουν τιμές, λίγο περίεργο δεδομένου ότι το ράλι το παραγγέλνεις και σήμερα online ας πούμε, αλλά τέλος πάντων, if you have to ask how much you can't afford it φάση, μηχανάκια για αρχόντους).

Ο Γκλαβάς δούλευε στο MOTO περιοδικό, είχε τρέξει και six days με ΚΤΜ. Η εταιρία έχει πάρει αρκετούς δημοσιογράφους, το τιμ του Power Bikes είναι στην ΚΤΜ και Husqvarna στην Ελλάδα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ε ναι, όπου και αν πετάξεις μιά πέτρα 790R θα πετύχεις, θα πέσει η τιμή και των 20 μοτοσικλετών που πουλήθηκαν.

Αλήθεια, αφού το "απλό" 790 ήταν τόσο καλό και όλοι έλεγαν "δεν χρειάζεστε το R" γιατί δεν το βλέπουμε πάλι στον κατάλογο, ο οποίος έχει (πρακτικά) μόνο 890R (αφού το ράλι είναι 700 τεμάχια και τέλος αν και αν είχαν ΛΪΓΟ χιούμορ έπρεπε να βγάλουν 890 κομμάτια, όλα εγώ πια, τα 700 κάνουν σύνδεση με το τενερέ);
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Εν τω μεταξύ.... η Yamaha είχε κατηγορηθεί όταν ανέβασε τις ιντερνετικές προ-παραγγελίες χωρίς να έχουμε δει μηχανή.... τύπου, γουρούνι στο σακί θα πάρουμε.
Εγώ πάντως που το πήρα το γουρούνι στο σακί ξέροντας ότι ίσως χρειαστεί να δώσω και άλλα για αναρτησεις μου βγήκε το ρίσκο.
Τελικά το όλο πακέτο ήταν καλύτερο απ' ότι περίμενα και το μόνο που αισθάνθηκα ότι χρειαζομουν,ήταν ένα σκληρότερο ελατήριο.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Ενώ τα 990-950 τα θεωρώ από τα ομορφότερα μηχανάκια, αυτό δεν μου κάθεται με τίποτα από εμφάνιση.... μάλλον έχω μεγαλώσει τι να πω...
Μπα οχι,εχεις κ εσυ γούστο για αυτό.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
το προσπεράσαμε κάπως ή εμένα μου ξέφυγε κάποια αναφορά εδώ??

Η ΚΤΜ παρουσίασε και επίσημα το νέο ΚΤΜ 890 Adventure και μάλιστα με την πανευρωπαϊκή παρουσίαση να διοργανώνεται την χώρα μας....

Παρουσιάστηκε επίσημα το KTM 890 Adventure!
 
Top Bottom