ktm 950 adventure δοχειο διαστολης

carlosb

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm 950 περιπετειώδες
Καλησπερα και απο εδω στο φορουμ, νεο μελος, με ραγισμενο δοχειο διαστολης.

Λιγο καιρο πριν συναντηθηκα με μερικες σταγονες στην κατω πλευρα του δοχειου επειτα απο ρωγμη που ειχα εντοπισει κανα 2 χρονια νωριτερα.

Ψαχνω στο νετ και αρχιζω να καταλαβαινω οτι δεν υπαρχει περιπτωση να το βρω.

Επειτα και απο καμια δεκαρια τηλεφωνα σιγουρευτικα οτι στην ΚΤΜ ειναι ολοκληρωτικα στα @@ τους. βασικα ακομα δεν μπορω να χωνεψω οτι υπαρχει

ανθρωπος που αγορασε το 2012 καινουργιο 990 και λιγα χρονια αργοτερα δεν το βγαζει η εταιρεια. (2003-2012 950 και 990 adv εχουν το ιδιο

part number 60035065000 )


Πανω λοιπον που ετοιμαζομουν να το παω για επισκευη η να το σπατουλαρω μονος μου με 2 συστατικων επεσα πανω σε 2-3 φωτογραφιες στο ebay απο δοχειο που φοραγαν τα γουρουνια

της κτμ. Μου εμοιαζαν ιδια! Απο τις φωτογραφιες λοιπον πηρα την αποφαση να τζογαρω και το χτυπησα καινουργιο απο γερμανια.

Ειναι ολοιδιο με το δικο μας απλα με αλλο part number.


83035065000

και το ψωνισα απο εδω KTM-Versand.de αλλα υπαρχει και αλλου.

Οποιος το κανει, ενημερωτικα, δεν θελει εξαερωση.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μπράβο και ευχαριστούμε Χρήστο!
Ήδη υπάρχουν δύο μέχρι στιγμής άτομα,ο ένας με επισκευασμένο και ο δεύτερος με ραγισμένο που ψάχνει λύση...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μπράβο στον Χρήστο για το μοίρασμα και την λύση στο πρόβλημα.
Να ξέρετε πάντως ότι γενικά τα πλαστικά τα κολλάνε εύκολα και εγγυημένα.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Να ξέρετε πάντως ότι γενικά τα πλαστικά τα κολλάνε εύκολα και εγγυημένα.
Η επιτυχία στην κόλληση έχει να κάνει με το είδος το πλαστικού καθώς και με την τέχνη του μάστορα.
Στα δοχεία των αυτοκινήτων που έχουν αρκετή πίεση δεν αναλαμβάνουν την κόλληση.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Καλησπερα και απο εδω στο φορουμ, νεο μελος, με ραγισμενο δοχειο διαστολης.

Λιγο καιρο πριν συναντηθηκα με μερικες σταγονες στην κατω πλευρα του δοχειου επειτα απο ρωγμη που ειχα εντοπισει κανα 2 χρονια νωριτερα.

Ψαχνω στο νετ και αρχιζω να καταλαβαινω οτι δεν υπαρχει περιπτωση να το βρω.

Επειτα και απο καμια δεκαρια τηλεφωνα σιγουρευτικα οτι στην ΚΤΜ ειναι ολοκληρωτικα στα @@ τους. βασικα ακομα δεν μπορω να χωνεψω οτι υπαρχει

ανθρωπος που αγορασε το 2012 καινουργιο 990 και λιγα χρονια αργοτερα δεν το βγαζει η εταιρεια. (2003-2012 950 και 990 adv εχουν το ιδιο

part number 60035065000 )


Πανω λοιπον που ετοιμαζομουν να το παω για επισκευη η να το σπατουλαρω μονος μου με 2 συστατικων επεσα πανω σε 2-3 φωτογραφιες στο ebay απο δοχειο που φοραγαν τα γουρουνια

της κτμ. Μου εμοιαζαν ιδια! Απο τις φωτογραφιες λοιπον πηρα την αποφαση να τζογαρω και το χτυπησα καινουργιο απο γερμανια.

Ειναι ολοιδιο με το δικο μας απλα με αλλο part number.


83035065000

και το ψωνισα απο εδω KTM-Versand.de αλλα υπαρχει και αλλου.

Οποιος το κανει, ενημερωτικα, δεν θελει εξαερωση.

μπράβο ρε παλικάρι!!!! έσωσες κόσμο!!!!
το τοποθέτησες και όλα καλά? είναι κομπλέ με τα σωληνάκια του ή σκέτο το δοχείο?
(πάω να το παραγγείλω αμέσως, μη το βρει ο επόμενος με σπασμένο/κολλημένο δοχείο....)
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η επιτυχία στην κόλληση έχει να κάνει με το είδος το πλαστικού καθώς και με την τέχνη του μάστορα.
Στα δοχεία των αυτοκινήτων που έχουν αρκετή πίεση δεν αναλαμβάνουν την κόλληση.
Προφανώς ...
Εδώ χαμού έχω βρει μάστορα που κολλάει ολα τα είδη πλαστικού.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Προφανώς ...
Εδώ χαμού έχω βρει μάστορα που κολλάει ολα τα είδη πλαστικού.
Για δώσε πληροφορίες...
Μπορεί να είναι χρήσιμο για κάποιον. ;)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
carlosb είσαι αρχηγός!!
 

carlosb

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm 950 περιπετειώδες
Δεν το εγραψα στο αρχικο ποστ αλλα ερχεται πακετο με δυο σωληνακια ολοφρεσκα και μαλακα σαν ψωμι.

Το ενα το μικρο που φευγει κατω δεν το αγγιζεις. Το αλλο που παει στο ψυγειο θελει μετρημα και κοντεμα.

Αν βρει και καποιος τροπο να μην μου σπαει τα συκωτια το σκατεμ θα ειμαι ευγνωμων γιατι εγω 7.5 χρονια δεν τα εχω καταφερει!

Υ.Γ Πηγα να κανω παραθεση στον todor αλλα κατι δεν εκανα καλα προφανως.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν το εγραψα στο αρχικο ποστ αλλα ερχεται πακετο με δυο σωληνακια ολοφρεσκα και μαλακα σαν ψωμι.

Το ενα το μικρο που φευγει κατω δεν το αγγιζεις. Το αλλο που παει στο ψυγειο θελει μετρημα και κοντεμα.

Αν βρει και καποιος τροπο να μην μου σπαει τα συκωτια το σκατεμ θα ειμαι ευγνωμων γιατι εγω 7.5 χρονια δεν τα εχω καταφερει!

Υ.Γ Πηγα να κανω παραθεση στον todor αλλα κατι δεν εκανα καλα προφανως.
Πατάς απαντηση
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Αν βρει και καποιος τροπο να μην μου σπαει τα συκωτια το σκατεμ θα ειμαι ευγνωμων γιατι εγω 7.5 χρονια δεν τα εχω καταφερει!
7.5 χρόνια εεε;;;; έχεις ηρωικό συκώτι
Τα σέβη μου..
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Φίλε carlosb ... Ευχαριστούμε για το "pagguri" info tip. :ok:
Να σαι σίγουρος οτι ,ενδιαφέρει πολύ κόσμο.

Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Η η σΚαΤέΜ για την απόφαση να το βγάλει εκτός διαθεσιμότητας ,όπως επίσης κι άλλα περιφερειακά πλαστικά του μοντέλου 9Χ0
ΤΟ Οποίο ήταν αυτό ,που έφερε την καταξίωση στο KTM Brand Name ,k πούλησε κ κυκλοφορεί ακόμα κατα 1000άδες.

Πες μας λοιπόν τώρα ,γιατί σου "σπάειτασκώτια" η σΚαΤεΜάρα ,μπας κ μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε ανταποδωτικά.
 

carlosb

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm 950 περιπετειώδες
Φίλε carlosb ... Ευχαριστούμε για το "pagguri" info tip. :ok:
Να σαι σίγουρος οτι ,ενδιαφέρει πολύ κόσμο.

Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Η η σΚαΤέΜ για την απόφαση να το βγάλει εκτός διαθεσιμότητας ,όπως επίσης κι άλλα περιφερειακά πλαστικά του μοντέλου 9Χ0
ΤΟ Οποίο ήταν αυτό ,που έφερε την καταξίωση στο KTM Brand Name ,k πούλησε κ κυκλοφορεί ακόμα κατα 1000άδες.

Πες μας λοιπόν τώρα ,γιατί σου "σπάειτασκώτια" η σΚαΤεΜάρα ,μπας κ μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε ανταποδωτικά.
Γατε παρακολουθω συχνα πυκνα το φορουμ αρκετο καιρο. Περισσοτερο εχετε βοηθησει εσεις, να ειστε σιγουροι, παρα εγω οποτε ακομα χρωσταω.;)
 
Top Bottom