Ktm 950 - Τρόμπα βενζίνης Facet 40105

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλημέρα!
Κάποια γνώμη από αυτούς που την ξέρουνε ή την έχουνε τοποθετήσει σε 950?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Η διαφορά της τρόμπας που αναφέρω (40105) με αυτήν που προτείνεται για τα 950 (40171) είναι ότι έχει διπλάσια ροή καυσίμου 30gl/h σε σχέση με την δεύτερη 15gl/h και επίσης δεν έχει ανεπίστροφη βαλβίδα καυσίμου όπως η δεύτερη.
Έχουν αναφερθεί στο εξωτερικό περιπτώσεις υπερχείλισης των καρμπυρατέρ με γεμάτο ρεζερβουάρ και στο πλαϊνό στάντ χωρίς να είναι απόλυτο οτι φταίει η τρόμπα...
Άν και αυτό λύνεται βάζοντας μια ανεπίστροφη βαλβίδα πρίν την τρόμπα...;)
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Η καλυτερη λυση (καλυτερη και απο τη facet), ειναι η αναβαθμιση της εργοστασιακης τρομπας με το κιτακι του dr.bean.

Ψαξε στο advrider για πληροφοριες υπαρχει παρα πολυ υλικο


 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Η καλυτερη λυση (καλυτερη και απο τη facet), ειναι η αναβαθμιση της εργοστασιακης τρομπας με το κιτακι του dr.bean.

Ψαξε στο advrider για πληροφοριες υπαρχει παρα πολυ υλικο
Ναί το γνωρίζω και θα προχωρούσα σε αυτό αλλά βρέθηκε η παραπάνω τρόμπα στο δρόμο μου και λέω να την δοκιμάσω.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Η καλυτερη λυση (καλυτερη και απο τη facet), ειναι η αναβαθμιση της εργοστασιακης τρομπας με το κιτακι του dr.bean.

Ψαξε στο advrider για πληροφοριες υπαρχει παρα πολυ υλικο
Απλά σκέφτομαι οτι στο σημείο που βρίσκεται δεν θα ξαναμαζέψει νερά και σκόνη ώστε κάποια στιγμή να ξαναχαλάσει...?:thumbsdown:
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
H μαμα τρομπα χαλαει λογο κακου σχεδιασμου της, οχι απο τα νερα, στην ουσια χαλαει απο την χρηση οπου λιωνουν οι επαφες...και η facet το ιδιο, στο εξωτερικο εχουν αναφερει πολυ περιπτωσεις αστοχιας...Με την πλακετα του dr.Bean νομιζω δεν ειναι ποτε κανενας προβλημα...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
H μαμα τρομπα χαλαει λογο κακου σχεδιασμου της, οχι απο τα νερα, στην ουσια χαλαει απο την χρηση οπου λιωνουν οι επαφες...και η facet το ιδιο, στο εξωτερικο εχουν αναφερει πολυ περιπτωσεις αστοχιας...Με την πλακετα του dr.Bean νομιζω δεν ειναι ποτε κανενας προβλημα...
Στην δικιά μου συγκεκριμένα λόγω των παραπάνω που ανέφερα βραχυκύκλωσε η πλακέτα...
Η πλατίνα ήταν σχεδόν καινούρια.
Δεν ήταν η γνήσια βέβαια αλλά μια made in japan...
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Έχει κάνει κάποιος την αλλαγή στην τρόμπα βενζινης με το πλακετακι του dr. Bean Kit contacteur électronique pompe à essence – Fuel Pump Kit Dr. Bean – KTM 950 ADV / SM / SMR / SE – 2003 à 2008 – Adventure Moto Stock και να έχει γνώμη από ότι διάβασα δουλεύει και ξεμπερδευεις με πλατίνες κτλ που κάποια στιγμή βγάζουν θέμα, ισχύει? Η τιμή ειναι αυτή που βρήκα η παίζει και από αλλου πιο φθηνά?Θάνο αν κατάλαβα καλά το είχες βάλει και σου έκανε πρόβλημα.... έβγαλες άκρη ή ξαναγυρισες στην εργοστασιακή?
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Έχει κάνει κάποιος την αλλαγή στην τρόμπα βενζινης με το πλακετακι του dr. Bean Kit contacteur électronique pompe à essence – Fuel Pump Kit Dr. Bean – KTM 950 ADV / SM / SMR / SE – 2003 à 2008 – Adventure Moto Stock και να έχει γνώμη από ότι διάβασα δουλεύει και ξεμπερδευεις με πλατίνες κτλ που κάποια στιγμή βγάζουν θέμα, ισχύει? Η τιμή ειναι αυτή που βρήκα η παίζει και από αλλου πιο φθηνά?Θάνο αν κατάλαβα καλά το είχες βάλει και σου έκανε πρόβλημα...
Την έχω εγώ κουμπωμένη πάνω σε τρόμπα βενζίνης αλλά δεν την τοποθέτησα πότε στην μοτοσυκλέτα γιατί έβαλα μία κλειστού τύπου αυτοκινήτου και ησύχασε το κεφάλι μου.
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Την έχω εγώ κουμπωμένη πάνω σε τρόμπα βενζίνης αλλά δεν την τοποθέτησα πότε στην μοτοσυκλέτα γιατί έβαλα μία κλειστού τύπου αυτοκινήτου και ησύχασε το κεφάλι μου.
Ποια έβαλες? Απο τι ταιριάζει?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τι έβαλες? Απο τι ταιριάζει?
Για δες...
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Για δες...
Ευχαριστώ Θάνο :ok:
 

Defsta

Ο ιπτάμενος...
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Multistrada 1000
950 Adventure
Έχει κάνει κάποιος την αλλαγή στην τρόμπα βενζινης με το πλακετακι του dr. Bean Kit contacteur électronique pompe à essence – Fuel Pump Kit Dr. Bean – KTM 950 ADV / SM / SMR / SE – 2003 à 2008 – Adventure Moto Stock και να έχει γνώμη από ότι διάβασα δουλεύει και ξεμπερδευεις με πλατίνες κτλ που κάποια στιγμή βγάζουν θέμα, ισχύει? Η τιμή ειναι αυτή που βρήκα η παίζει και από αλλου πιο φθηνά?Θάνο αν κατάλαβα καλά το είχες βάλει και σου έκανε πρόβλημα.... έβγαλες άκρη ή ξαναγυρισες στην εργοστασιακή?
Καλησπέρα!
Έχω πάρει την πλακέτα του dr.bean λίγο καιρό τώρα αλλά δεν έχω αξιωθεί να την βάλω ακόμη, οπότε από θέμα λειτουργίας αξιοπιστίας κτλ δεν έχω να σου πω πολλά.
Το να την παραγγείλεις είναι πανευκολο, έκανα μια επικοινωνία σε pm με τον πωλητή, μου έστειλε τα στοιχεία του τον πλήρωσα με paypal 35+3 euro μεταφορικά και σε 1 βδομάδα περίπου ήταν στα χέρια μου.
Γενικά καλή επικοινωνία και εξυπηρέτηση
 

Defsta

Ο ιπτάμενος...
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Multistrada 1000
950 Adventure
Συγνώμη, τώρα είδα το λινκ που παρεθεσες.
69 ευρώ πουλάει πολύ ακριβά.
Μπες στο advrid.com και στείλε στον dr.dean pm αυτοπροσώπως, θα σε εξυπηρετήσει με τις τιμές που ανέφερα παραπάνω
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Συγνώμη, τώρα είδα το λινκ που παρεθεσες.
69 ευρώ πουλάει πολύ ακριβά.
Μπες στο advrid.com και στείλε στον dr.dean pm αυτοπροσώπως, θα σε εξυπηρετήσει με τις τιμές που ανέφερα παραπάνω
Οκ σε ευχαριστώ θα το κοιτάξω.:ok:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom