Ktm 990 adventure r

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ο πωλητής είναι εξαιρετικά φερεγγυος.
Αν έψαχνα 990R εκεί θα πήγαινα.

 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Ο πωλητής είναι εξαιρετικά φερεγγυος.
Αν έψαχνα 990R εκεί θα πήγαινα.

Το μηχανάκι το ξέρουμε, και είναι καθαρό με όλα τα σέρβις :)
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
το εχω χαζέψει πολλές φορες το άτιμο.
Κρυφός και εσύ ε?πουλάκι μου

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Όλοι κρυφοί είναι, μην κοιτάς που τα κράζουν :p:laugh:
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Η αλήθεια είναι πως και εγώ μετά από 1150adv το πήρα το 990R, έχει μια διαφορά ως προς τον προσανατολισμό και την αίσθηση!!
Mάλλον έχει μεγάλη διαφορά, εγώ αυτό είδα όταν από το 1150 έπαιρνα το 990 φίλου.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Κρυφός και εσύ ε?πουλάκι μου

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Όλοι κρυφοί είναι, μην κοιτάς που τα κράζουν :p:laugh:
Τα ΚαΤέΜια ,όλοι θα'θελαν να τα έχουν κάτω από τα σκέλια τους.
Οι περισσότεροι όμως ,φοβούνται (κ με το ψιλο-δίκιο τους) για το αντίτιμο σε χώρο-χρόνο-στομάχι-χρήμα ,ώστε να τα διατηρούν εν λειτουργία. :p

Η αλήθεια είναι πως και εγώ μετά από 1150adv το πήρα το 990R, έχει μια διαφορά ως προς τον προσανατολισμό και την αίσθηση!!
ΚΑΜΙΑ σχέση όμως....ΚΑΜΙΑ!!
Το ΒΜW ,είναι καθαρός Ψυχρός Βοράς.
Το ΚΤΜ ,είναι εκρηκτικός Καυτός Νότος.
. & -
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Η αλήθεια είναι πως και εγώ μετά από 1150adv το πήρα το 990R, έχει μια διαφορά ως προς τον προσανατολισμό και την αίσθηση!!
αντικειμενικά Θάνο μπορεις να πεις κάποια θετικα κ αρνητικά συγκριτικα για αυτά τα δυο διαφορετικσ on off?
Τι δεν σου αρέσε κ τι σου άρεσε.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Και να θέλει το παλικάρι να πάρει R
Δεν θα προκαμει!
Λεωνίδα τεράστιο θέμα άνοιξες:)
 

tripper.gr

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
ΛΑΡΙΣΑ
Όνομα
Γούλας Θάνος
Μοτό
KTM 990R
Λεωνίδα θα προσπαθήσω με λίγα λόγια να σου δώσω μια εικόνα.
(για εισαγωγή να αναφέρω πως από 19 χρονών και για περίπου 20+ χρόνια είχα Bmw , K100 ,1100rt, K1200gt, 2 φορές 1150adv οπότε μια ζωή μαθημένος και υπέρευχαριστημένος με τα BMW)
-1150 ADV
Είναι η μοτοσυκλέτα που μπορεί για χρόνια να τη βλέπεις και να αηδιάζεις και μετά να σου γυρίσει τα μυαλά και να θέλεις οπωσδήποτε να την πάρεις.
Άνεση στο ταξίδι ώστε να κάνεις ευχάριστα ακόμη και 1000 χλμ σε μια ημέρα σε βουνά , επαρχιακό, και όπου σου αλλού σου κάνει κέφι, μονός διπλός φορτωμένος.
Στο χώμα επίσης θα σε πάει ανάλογα με τα λάστιχα και τις δυνατότητες του αναβάτη
Νοιώθεις πως έχεις μια συλλεκτική μηχανή που όντως πιστεύω πως είναι και πράγματι θα ήθελα πάντα να έχω ένα τέτοιο .
-KTM 990R
Μπορεί να τα λέμε και τα δύο On-off αλλά δεν έχουν απολύτως καμία σχέση μεταξύ τους (το μόνο κοινό πως έχουν 2 ρόδες)
Όσο συντηρητικός οδηγός και να είσαι με το που ανεβαίνεις στη σέλα νοιώθεις το καγκουριλίκι να ξυπνάει μέσα σου!
Με το που θα τσουλήσει με όποια ταχύτητα και να είσαι ήδη έχεις γίνει κάγκουρας και παίζεις με το γκάζι γίνεσαι παιδί τελείωσε δεν το γλυτώνεις το χαμόγελο.
Σε περίπτωση που αμέσως μετά ανέβεις στο 1150adv δυστυχώς θα νοιώθεις απογοήτευση με το βάρος του και θα έχεις την αίσθηση πως ανοίγοντας το γκάζι η μηχανή δεν ανταποκρίνεται καθόλου.
Σου δίνει το κτμ πολύ περισσότερο χαμόγελο και παιχνίδι ειδικά στο χώμα.
Επειδή έτυχε για μικρό διάστημα να τα έχω ταυτόχρονα ειλικρινά όταν ανέβαινα στο 1150 ξενέρωνα κάπως.
Θα σε ταξιδέψει και το κτμ σε άσφαλτο άνετα (μην τρελαθούμε 1000 κυβικά είναι) με μια σέλα που έχω κάνεις άνετα όσα χλμ θέλεις.
Θα σε πάει δικάβαλο και τριβάλιτσο παντού
Κάει λίγο παραπάνω αλλά θα είναι το τελευταίο που θα σε νοιάξει γιατί σου χαρίζει άλλα τα οποία δεν συγκρίνονται με μια διαφορά στην κατανάλωση.
Τα νέα μοντέλα 2010 πχ είναι αξιόπιστα και δεν έχεις τίποτα να σε προβληματίσει σχετικά με την συντήρηση.
Είναι και τα δύο μηχανές μοναδικές αλλά εντελώς διαφορετικές.
Δεν είναι τυχαίο που ειδικά οι κάτοχοι 990 πολύ δύσκολα μετά θα βρούνε μια μηχανή που θα τους καλύπτει καθώς όντως ελάχιστες είναι αυτές που μπορούν να σου προσφέρουν αυτή την αίσθηση.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Λεωνίδα θα προσπαθήσω με λίγα λόγια να σου δώσω μια εικόνα.
(για εισαγωγή να αναφέρω πως από 19 χρονών και για περίπου 20+ χρόνια είχα Bmw , K100 ,1100rt, K1200gt, 2 φορές 1150adv οπότε μια ζωή μαθημένος και υπέρευχαριστημένος με τα BMW)
-1150 ADV
Είναι η μοτοσυκλέτα που μπορεί για χρόνια να τη βλέπεις και να αηδιάζεις και μετά να σου γυρίσει τα μυαλά και να θέλεις οπωσδήποτε να την πάρεις.
Άνεση στο ταξίδι ώστε να κάνεις ευχάριστα ακόμη και 1000 χλμ σε μια ημέρα σε βουνά , επαρχιακό, και όπου σου αλλού σου κάνει κέφι, μονός διπλός φορτωμένος.
Στο χώμα επίσης θα σε πάει ανάλογα με τα λάστιχα και τις δυνατότητες του αναβάτη
Νοιώθεις πως έχεις μια συλλεκτική μηχανή που όντως πιστεύω πως είναι και πράγματι θα ήθελα πάντα να έχω ένα τέτοιο .
-KTM 990R
Μπορεί να τα λέμε και τα δύο On-off αλλά δεν έχουν απολύτως καμία σχέση μεταξύ τους (το μόνο κοινό πως έχουν 2 ρόδες)
Όσο συντηρητικός οδηγός και να είσαι με το που ανεβαίνεις στη σέλα νοιώθεις το καγκουριλίκι να ξυπνάει μέσα σου!
Με το που θα τσουλήσει με όποια ταχύτητα και να είσαι ήδη έχεις γίνει κάγκουρας και παίζεις με το γκάζι γίνεσαι παιδί τελείωσε δεν το γλυτώνεις το χαμόγελο.
Σε περίπτωση που αμέσως μετά ανέβεις στο 1150adv δυστυχώς θα νοιώθεις απογοήτευση με το βάρος του και θα έχεις την αίσθηση πως ανοίγοντας το γκάζι η μηχανή δεν ανταποκρίνεται καθόλου.
Σου δίνει το κτμ πολύ περισσότερο χαμόγελο και παιχνίδι ειδικά στο χώμα.
Επειδή έτυχε για μικρό διάστημα να τα έχω ταυτόχρονα ειλικρινά όταν ανέβαινα στο 1150 ξενέρωνα κάπως.
Θα σε ταξιδέψει και το κτμ σε άσφαλτο άνετα (μην τρελαθούμε 1000 κυβικά είναι) με μια σέλα που έχω κάνεις άνετα όσα χλμ θέλεις.
Θα σε πάει δικάβαλο και τριβάλιτσο παντού
Κάει λίγο παραπάνω αλλά θα είναι το τελευταίο που θα σε νοιάξει γιατί σου χαρίζει άλλα τα οποία δεν συγκρίνονται με μια διαφορά στην κατανάλωση.
Τα νέα μοντέλα 2010 πχ είναι αξιόπιστα και δεν έχεις τίποτα να σε προβληματίσει σχετικά με την συντήρηση.
Είναι και τα δύο μηχανές μοναδικές αλλά εντελώς διαφορετικές.
Δεν είναι τυχαίο που ειδικά οι κάτοχοι 990 πολύ δύσκολα μετά θα βρούνε μια μηχανή που θα τους καλύπτει καθώς όντως ελάχιστες είναι αυτές που μπορούν να σου προσφέρουν αυτή την αίσθηση.
ΑΚΡΙΒΩΣ έτσι !!! ΑΚΡΙΒΩΣ όμως.
Καμία απολύτως σχέση δεν υπάρχει στην φιλοσοφία σχεδιασμού ΚΤΜ-BMW.


ΥΓ: Ανάποδα τα έκανες εσύ ρε Θάνο.
Ευτυχώς ,το πήρες χαμπάρι ,κ θα προλάβεις χρόνια αδρεναλίνης.
Μόλις νιώσεις ότι "μπαρμπαδιάζεις" (σαν κ με) ξαναπαίρνεις BMW.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Για να μην λέμε, ότι μόνο εγώ
βαδίζω ανάποδα
Και είμαι και Θάνος.
Πάει η αγγελία την ξεσκισαμε!


Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Monolykos

Μέλος
Όνομα
Natsos Konstantinos
Μοτό
KTM 1190ADV-R
Καλησπέρα πωλείτε το δικό μου , μοντέλο 2009 με πολλά εχτρα
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Λεωνίδα θα προσπαθήσω με λίγα λόγια να σου δώσω μια εικόνα.
(για εισαγωγή να αναφέρω πως από 19 χρονών και για περίπου 20+ χρόνια είχα Bmw , K100 ,1100rt, K1200gt, 2 φορές 1150adv οπότε μια ζωή μαθημένος και υπέρευχαριστημένος με τα BMW)
-1150 ADV
Είναι η μοτοσυκλέτα που μπορεί για χρόνια να τη βλέπεις και να αηδιάζεις και μετά να σου γυρίσει τα μυαλά και να θέλεις οπωσδήποτε να την πάρεις.
Άνεση στο ταξίδι ώστε να κάνεις ευχάριστα ακόμη και 1000 χλμ σε μια ημέρα σε βουνά , επαρχιακό, και όπου σου αλλού σου κάνει κέφι, μονός διπλός φορτωμένος.
Στο χώμα επίσης θα σε πάει ανάλογα με τα λάστιχα και τις δυνατότητες του αναβάτη
Νοιώθεις πως έχεις μια συλλεκτική μηχανή που όντως πιστεύω πως είναι και πράγματι θα ήθελα πάντα να έχω ένα τέτοιο .
-KTM 990R
Μπορεί να τα λέμε και τα δύο On-off αλλά δεν έχουν απολύτως καμία σχέση μεταξύ τους (το μόνο κοινό πως έχουν 2 ρόδες)
Όσο συντηρητικός οδηγός και να είσαι με το που ανεβαίνεις στη σέλα νοιώθεις το καγκουριλίκι να ξυπνάει μέσα σου!
Με το που θα τσουλήσει με όποια ταχύτητα και να είσαι ήδη έχεις γίνει κάγκουρας και παίζεις με το γκάζι γίνεσαι παιδί τελείωσε δεν το γλυτώνεις το χαμόγελο.
Σε περίπτωση που αμέσως μετά ανέβεις στο 1150adv δυστυχώς θα νοιώθεις απογοήτευση με το βάρος του και θα έχεις την αίσθηση πως ανοίγοντας το γκάζι η μηχανή δεν ανταποκρίνεται καθόλου.
Σου δίνει το κτμ πολύ περισσότερο χαμόγελο και παιχνίδι ειδικά στο χώμα.
Επειδή έτυχε για μικρό διάστημα να τα έχω ταυτόχρονα ειλικρινά όταν ανέβαινα στο 1150 ξενέρωνα κάπως.
Θα σε ταξιδέψει και το κτμ σε άσφαλτο άνετα (μην τρελαθούμε 1000 κυβικά είναι) με μια σέλα που έχω κάνεις άνετα όσα χλμ θέλεις.
Θα σε πάει δικάβαλο και τριβάλιτσο παντού
Κάει λίγο παραπάνω αλλά θα είναι το τελευταίο που θα σε νοιάξει γιατί σου χαρίζει άλλα τα οποία δεν συγκρίνονται με μια διαφορά στην κατανάλωση.
Τα νέα μοντέλα 2010 πχ είναι αξιόπιστα και δεν έχεις τίποτα να σε προβληματίσει σχετικά με την συντήρηση.
Είναι και τα δύο μηχανές μοναδικές αλλά εντελώς διαφορετικές.
Δεν είναι τυχαίο που ειδικά οι κάτοχοι 990 πολύ δύσκολα μετά θα βρούνε μια μηχανή που θα τους καλύπτει καθώς όντως ελάχιστες είναι αυτές που μπορούν να σου προσφέρουν αυτή την αίσθηση.
Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε.
Σε ρώτησα καθως ήξερα οτι θα ακούσω σωστά πράγματα κ με σεβασμό για τα δυο μηχανήματα.
Οταν μεγαλώσουμε τελικα ολοι ktm θα πάρουμε :D
 
Top Bottom