KTM 950 (990 LOOK)

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εμένα πάντως με έχω πιάσει πολλές φορές να μιλάει στην καρδιά μου
Αναφέρομαι για την συγκεκριμένη άποψη του, πάνω στο θέμα χαμογελο-μηχανη-νιοτη κλπ.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Πιάσαμε τα


Πιάσαμε τα 4 χρόνια που ακόμα ψάχνεις μηχανή ή περιμένεις τις 25 δικές μου σελίδες μπας και πάρεις καμία ιδέα??
εγώ πάω για ρεκόρ Γκίνες...παρόλα αυτά δεν ανοιγοκλείνω θέματα με ρυθμούς δεσμοδρομικους...προσέχω το ιντερνετικό ενεργειακό μου αποτύπωμα...τα τελευταία 10 χρόνια έχω αλλάξει 6 και πάω στο 7ο (3 ιταλικά 2 γερμανικά 1 γιαπωνέζικο ένα αυστριακό κι ένα ιταλογερμανικοαυστριακο)...το 7ο θα το πουλήσω σε σένα...για να μη πεις ότι δε βοηθαω...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εμένα πάντως με έχω πιάσει πολλές φορές να μιλάει στην καρδιά μου
Εκεί που καταλήγει το ΧΤ στην ελιά;
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
εγώ πάω για ρεκόρ Γκίνες...παρόλα αυτά δεν ανοιγοκλείνω θέματα με ρυθμούς δεσμοδρομικους...προσέχω το ιντερνετικό ενεργειακό μου αποτύπωμα...τα τελευταία 10 χρόνια έχω αλλάξει 6 και πάω στο 7ο (3 ιταλικά 2 γερμανικά 1 γιαπωνέζικο ένα αυστριακό κι ένα ιταλογερμανικοαυστριακο)...το 7ο θα το πουλήσω σε σένα...για να μη πεις ότι δε βοηθαω...
Γμτ.... Πίσω έχω μείνει.... Στο 4ο είμαι στα ίδια χρονιά!!! Πρέπει να αφήσω ενεργειακό αποτύπωμα κοπαδιού ελέφαντα για να σε φτάσω!!!! Αλλά μέχρι να πάρεις το 7ο προλαβαίνω άνετα!
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Γμτ.... Πίσω έχω μείνει.... Στο 4ο είμαι στα ίδια χρονιά!!! Πρέπει να αφήσω ενεργειακό αποτύπωμα κοπαδιού ελέφαντα για να σε φτάσω!!!! Αλλά μέχρι να πάρεις το 7ο προλαβαίνω άνετα!
για το τελευταίο μην παίρνεις όρκο...
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Εκεί που καταλήγει το ΧΤ στην ελιά;
Και άλλα πολλά ,αυτό με θύμησε εμένα στα 13; με το πρώτο μου μοπετ,ένα Χέρκουλες από Γερμανία και την αδερφή μου επάνω να πέφτουμε σε μια στροφή Ντούγρου σε μια "Τούμπα " αμμοχάλικο ,σαν τον Βέγγο το ξέρεις από βέσπα ,τότε η οικοδομή ανθούσε .
Ευτυχώς δεν πάθαμε τίποτα χαχαχαχαχαχα
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
1090 το r
Να σΕ πω, ήμουν σίγουρος ότι όντως αυτό είναι το λογικό βήμα, δεν είμαι τόσο σίγουρος πια. Είναι μιά πιθανή κατεύθυνση, όντως, με άθλιο VFM. Προσωπικά προτιμώ να δώσω 16600 για ένα Norden που μοιάζει κάπως εμφανισιακά και να βρω μιά λύση για το αμορτισέρ που κάποιος ηλίθιος αποφάσισε να το κάνει "γιαπωνέζικο" με μόνο επαναφορά στο μέλλον, με μεταχειρισμένο από 790/890R που λογικά ίδιο θα είναι (ή να δω αυτό το νέο, μπλε με "σωστές" αναρτήσεις τι στο καλό θα είναι και πόσο θα στοιχίζει), από τα 13300 και ανεβαίνει ενός μεταχειρισμένου 1090R πενταετίας που βλέπω τώρα στο ψαρ.γρν. Ή το κοντός ψαλμός αλληλούια 890R '23.

Βέβαια όπως είπε και ο μπόξερ πιο πάνω, δεν ξέρω γιατί θέλω ακόμα ένα μηχανάκι ή αν θέλω όντως να αλλάξω σύνθεση στο γκαράζ αλλά τέλος πάντων, ναι, ΟΚ,τι ψάχνεις τώρα λογική...
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Σε ένα από τα -δυστυχώς σπάνια πια - κείμενα που βρίσκω να με αγγίζουν, νομίζω ήταν ο λύκος που έγραψε για το "άδειο κεφάλι" της νιότης... Το οποίο φαίνεται από το χαμόγελο σε κάθε παλιά φωτογραφία. Και που δεν θα έρθει πίσω, εκτός ίσως αν αλλάξει δραματικά η ζωή μας ως ενηλίκων και ξεφορτωθεί κάθε βάρος που δεν είχαμε τότε, για ικανό χρόνο που να αδειάσει πάλι το μυαλό και να επουλωθεί.

Ε, δεν υπάρχει μηχανάκι που να το κάνει αυτό. Μπορεί να ξεχάσεις λίγο που είσαι και γιατί μια τυχαία Παρασκευή, να βγεις από μια στροφή με σπασμένη τρίτη και τον τροχό να ψαρεύει χαμηλά στον αέρα, να σκάσεις ακόμα δύο στον κόφτη και μετά έρχεται πάλι το "που πας ρε τρελέ, δεν θα βρουν ούτε τρίχα γερή αν συμβεί κάτι" που ξέρω γω πριν 20 χρόνια δεν θα το σκεφτοσουν ποτέ.

H ζωη δεν ειναι μονο μοτοσυκλετες. Οσοι ειναι τοσο κολλημενοι μονο σε αυτα, περα απο το οτι εχουν ολα τα προβληματα τους λυμμενα (στις περισσοτερες περιπτωσεις, εχει φροντισει καποιος αλλος για αυτο), ειναι και εξαιρετικα μονοδιαστατοι ανθρωποι, οπου η βολη που ειχαν παντα στη ζωη τους δεν τους επετρεψε να ανοιξουν οριζοντες και ματακια.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Δεν μιλάω για τιμές (εννοείται ότι δεν υπάρχει λογική)
3 πράγματα έχουν κοινά το 990r με το 1090 r
V2, γκάζι, αναρτήσεις

Υ. Γ. καλύτερα φρένα
Λιγότερη κατανάλωση
Χωρίς να θέλω να πείσω κανέναν!
Που το φτάσαμε το θέμα ρεεει :)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν μιλάω για τιμές (εννοείται ότι δεν υπάρχει λογική)
3 πράγματα έχουν κοινά το 990r με το 1090 r
V2, γκάζι, αναρτήσεις

Υ. Γ. καλύτερα φρένα
Λιγότερη κατανάλωση
Χωρίς να θέλω να πείσω κανέναν!
Που το φτάσαμε το θέμα ρεεει :)
Είναι και το 1090 αργό σαν το 990??? :p

Μπορώ και χειροτερα
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Αργό σαν τον θάνατο...
0.44 κιλά ανά ίππο το 1090r, 0.38 κιλά ανά ίππο το 990.
Ενδεικτικά το στρώμα έχει 0.3 κιλά ανά ίππο και το 950 έχει 0.36...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
H ζωη δεν ειναι μονο μοτοσυκλετες. Οσοι ειναι τοσο κολλημενοι μονο σε αυτα, περα απο το οτι εχουν ολα τα προβληματα τους λυμμενα (στις περισσοτερες περιπτωσεις, εχει φροντισει καποιος αλλος για αυτο), ειναι και εξαιρετικα μονοδιαστατοι ανθρωποι, οπου η βολη που ειχαν παντα στη ζωη τους δεν τους επετρεψε να ανοιξουν οριζοντες και ματακια.
Αν πρέπει να γραφτεί λίστα με "πράγματα που αδειάζουν το μυαλό" μάλλον ξεφεύγουμε γιατί δεν υπάρχει τέλος. Στο μοτο-φορουμ τα δίτροχα συζητάμε.
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Αν πρέπει να γραφτεί λίστα με "πράγματα που αδειάζουν το μυαλό" μάλλον ξεφεύγουμε γιατί δεν υπάρχει τέλος. Στο μοτο-φορουμ τα δίτροχα συζητάμε.
Προφανως. Αναφερομαι απλα σε ανθρωπους που ολο τους το ειναι γυρναει γυρω απο αυτο, που στην τελικη συνηθως μιλαμε για θυματα μαρκετινγκ παλιοτερων εποχων το οποιο σημερα ειναι απλα ακαιρο.
 
Top Bottom