Ktm 990 Adventure μέγεθος πισω χωμάτινου ελαστικού

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
Καλησπέρα σε όλους.
Ετοιμάζομαι για το Advtrofy το επόμενο Σ/Κ και χρειαζομαι βοήθεια για το μέγεθος του πίσω ελαστικού.
Επειδή ψάχνω για μεταχειρισμένο σε τι διαστάσεις μπορω να παίξω, π.χ. 110/100/18 πάω ή ειναι μονο για ελαφριά MX?
Τα 140/70/18 ειναι η μόνη διάσταση που μπορω να βάλω ή εξαρτάται απο τη μάρκα και θα πρέπει να μείνω αυστηρά σε αυτο?
Μιλάω πάντα για full χωμάτινο λάστιχο αυστηρά για χωμα.

Ευχάριστω.
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Αν δεν κανω λάθος το 140 ειναι το μικρότερο που μπαίνει σ αυτή την ζανυα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Περιοχή
Νικήτη- Χαλκιδικη
Όνομα
στεργιοςςςςς
Μοτό
ktm lc4 640 adv.
στο 640 που εχω το 908rr της Dunlop ισως ειναι λιγο too much αλλα για το 990 ειναι οτι πρεπει... καθαρα χωματινο λαστιχο με μεγαλης επιφανιας τακουνια για να αντεξουν και το βαρος αλλα και την δυναμη του 990... στην ασφαλτο βγαζουν λιγο κουνημα μετα καποια χιλιομετρα, οπως καθε τακουνατο αλλωστε... στη βρεγμενη ασφαλτο θελουν προσοχη και εξοικειωση... [URL=http://s1342.photobucket.com/user/asteriosps/media/Phiomegatauomicrongammarhoalphaphialpha1619_zpsoiywqp6c.jpg.html][/URL]
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
@στεργιος ψηλογιωργης Αυτό ρε φίλε το έχουν όσα 950-990 έχω δει να κάνουν σοβαρό χώμα και με αξιώσεις (μιλάω συμμετοχή σε ράλυ ρέιντ κλπ).
Πρέπει να είναι λαστιχάρα!!! Φουλ χωμάτινο, εννοείται!
 

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
Ωραία σούπερ! Ευχαριστώ πολύ παιδιά.
Θα κάνω τηλέφωνα αύριο να δω τι θα βρω.
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Το 908rr βγαίνει και σε 150αρι; Σκέφτομαι αυτό για πίσω και το tkc 80 για μπροστά.
Μονο σε 140 αλλα πιστεψε με θα σου φανει μεγαλυτερο και απο 150αρι...:D
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Προσοχή στο μπροστινό 908rr. Σε άσφαλτο είναι ότι χειρότερο έχω δει ποτέ. Και μιλάω για στεγνό όχι για βροχές και τέτοια. Στο αμερικα συνδυάζουν πίσω 908 και μπροστά 606.
 
Περιοχή
Νικήτη- Χαλκιδικη
Όνομα
στεργιοςςςςς
Μοτό
ktm lc4 640 adv.
Προσοχή στο μπροστινό 908rr. Σε άσφαλτο είναι ότι χειρότερο έχω δει ποτέ. Και μιλάω για στεγνό όχι για βροχές και τέτοια. Στο αμερικα συνδυάζουν πίσω 908 και μπροστά 606.
το σ/κ που μας περασε εγραψα 900+ χλμ με το μπροστα 908rr. δεν μου δημιουργησε κανενα προβλημα αλλα θα συμφωνησω μαζι σου για το 606. εχει πιο γεματα τακουνια και μεγαλυτερη επιφανεια επαφης με την ασφαλτο...
 
Top Bottom