Ktm 950 adventure

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πάντως πέρα απο το καλοτάξιδο αγαπητέ έχω να εκθειάσω τον τρόπο που σκέφτεσαι!!

Δεν μπαίνεις σε διαδικασία απόρριψης και επιλογής, φροντίζεις να αγοράσεις ότι κινείται και να διαπιστώσεις στη πορεία τί σε εξυπηρετεί και πουλάς όταν πιάσουν οι μηχανές και τον χώρο στη χέστρα!

Πρακτικός, μεθοδικός, αναμφισβήτητα πρωτοπόρος!! Εύγε!
Θα κάνω quote τα κορίτσια του think pig, "Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ, ΦΑΕ ΤΟΝ ΚΟΥΡΑΜΠΙΕ". Κάτι τέτοιο, αλλά με μηχανάκια, έχει πει πολλάκις και ο Γάτος.

Η ερώτηση των χιλίων δολλαρίων είναι, ποιός βλάπτεται αν βάλω μηχανάκι και στο κρεββάτι μου ακόμα για να μου κάνει παρέα, κανείς, άσε που been there, done that με minimoto. Οπότε καλοδεχούμενη κάθε πλάκα γιατί έχει πλάκα όντως από κάθε άποψη το πράγμα, χαρά μας να σας διασκεδάζουμε, ευχόμαστε χαρές, υγεία και καλοπέραση και σε εσάς.


gsmaniac τεστ έγινε, μην είσαι άδικος.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θα κάνω quote τα κορίτσια του think pig, "Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ, ΦΑΕ ΤΟΝ ΚΟΥΡΑΜΠΙΕ". Κάτι τέτοιο, αλλά με μηχανάκια, έχει πει πολλάκις και ο Γάτος.

Η ερώτηση των χιλίων δολλαρίων είναι, ποιός βλάπτεται αν βάλω μηχανάκι και στο κρεββάτι μου ακόμα για να μου κάνει παρέα, κανείς, άσε που been there, done that με minimoto. Οπότε καλοδεχούμενη κάθε πλάκα γιατί έχει πλάκα όντως από κάθε άποψη το πράγμα, χαρά μας να σας διασκεδάζουμε, ευχόμαστε χαρές, υγεία και καλοπέραση και σε εσάς.


gsmaniac τεστ έγινε, μην είσαι άδικος.
Τεστ στο 950...μονο χώμα και πάνω από 3 ώρες
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τεστ στο 950...μονο χώμα και πάνω από 3 ώρες
Αυτά λέτε και στα κορίτσια "ε πως θα σε πάρω, θα μου κάτσεις ένα τριωράκι για βρωμιές και μετά θα σου πω, τελικά ξέρεις καλή είσαι μωρέ αλλά NEEEEXT" τέτΧοιοι είστε.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Αυτά λέτε και στα κορίτσια "ε πως θα σε πάρω, θα μου κάτσεις ένα τριωράκι για βρωμιές και μετά θα σου πω, τελικά ξέρεις καλή είσαι μωρέ αλλά NEEEEXT" τέτΧοιοι είστε.
Ααα τωρα τον αποσυντονιζεις τον γεροντα....
Που να θυμαται απο αυτα...εχουν περασει χρονιααα...
Ακομα κ τα μηχανακια-αυτοκινητα του...."Μιλφαρες"...ειναι...!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ααα τωρα τον αποσυντονιζεις τον γεροντα....
Που να θυμαται απο αυτα...εχουν περασει χρονιααα...
Ακομα κ τα μηχανακια-αυτοκινητα του...."Μιλφαρες"...ειναι...!!!!
Αι μαρη... Εγώ είμαι ρομαντικος
Σιγά μην δοκιμάσω... Ορμαω με τη μια
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αι μαρη... Εγώ είμαι ρομαντικος
Σιγά μην δοκιμάσω... Ορμαω με τη μια
Δεν σου κρύβω πώς αυτό το Beta εκεί στο μαγικό γκαραζάκι, χαμηλό σε σέλα, 90-95 κιλά βάρος, διχρονάκι 300 κυβικά το χτύπαγα όπως χτύπαγε βουλιμικός τούρτα σοκολατίνα... Και μετά να ψάχνουμε μόνο τέτοιους δρόμους ΄τύπου καντήλι.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν σου κρύβω πώς αυτό το Beta εκεί στο μαγικό γκαραζάκι, χαμηλό σε σέλα, 90-95 κιλά βάρος, διχρονάκι 300 κυβικά το χτύπαγα όπως χτύπαγε βουλιμικός τούρτα σοκολατίνα... Και μετά να ψάχνουμε μόνο τέτοιους δρόμους ΄τύπου καντήλι.
Νομίζω ότι είναι 80 κιλά... Όχι ότι έχει σημασία βεβαια
Νομίζω όμως ότι εμείς θέλουμε να οδηγαμε πιο πολύ, από το να σπρωχνουμε
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Νομίζω ότι είναι 80 κιλά... Όχι ότι έχει σημασία βεβαια
Νομίζω όμως ότι εμείς θέλουμε να οδηγαμε πιο πολύ, από το να σπρωχνουμε
Για άνθρωποι με Ευρωπαϊκά μηχανάκια, έχετε αισιοδοξία και όμορφα όνειρα αν μη τι άλλο.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Για άνθρωποι με Ευρωπαϊκά μηχανάκια, έχετε αισιοδοξία και όμορφα όνειρα αν μη τι άλλο.
Το σπρώξιμο... Δεν έχει να κάνει με το Beta, αλλά το hard enduro
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Το σπρώξιμο... Δεν έχει να κάνει με το Beta, αλλά το hard enduro
τα είπες σε άνθρωπο με 2 σοβαρά χωμάτινα μηχανάκια πλέον..

amyroukai τα ψέμματα τελείωσαν.. ¨Εχεις πάρει 2 ακριβές κιθάρες, ήρθε η ώρα να μάθεις συγχορδίες.. Θα σολάρεις πλέον δε θα τρολάρεις! Θα μάθεις τι εστί σπρώξιμο ώστε να μην μπερδεύεσαι στο μέλλον! Στο troffy θα κάνεις εσύ το δύσκολο κομμάτι στο Καντήλι και εμείς θα γελάμε σαν κακιές πεθερές απο πάνω, θα ενηλικιωθείς μη φοβάσαι..
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Θα κάνω quote τα κορίτσια του think pig, "Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ, ΦΑΕ ΤΟΝ ΚΟΥΡΑΜΠΙΕ". Κάτι τέτοιο, αλλά με μηχανάκια, έχει πει πολλάκις και ο Γάτος.

Η ερώτηση των χιλίων δολλαρίων είναι, ποιός βλάπτεται αν βάλω μηχανάκι και στο κρεββάτι μου ακόμα για να μου κάνει παρέα, κανείς, άσε που been there, done that με minimoto. Οπότε καλοδεχούμενη κάθε πλάκα γιατί έχει πλάκα όντως από κάθε άποψη το πράγμα, χαρά μας να σας διασκεδάζουμε, ευχόμαστε χαρές, υγεία και καλοπέραση και σε εσάς.


gsmaniac τεστ έγινε, μην είσαι άδικος.
Στηρίζω Α-Μη-Ρού 100% !!!

Οσο για το:
think pig, "Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ, ΦΑΕ ΤΟΝ ΚΟΥΡΑΜΠΙΕ"
Νομίζω οτι ,θα μπορέσει να σου προσφέρει ο Κωστής μια καφεδό-κούπα τυπωμένη ,να το ζείς κάθε πρωί ,να το εμπεδώσεις.
:secret:Αυτός (τους) τις φτιάχνει...αλλά μην πεις ότι στο πα....
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
θα κάνεις εσύ το δύσκολο κομμάτι στο Καντήλι και εμείς θα γελάμε σαν κακιές πεθερές
Νο πέη νο γκέι, κάτι τέτοιο λένε οι Αμερικανοί.

el-Gatto έχουμε ήδη δύο των κοριτσιών για τον απογευματινό διπλό καπουτσίνο, ποιός λέει όχι σε κούπες (εκεί να δεις συλλογή που δεν χωράει στο ντουλάπι). Έχω και πορτοκαλί κούπα από χρόνια, τώρα θα αναγκαστώ να πάρω και με λογότυπο.

Υπάρχει και bodykit μοδάτο

 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Λέει ο Κώστας ότι θα πρέπει να γίνει μια αλλαγή λαδιών. Οκ, πόσο δύσκολο να είναι, να δω ένα βίντεο. Εντάξει, τουλάχιστον γέλασα.

 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Λέει ο Κώστας ότι θα πρέπει να γίνει μια αλλαγή λαδιών. Οκ, πόσο δύσκολο να είναι, να δω ένα βίντεο. Εντάξει, τουλάχιστον γέλασα.

Και πλεον η καραμελα "υπαρχει λογος που τα περισσοτερα ΚΤΜ ειναι πηδηγμενα λογω τσιπιας/μαστορων" αρχιζει να φανταζει λιγοτερο ενοχλητική νομιζω ε?
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αν σκεφτεί κανείς ότι γίνεται λάθος στα ιαπωνικά με μια βίδα, ένα φίλτρο, μάλλον μόνο ο Θεός φροντίζει τα κτμ και δεν σκορπάνε πριν το πρώτο μεγάλο σέρβις.
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Αν σκεφτεί κανείς ότι γίνεται λάθος στα ιαπωνικά με μια βίδα, ένα φίλτρο, μάλλον μόνο ο Θεός φροντίζει τα κτμ και δεν σκορπάνε πριν το πρώτο μεγάλο σέρβις.
Θα κάνεις μόνος σου την αλλαγή ? Αν ναι, σε παρακαλώ φώναξε με... Θέλω να μετρήσω τα καντήλια που θα ρίξεις..... :roflmao:
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Ολα τα μηχανακια με ξηρα καρτερ εχουν αντιστοιχη διαδικασια. Επισης, τις σιτες δεν ειναι αναγκη να τις καθαριζεις σε καθε αλλαγη, ειναι πραγματικα σπαταλη χρονου. Το μονο ''προβλημα ειναι η αποστραγγιση του δοχειου λαδιου, για την οποια υπαρχει προεκταση και δε χρειαζεται να βγαζεις το τεποζητο καθε φορα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ναι μωρέ είναι και ο πήγασος και το Χ "περίπου" έτσι, με ένα φίλτρο και μία σίτα. Εδώ ανοίγει 155 μεριές και λούζει το σύμπαν στο λάδι... Λίγο σπούκι.
 
Top Bottom