KTM 890 SMT 2023

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Σε χαρακτηρα και απολαυση εννοει προφανως, ηταν πολυ ιδιαιτερο και διασκεδαστικο μηχανακι το SMT
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ξέχασες ότι δεν είναι Χόντα τρανσλαπ άρα δεν έπρεπε να πωλείται.

Το "κακό" είναι ότι δεν διαφέρει από τα 790/890 όπως διέφερε το παλιό SMT από τα adventure. Είδα ένα σήμερα στον Άγιο Στέφανο και είδες το σύμπαν...

Δεν είπα ότι θα ψωνίσω αγαπημένε Αλ, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορώ να κοιτάω. Τιστεσειςπχια, Κάρεν έχετε γίνει.


 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Το παλιο ήταν μηχαναρα...
Συμφωνώ ότι έπρεπε να παίξουν λίγο την εμφανιση
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Άποψη μου επειδή αυτά είναι πρακτικά playbike και δεν έχουν καμία πρακτική χρήση εκτός από καγκουριλίκια εντος πόλεως........δεν αξίζει να πάρεις ένα θεόβαρο μηχανάκι, φορτωμένο ηλεκτρονικά γιαν κάνεις σούζες και κόντρες και να βγάζεις πόδι στις στροφές........άσε που από εμφάνιση είναι σαν τις μετατροπές που κάνουν στα XT που τους βάζουν 17άρες ρόδες.....Πραγματικά κρίμα.......η ΚΤΜ εκτός από τα enduro στα άλλα το έχει χάσει τελείως.....ενας αχταρμας από μηχανάκια χωρίς χαρακτήρα πλέον......έχουν ρίξει όλο το βάρος στα μοτέρ που λυσσάνε αλλά μέχρι εκεί........
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
το παλιο αν τους εβαζες μια οθονη στο πνευμα της εποχης,ενα tc ,δεν χρειαζοταν τιποτα αλλο..και θαπερναγε απο πανω το καινουριο :p
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Ως προς κατοχος και λατρης του παλιου, αυτο το βλεπω κακασχημο
Μακαρι να ειναι παιγνιδιαρικο και ταξιδιαρικο μαζι, οπως ηταν το παλιο, αλλα απο εμφανιση δεν....
Βεβαια αμα δεν το δουμε απο κοντα δεν μπορουμε να ειμαστε και σιγουροι, αλλα...αλλα...
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Προσωπικά δεν αμφιβάλλω ότι θα είναι καλό μηχανάκι, το χαμηλό κέντρο βάρους από το ρεζερβουάρ θα κάνει την διαφορά αλλά δεν βλέπεται το άτιμο. Ίσως με ένα χαμηλό φτερό μπροστά και μια λίγο ψηλότερη ζελατίνα να διορθωθεί λίγο.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
SuperMotoTouring....
Το προηγούμενο SMT κατά τη γνώμη μου ήταν (και παραμένει) η ομορφότερη μοτοσυκλέτα που έβγαλε η ΚΤΜ, το είχα πει και του Κίμωνα xaotikos που είχε και την ομορφότερη στα μάτια μου έκδοση. Φυσικά αυτό αφορά το προσωπικό μου γούστο.

Όμως εγώ δε θα σταθώ στο οπτικό. Επειδή υπάρχουν πράγματα που με ενοχλούν στην εμπορική πολιτική της KTM (από την εποχή του πρώτου 790 και μετά) εδώ θα πω πως με χαροποιεί το γεγονός ότι μας ξαναδίνει ένα play bike με δυσανάγνωστη κατεύθυνση. Ίσως είναι εκτός εποχής τέτοιες μοτοσυκλέτες αλλά από την άλλη αν περιμένουμε από κάποια εταιρεία να βγάλει (τέτοιες) αυτή είναι η ΚΤΜ. Οπότε -έτσι και αλλιώς- είναι ευπρόσδεκτη για εμένα γιατί είναι μοτοσυκλέτα που από όπου και να την πιάσεις δε θα έχει έναν ρόλο διεκπαιρεωτικής χρήσης.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
SuperMotoTouring....
Το προηγούμενο SMT κατά τη γνώμη μου ήταν (και παραμένει) η ομορφότερη μοτοσυκλέτα που έβγαλε η ΚΤΜ, το είχα πει και του Κίμωνα xaotikos που είχε και την ομορφότερη στα μάτια μου έκδοση. Φυσικά αυτό αφορά το προσωπικό μου γούστο.

Όμως εγώ δε θα σταθώ στο οπτικό. Επειδή υπάρχουν πράγματα που με ενοχλούν στην εμπορική πολιτική της KTM (από την εποχή του πρώτου 790 και μετά) εδώ θα πω πως με χαροποιεί το γεγονός ότι μας ξαναδίνει ένα play bike με δυσανάγνωστη κατεύθυνση. Ίσως είναι εκτός εποχής τέτοιες μοτοσυκλέτες αλλά από την άλλη αν περιμένουμε από κάποια εταιρεία να βγάλει (τέτοιες) αυτή είναι η ΚΤΜ. Οπότε -έτσι και αλλιώς- είναι ευπρόσδεκτη για εμένα γιατί είναι μοτοσυκλέτα που από όπου και να την πιάσεις δε θα έχει έναν ρόλο διεκπαιρεωτικής χρήσης.
Διάβασα πάντως μια σωστή παρατήρηση στο moto.gr για μηδέν ανεμοκάλυψη και συμφωνώ.
Νομίζω πως το νέο μοντέλο είναι στο πνεύμα του Supermoto περισσότερο παρά στου SMT.
Βέβαια, πλέον για τον ρόλο του SMT υπάρχουν άλλες μοτοσυκλέτες στην γκάμα της KTM.
 
Top Bottom