KTM 990 ADVENTURE

Ironbutt

Μέλος
Περιοχή
2ο Πουδαρ Χαλκιδικης...
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW 1200 GSA
Λεπον ακομα δεν ξερω 100% τι εγινε...περιμενω τηλ απο το μηχανικο μου.
Παντως κομπλε το κιτ της Barnett βγαινει στα 280 ευρω και εγινε στις 63.000χλμ αλλα μετα απο πολυ ταλαιπωρια σε ενα μονοπατι φουλ βραχια που κολλησαμε επι 1 ωρα στον τελευταιο αγωνα με τον Νικ 990
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Από που το τραβάς; Από όσο ξέρω το σωστό είναι να δένουμε και να τραβάμε το μαρσιπιε.
 

Ironbutt

Μέλος
Περιοχή
2ο Πουδαρ Χαλκιδικης...
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW 1200 GSA
Από που το τραβάς; Από όσο ξέρω το σωστό είναι να δένουμε και να τραβάμε το μαρσιπιε.
το σωστο εκει ειναι εχεις δικιο,και χωρις να το δεσεις καν,μονο το πατας με το ποδι σου για να μπορεις να το απελευθερωσεις γρηγορα σε περιπτωση που γινει κατι...οπως βλεπεις το δικο μου δεν ειναι απο το μαρσπιε :D:D:D
 

Ngxx

La vita e bella.... Impossible is Nothing!
Περιοχή
Heraklion, Greece
Όνομα
Evangelos
Μοτό
BMW R 1200 GS Adventure 2015
Όχι Μάνο! Δεν υπήρχε περίπτωση να μην σου μιλήσω! !!

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

DoctorAbo

Μέλος
Περιοχή
Aθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
R1200GS 04
To 2009 μου ζήτησε ένας κολλητός να του δώσω για ένα μήνα τη VFR που είχα σα δεύτερο μηχανάκι και να μου δώσει ένα 950 που είχε έτσι για αλαξοκολι@. Πάντα το θαύμαζα/γλυκο-κοιτούσα και με δεδομένο το σεβασμό και των 2 μας για την ξένη περιουσία κάναμε την ανταλλαγή χωρίς επιφυλάξεις.

Λοιπόν το ινδιάνικο στυλάκι του με έκανε να ξανανιώσω.
Με όλο το σεβασμό προς αυτούς που είπαν πιο πάνω ότι δε στρίβει, θα διαφωνήσω κάθετα. Στρίβει το μηχανάκι, απλά δε στρίβει όπως στρίβουν τα "κανονικά" μηχανάκια. Με κάποιο μαγικό τρόπο πλασάρεται μόνο του για να ντριφτάρει. Το έβλεπα και δε το πίστευα. Επειδή όμως ο γέρος πάει από πέσιμο (εκτός από το άλλο), το έκανα μερικές φορές αλλά φοβήθηκα μην αφήσω το ποπό μου, κάνα γόνατο και κάνα αγκώνα ,στην άσφαλτο και μετά πήγαινα πιο ήρεμα. Τι σημαίνει αυτό ? Ότι στο χώμα απλά δεν ισιώνει πουθενά. Σκουπίζει και ξεμπαζώνει.

H γυναίκα, μόλις έκατσε πίσω είπε ... ρε αυτό είναι σα το ΧΤ600 που είχαμε νέοι.

Αν ήμουν 10 χρόνια νεώτερος θα είχα ΚΤΜ. Ούτως η άλλως Κάθε Τετάρτη πίνω μπύρες με το Μάστορα που είναι φίλος. :p
 
Τελευταία επεξεργασία:

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4


πριν 3 χρονια και συνεχιζει...:hailbig:
Ωραιος1
Αν εχεις ενα ημερολογιο,απο την πορεια της μηχανης αλλα και κυριως απο τις βολτες, ριχτο!!
 

AlxT

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
990 Adv '09
Άλλος ένας πειραγμένος εδώ...


Βέβαια η αλήθεια πίσω από την φωτογραφία είναι ότι περιμένω την υπόλοιπη παρέα με τα Endurακια να κατέβει απο ένα σημείο που δεν κατάφερα ποτέ να ανέβω... :p:p:p

Tapatalked @ sgsIV
 
Τελευταία επεξεργασία:

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
19 μέρες... σχεδόν 11.000km. Η μοναδική βλάβη που αντιμετώπισα ήταν μια καμμένη λάμπα.
Σημειωτέον... ούτε service δεν έκανα στο ενδιάμεσο. Απλά σε όλη την διάρκεια του ταξιδιού χρειάστηκε να συμπληρώσω ένα λίτρο λάδι.
 
Top Bottom