KTM 990 ADVENTURE

a_road_captain

Μέλος
Όνομα
Stathis
Μοτό
soon...990 Adventure
Δε δινεις και την αγγελία για να μιλαμε πιο συγκεκριμένα ;
Δεν την έβαλα αρχικά γιατί δεν ήξερα αν είναι σωστό βάσει κανονισμών (τώρα μαθαίνω το συγκεκριμένο forum).
Η αγγελία είναι αυτή: https://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/10783783/

Αυτό που με προβληματίζει δεν είναι αν είναι του 2008 ή του 2007/2009. Μικρή διαφορά. Το θέμα είναι ότι μάλλον είναι αλλαγμένα όλα τα πλαστικά
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Δεν την έβαλα αρχικά γιατί δεν ήξερα αν είναι σωστό βάσει κανονισμών (τώρα μαθαίνω το συγκεκριμένο forum).
Η αγγελία είναι αυτή: https://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/10783783/

Αυτό που με προβληματίζει δεν είναι αν είναι του 2008 ή του 2007/2009. Μικρή διαφορά. Το θέμα είναι ότι μάλλον είναι αλλαγμένα όλα τα πλαστικά
Είναι 08 και πριν..( από πολλά πράγματα όχι μόνο το κωλοφαναρο)
Ειναι ένα μεγάλο ερώτημα εφόσον είναι όλο το μηχανάκι στην πένα γιατί να μην είναι και το εργοστασιακό κουστούμι και άλλαξε και έβαλε από το 09+ το οποίο είναι και πανάκριβο να αγοράσεις .. ;;;;;;
κάνε μια ερώτηση στο πωλητή να δεις τι θα σου πει ...
αν δεν κάνω λάθος πριν κανα 6μηνο πουλιόταν 5500,
Ρώτησε τον και τι είναι αυτά τα ζουμιά που τρέχουν, μηχανάκια σε άψογη κατάσταση δεν το δικαιολογούν αυτό :p



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Νίκο μπορει να ειναι και σημαδια απο τα χημικά που ριχνουν στα πλυντηρια για γρηγορο πλυσιμο.Παντως σε μηχανικο ενα τσεκ θεωρω οτι πρεπει να γινει και οχι μονο για το συγκεκριμενο αλλα οποιο και αν βρει
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Είναι 08 και πριν..( από πολλά πράγματα όχι μόνο το κωλοφαναρο)
Ειναι ένα μεγάλο ερώτημα εφόσον είναι όλο το μηχανάκι στην πένα γιατί να μην είναι και το εργοστασιακό κουστούμι και άλλαξε και έβαλε από το 09+ το οποίο είναι και πανάκριβο να αγοράσεις .. ;;;;;;
κάνε μια ερώτηση στο πωλητή να δεις τι θα σου πει ...
αν δεν κάνω λάθος πριν κανα 6μηνο πουλιόταν 5500,
Ρώτησε τον και τι είναι αυτά τα ζουμιά που τρέχουν, μηχανάκια σε άψογη κατάσταση δεν το δικαιολογούν αυτό :p



Sent from my iPhone using Tapatalk
Αυτό μάλλον είναι μπετζίνες ξεραμένες από τρύπια σωληνάκια υπερχείλισης ή αντλίας βενζίνης.

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Τα χημικά πλυσίματος είναι διαφανές αυτό είναι κίτρινο, ξέρουμε ότι είναι βενζίνες.
Το θέμα είναι από που;;;;
Μια στραβοκουμπομενη αντλία στο ντεπόζιτο;σκασμένα σωληνάκια; Υπερχείλιση;
Δεν ψάχνει να αγοράσει μεταχειρισμένο Χοντα αλλά κτμ γιαυτο όλα πρέπει να τα ψάχνεις με ύποπτο τρόπο και 2 φορές ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

a_road_captain

Μέλος
Όνομα
Stathis
Μοτό
soon...990 Adventure
Νίκο μπορει να ειναι και σημαδια απο τα χημικά που ριχνουν στα πλυντηρια για γρηγορο πλυσιμο.Παντως σε μηχανικο ενα τσεκ θεωρω οτι πρεπει να γινει και οχι μονο για το συγκεκριμενο αλλα οποιο και αν βρει
Αν ήταν Αθήνα, θα ήταν το πρώτο που είχα κάνει. Και θα ήταν το κεφάλι μου ήσυχο.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Τα χημικά πλυσίματος είναι διαφανές αυτό είναι κίτρινο, ξέρουμε ότι είναι βενζίνες.
Το θέμα είναι από που;;;;
Μια στραβοκουμπομενη αντλία στο ντεπόζιτο;σκασμένα σωληνάκια; Υπερχείλιση;
Δεν ψάχνει να αγοράσει μεταχειρισμένο Χοντα αλλά κτμ γιαυτο όλα πρέπει να τα ψάχνεις με ύποπτο τρόπο και 2 φορές ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Σαφώς!

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Χρήστος

Μέλος
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
Aprilia Tuono factory - sym vf185
Έφτασε η ώρα για αλλαγή μπαταρίας και σε εμένα. Ήθελα να ρωτήσω αν έχει βάλει κανείς μπαταρία λιθίου? Αξίζει τον κόπο και τα πιθανώς περισσότερα χρήματα ή να πάω σε κλασική μπαταρία?
 

Χρήστος

Μέλος
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
Aprilia Tuono factory - sym vf185
Καλημερα,
Δεν βρισκω λογο να πας σε λιθιου. Βαλε την μαμα και...φροντιδα και προδερμ.
Ευχαριστώ! Έχω ήδη αρχίσει και ψάχνω από που να την πάρω. Καμία πρόταση κανείς για κάποιο μαγαζί που ξέρουμε/γνωρίζουμε/εμπιστευόμαστε?
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Ευχαριστώ! Έχω ήδη αρχίσει και ψάχνω από που να την πάρω. Καμία πρόταση κανείς για κάποιο μαγαζί που ξέρουμε/γνωρίζουμε/εμπιστευόμαστε?
Για κοιτα στον Κυριαζη στο Περιστερι. Νομιζω εχουμε εκπτωση. Το ποιο σημαντικο ειναι οτι ο ανθρωπος αυτος ειναι γνωστης και επαγγελματιας.
 

Χρήστος

Μέλος
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
Aprilia Tuono factory - sym vf185
Για κοιτα στον Κυριαζη στο Περιστερι. Νομιζω εχουμε εκπτωση. Το ποιο σημαντικο ειναι οτι ο ανθρωπος αυτος ειναι γνωστης και επαγγελματιας.
Σε ευχαριστώ!
:friendship:
 

lep990

Μέλος
Περιοχή
ΚΙΑΤΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Όνομα
Νίκος
Μοτό
ΚΤΜ adventure 990
GAS GAS EC250
Honda bros 400
Παιδια tps προβλημα μάλλον.. το μηχανάκι τρομάζει να ρίξει τις στροφες κάτω απο 3,500, μετα απο λιγο φτιάχνει και παλι τα ιδια μετά, ειδικά ζεστο. Ξέρουμε κανα μάστορα έμπιστο να το κοιτάξει και μην ξεκινήσει να αλλάζει πράγματα για να μ παίρνει λεφτά. Μέχρι ωρας δεν χρειαστηκε να παω σε συνεργείο γιαυτο και δεν εχω ιδέα που να πάω αλλα απο αυτα τα θέματα δεν εχω ιδέα.
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Παιδια tps προβλημα μάλλον.. το μηχανάκι τρομάζει να ρίξει τις στροφες κάτω απο 3,500, μετα απο λιγο φτιάχνει και παλι τα ιδια μετά, ειδικά ζεστο. Ξέρουμε κανα μάστορα έμπιστο να το κοιτάξει και μην ξεκινήσει να αλλάζει πράγματα για να μ παίρνει λεφτά. Μέχρι ωρας δεν χρειαστηκε να παω σε συνεργείο γιαυτο και δεν εχω ιδέα που να πάω αλλα απο αυτα τα θέματα δεν εχω ιδέα.
Εμένα δεν μου κρατάει σωστό ρελαντί μερικές φορές,μισό λεπτό δηλαδή 800-900στροφες και μετά πάει εκεί που πρεπει,κι αυτό θέμα του τπς είναι, όλα τα 990 του κόσμου το βγάζουν,άλλαξε το κατευθείαν και ξεμπερδεψες!
Απλά εγώ το αφήνω να το αλλάξω όταν έρθει η ώρα του γενικού ώστε να γλυτωθει μια εργασία εν μέρη.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
αν εχεις 6αρι μοντελο πιθανον να ειναι και σωματα ιντζεκτιον... βεβαια αυτο το εχουν καραμελα καποια μαστορια και σου χρεωνουν σωματα (1000) και αλλαζουν tps (100)

* ιδιαιτερη προσοχη λοιπον στον εντοπισμο του προβληματος που εχεις...

info: αν παθαινα το ιδιο (φτου φτου φτου σκορδα) και ηταν τελικα σωματα (ξανα φτου φτου φτου) νομιζω οτι θα εβαζα καρμπυρατερ απο 950 μτχ απο car.. ειναι πολλα τα λεφτα για ιντζεκτιον.. φτου φτου φτου και παλι φτου φτου και ξαναματα φτου...
 

Ktmalx

Μέλος
Όνομα
Alexandros
Μοτό
Ktm adventure 990 09
Λοιπόν παρατηρω ένα τρέμουλο στο τιμοτι από 85-75 χλμ/ωρα
Λάστιχα με 3000 χλμ ατ90
Ακτινολογιση μπρος πίσω
Πιεση αέρα 34μ 37π
Η αίσθηση είναι σα να σκαμπιλιζει ελαφρος.
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Λοιπόν παρατηρω ένα τρέμουλο στο τιμοτι από 85-75 χλμ/ωρα
Λάστιχα με 3000 χλμ ατ90
Ακτινολογιση μπρος πίσω
Πιεση αέρα 34μ 37π
Η αίσθηση είναι σα να σκαμπιλιζει ελαφρος.

Tι λαστιχο ?
Ξανακοιτα πιεση μηπως εχει χασει.
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Λοιπόν παρατηρω ένα τρέμουλο στο τιμοτι από 85-75 χλμ/ωρα
Λάστιχα με 3000 χλμ ατ90
Ακτινολογιση μπρος πίσω
Πιεση αέρα 34μ 37π
Η αίσθηση είναι σα να σκαμπιλιζει ελαφρος.
νομιζω ειναι συχνο φαινομενο αλλα ψαξτο λιγο καλυτερα με τον λαστιχα σου μηπως στο αντικαταστησει τζαμπα.. στην αρχη οταν τα ειχες βαλει δεν το εκανε??
 

Ktmalx

Μέλος
Όνομα
Alexandros
Μοτό
Ktm adventure 990 09
Το εκανέ πιο λιγο με τα κοντινενταλ πριν
Τώρα φοράω τα εργοστασιακά ατ 90
Πιεση τσεκαρα πριν λιγο
 
Top Bottom