KTM 990 ADVENTURE

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Εαν εννοεις τα ΜΤ90 της Pirelli , εχει αναφερθει ως ελατωμα σε μερικες παρτιδες. Ζητα αντικατασταση
 

lep990

Μέλος
Περιοχή
ΚΙΑΤΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Όνομα
Νίκος
Μοτό
ΚΤΜ adventure 990
GAS GAS EC250
Honda bros 400
Εμένα δεν μου κρατάει σωστό ρελαντί μερικές φορές,μισό λεπτό δηλαδή 800-900στροφες και μετά πάει εκεί που πρεπει,κι αυτό θέμα του τπς είναι, όλα τα 990 του κόσμου το βγάζουν,άλλαξε το κατευθείαν και ξεμπερδεψες!
Απλά εγώ το αφήνω να το αλλάξω όταν έρθει η ώρα του γενικού ώστε να γλυτωθει μια εργασία εν μέρη.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Κ εμένα το έκανε αυτό μερικές φορές.. να πέφτουν τόσο χαμηλά οι στροφές γι'αυτό μάλλον είναι tps το μηχανάκι από ΌΤΙ έχω διαβάσει τρελαίνεται όταν χαλάει.
 

lep990

Μέλος
Περιοχή
ΚΙΑΤΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Όνομα
Νίκος
Μοτό
ΚΤΜ adventure 990
GAS GAS EC250
Honda bros 400
Λοιπόν παρατηρω ένα τρέμουλο στο τιμοτι από 85-75 χλμ/ωρα
Λάστιχα με 3000 χλμ ατ90
Ακτινολογιση μπρος πίσω
Πιεση αέρα 34μ 37π
Η αίσθηση είναι σα να σκαμπιλιζει ελαφρος.
Δεν υπάρχει μτ90 που να μην έχει λίγο τρέμουλο όσους ξέρω με 990 Κ με 1190 όλοι το έχουν παρατηρήσει. Εγώ δεν τα αλλάζω παντός για αυτό το λόγο. Το έχω συνηθίσει το τρέμουλο χαχα..
 

Antreas990

Μέλος
Περιοχή
Σούνιο
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Ktm 990 adventure
Παιδια tps προβλημα μάλλον.. το μηχανάκι τρομάζει να ρίξει τις στροφες κάτω απο 3,500, μετα απο λιγο φτιάχνει και παλι τα ιδια μετά, ειδικά ζεστο. Ξέρουμε κανα μάστορα έμπιστο να το κοιτάξει και μην ξεκινήσει να αλλάζει πράγματα για να μ παίρνει λεφτά. Μέχρι ωρας δεν χρειαστηκε να παω σε συνεργείο γιαυτο και δεν εχω ιδέα που να πάω αλλα απο αυτα τα θέματα δεν εχω ιδέα.
Είχα τα ίδια θέματα. Χαμηλό ρελαντί ανέβαζε στροφές και πριν αρχίσω να αλλάζω tps steper Motor κλπ κλπ . Πήγα και το άφησα καμιά βδομάδα στο φιλαράκι μου το γάτο να το ψάξει λίγο παραπάνω. Το μηχανάκι τώρα δουλεύει σαν ραπτομηχανή ούτε σκορτσαρισματα ούτε αστάθεια στο ρελαντί δεν ανεβάζει στροφές. Ψάξε το καλύτερα πριν αρχίζεις να αλλάζεις εξαρτήματα γιατί κοστίζουν. Δεν ξέρω να σου πω τι εκανε τεχνικά γιατί και εγώ σε αυτά είμαι σκράπας . Το άλλο που μου έκανε εντύπωση είναι η γραμμικοτητα που έχει τώρα και η κατανάλωση .
 

christos ktm R

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm adventure 990R
Yamaha xt 550
Piaggio liberty
honda cub 90
καλημερα!ειχα ρωτησει πριν μερες για σετ στεφανια κ ακτινες αλπινα τιουμπλεςς κ μολις με πηραν τηλεφωνο,μου ειπαν οτι πλεον δεν βγαινει το σετ ακτινες στεφανια κ βγαινουν κομπλε ζαντες στην τιμη των 1650 ευρω.Λιγο τσουχτερα μου φαινοντε.εχει βαλει κανεις απο εδω?
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
ειχα διαβασει στο advrider οτι δεν ειναι οτι καλυτερο οι alpina ζαντες απο αποψη στεγανοποιησης
 

christos ktm R

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm adventure 990R
Yamaha xt 550
Piaggio liberty
honda cub 90
το εχω διαβασει κ εγω..αλλοι λενε ετσι κ αλλοι λενε αλλιως ομως,δεν βρισκεις ακρη.θα τις δοκιμασω κ θα γραψω εντυπωσεις:ok::mps:
 

gaslion

Μέλος
Όνομα
Κωνταντίνος
Μοτό
Ducati Multistada 1200 Enduro
TTR 250 Raid
Tps το προβλημα του φιλου...
Δεν αλλαζεις ψεκαστικα σωματα...to stepper motor ειναι...πωλειται και σαν ανταλλακτικο χωριστα
Αυτα

ξέρουμε κωδικό για το stepper motor?
 

christos ktm R

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm adventure 990R
Yamaha xt 550
Piaggio liberty
honda cub 90
καλημερα σε ολους!Μπορει καποιος να προτεινει αντιψυκτικο καλυτερο απο το μοτορεξ γιατι φτανει το σερβις των 30κ?
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
καλημερα σε ολους!Μπορει καποιος να προτεινει αντιψυκτικο καλυτερο απο το μοτορεξ γιατι φτανει το σερβις των 30κ?
denicol subzero
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Γεια πείτε ωρέ παλικάρια καμιά γνώμη/ιδέα:

α) Επειδή το μπροστά στεφάνι έχει μαλακέψει εντελώς, σκέφτομαι να το αλλάξω και να βάλω EXCEL Takasago, μαζί με ανοξείδωτες ενισχυμένες ακτίνες. Υπάρχει κάνα δοκιμασμένο αξιόπιστο κατάστημα στην Αττική για αγορά, πλέξιμο και τοποθέτηση? Αν ήμουν Ελλάδα θα ξεκίναγα τα τηλέφωνα αλλά δεν...

β) Δεν θέλω να αλλάξω κέντρα, λόγω κόστους. Σκέφτομαι να παραγγείλω το κιτάκι της ΚΤΜ το οποίο το ονομάζει FRONT WHEEL REP. KIT, κωδ. 60009015010, μια και τα σωθικά του κέντρου είναι σε αθλία κατάσταση, σύμφωνα με τον Περιστερά.

Επίσης, έχει δει/βάλει κανείς το rally kit του Rade Garage?.....μιλάω για τη δεύτερη γενιά με τα φώτα led και όχι τα ξένον που απ'ότι έχω διαβάσει δε δίνουν και τον καλύτερο φωτισμό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Γεια πείτε ωρέ παλικάρια καμιά γνώμη/ιδέα:

α) Επειδή το μπροστά στεφάνι έχει μαλακέψει εντελώς, σκέφτομαι να το αλλάξω και να βάλω EXCEL Takasago, μαζί με ανοξείδωτες ενισχυμένες ακτίνες. Υπάρχει κάνα δοκιμασμένο αξιόπιστο κατάστημα στην Αττική για αγορά, πλέξιμο και τοποθέτηση? Αν ήμουν Ελλάδα θα ξεκίναγα τα τηλέφωνα αλλά δεν...

β) Δεν θέλω να αλλάξω κέντρα, λόγω κόστους. Σκέφτομαι να παραγγείλω το κιτάκι της ΚΤΜ το οποίο το ονομάζει FRONT WHEEL REP. KIT, κωδ. 60009015010, μια και τα σωθικά του κέντρου είναι σε αθλία κατάσταση, σύμφωνα με τον Περιστερά.

Επίσης, έχει δει/βάλει κανείς το rally kit του Rade Garage?.....μιλάω για τη δεύτερη γενιά με τα φώτα led και όχι τα ξένον που απ'ότι έχω διαβάσει δε δίνουν και τον καλύτερο φωτισμό.
Δε μπορώ να σε βοηθήσω στο δεύτερο κομμάτι. Πάντως στεφάνια excell έχω δει και τοποθετεί αρκετά ο Wolf racing στη Μεσογείων στα σύνορα μεταξύ Ψυχικού/Χολαργού Excel | Wolf-Racing

Δε χάνεις τίποτα να πάρεις τηλέφωνο και να σου δώσει ότι πληροφορίες χρειάζεσαι και μια προσφορά.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Γεια πείτε ωρέ παλικάρια καμιά γνώμη/ιδέα:

α) Επειδή το μπροστά στεφάνι έχει μαλακέψει εντελώς, σκέφτομαι να το αλλάξω και να βάλω EXCEL Takasago, μαζί με ανοξείδωτες ενισχυμένες ακτίνες. Υπάρχει κάνα δοκιμασμένο αξιόπιστο κατάστημα στην Αττική για αγορά, πλέξιμο και τοποθέτηση? Αν ήμουν Ελλάδα θα ξεκίναγα τα τηλέφωνα αλλά δεν...

β) Δεν θέλω να αλλάξω κέντρα, λόγω κόστους. Σκέφτομαι να παραγγείλω το κιτάκι της ΚΤΜ το οποίο το ονομάζει FRONT WHEEL REP. KIT, κωδ. 60009015010, μια και τα σωθικά του κέντρου είναι σε αθλία κατάσταση, σύμφωνα με τον Περιστερά.

Επίσης, έχει δει/βάλει κανείς το rally kit του Rade Garage?.....μιλάω για τη δεύτερη γενιά με τα φώτα led και όχι τα ξένον που απ'ότι έχω διαβάσει δε δίνουν και τον καλύτερο φωτισμό.
Στεφάνι πήρα Excel από τον Κουζή.
Το πλέξιμο έγινε στα Τρίκαλα.
Το κέντρο σου τι ακριβώς πρόβλημα έχει;
Έχουν φθαρεί οι αποστάτες εκεί που πατάει η τσιμούχα...?:thumbsdown:
Για τα φώτα δεν μπορώ να σε διαφωτίσω...:happy:
 
Top Bottom