KTM 990 ADVENTURE

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
@thenos o katemis

Έχει τζόγο η ρόδα πάνω κάτω, αν την πιάσεις και την παίξεις (τη ρόδα ε...μην παρεξηγηθούμε :p ) πάνω κάτω το καταλαβαίνεις. Δεν πρόλαβα να δω που είναι το πρόβλημα γιατί έφυγα.
Μόλις έρθω Ελλάδα θα την περιεργαστώ ιδιαιτέρως.
Πάντως οι αποστάτες απ'ότι θυμάμαι στις αλλαγές που έκανα μόνος μου, έχουν αυλακώσει κάμποσο.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
@thenos o katemis

Έχει τζόγο η ρόδα πάνω κάτω, αν την πιάσεις και την παίξεις (τη ρόδα ε...μην παρεξηγηθούμε :p ) πάνω κάτω το καταλαβαίνεις. Δεν πρόλαβα να δω που είναι το πρόβλημα γιατί έφυγα.
Μόλις έρθω Ελλάδα θα την περιεργαστώ ιδιαιτέρως.
Πάντως οι αποστάτες απ'ότι θυμάμαι στις αλλαγές που έκανα μόνος μου, έχουν αυλακώσει κάμποσο.
Πάρε ένα σετ ρουλεμάν με τσιμούχες και είσαι κομπλέ.
Υπάρχουν και στο εμπόριο εάν ξέρεις τον κωδικό τους ή τις διαστάσεις...;)
Το στεφάνι ξέρω ότι μπορεί να στο πλέξει και ο πατέρας Κουζής ο οποίος κάνει εξαιρετική δουλειά.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Γιάννη ,αυτά που λέει ο Θένος.
Τα "σωθικά" του κέντρου είναι τα ρουλεμάν ,κ αυτά θεωρούνται αναλώσιμα κ αλλάζουν ,όπως κ οι τσιμούχες.
Αλλοίμονο αν πετούσαμε τις ζάντες ,όταν φθαρούν τα ρουλεμάν τους.
Πρόβλημα θα έχεις ,μόνον κ ΑΝ ,έχουν φαγωθεί/ανοίξει οι φωλιές τους.
Αλλά κ πάλι ,υπάρχει λύση.

Ρώτα Κουζή & TyreShop(Bουλιαγμένης).
Υπάρχει κι άλλος ένας μάστορής ,καλός απ'ότι λένε ,δεν εχω άποψη ,αλλά τον είχε αναφέρει ο @mAthosalas ,ο οποίος του έδωσε καλή κ οικονομική λύση ,όταν οι δικές του ζάντες έγιναν 8άρια.
Ας πεί ο Μαθό ποιός -που κτλ.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ευχαριστώ παίδες.
Τον ξέρω τον μαγο των ζαντών, αλλά θα του πάω μόνο την πίσω.
Το μπροστά έχει γίνει σαν γαλλικό 8 και όσο και να το ισιώσει, σίγουρα θα στραβώσει ξανά και γρήγορα μάλιστα. Θα προτιμήσω να βάλω στεφάνι takasago και θα δω τι παίζει και με τα ρουλεμάν-τσιμούχες-αποστάτες και αναλόγως θα πράξω.
 

Cube

George No Brakes!!!
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Πριόνι.
Αν έχουν ανοίξει οι φωλιές από τα ρουλεμάν φτιάχνουν σε τορνο δαχτυλίδια που τα πρέσσαρουν μέσα στην ζάντα για να πάρουν τα κενά,η τα γεμίζουν με τιγκ και τα τορνιρουν στη επιθυμητή διάσταση.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Σήμερα για πρώτη φορά μέτρησα πόσο καίει το μεκανακι μου, τόσο σε ορεινό στροφιλικι (με μέτρια ανοίγματα του γκαζιού) όσο και σε εθνική οδό με τη βελόνα στις 5Κ και 130 χ.α.ω (16άρι γρανάζι)

Ορεινό στροφιλικι 5,9 lt/100 km
Εθνικη 5,7 lt/100 km

990 adve του 08.
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Σήμερα για πρώτη φορά μέτρησα πόσο καίει το μεκανακι μου, τόσο σε ορεινό στροφιλικι (με μέτρια ανοίγματα του γκαζιού) όσο και σε εθνική οδό με τη βελόνα στις 5Κ και 130 χ.α.ω (16άρι γρανάζι)

Ορεινό στροφιλικι 5,9 lt/100 km
Εθνικη 5,7 lt/100 km

990 adve του 08.
Εγω το εχω πει πολλες φορες αλλα δε μ ακουει ο κοσμος! Το 990 ειναι αρκετα οικονομικο μηχανακι αν δε του πινεις το αιμα. Σε ταξιδι με μωτ 140 η καταναλωση του απιθανη!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μιλάμε για στοκ χάρτη ή κάποιον άλλο?
Τον εργοστασιακό.
Το μηχανάκι είναι με ακράπες και φίλτρο Κ&Ν.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
06 μοντ και κάτω από 7 δεν είδα ποτέ. Ειχα στο πρόγραμμα να παει φορτωμένο στο γατογιατρο:)αλλα τελικά το δωσα.Ξεταπωτο με μαμά φίλτρο αλλά χάρτη για ακραπες και το έμαθα τυχαία σε έλεγχο σε εξουσιοδοτημένο για λογαριασμό του αγοραστή. Σε συζήτηση με το μάστορα μου λέει οτι μυρίζει παραπάνω καυσαέριο στο ρελαντι και ότι θέλει ρύθμιση.Ρωτησα λοιπόν πως γίνεται αυτό...
Μια μικρορυθμιση το tps και άμα χρειαστεί κάτι άλλο και θα ναι μια χαρα!!!!!
Γελάτε ελεύθερα :):)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
06 μοντ και κάτω από 7 δεν είδα ποτέ. Ειχα στο πρόγραμμα να παει φορτωμένο στο γατογιατρο:)αλλα τελικά το δωσα.Ξεταπωτο με μαμά φίλτρο αλλά χάρτη για ακραπες και το έμαθα τυχαία σε έλεγχο σε εξουσιοδοτημένο για λογαριασμό του αγοραστή. Σε συζήτηση με το μάστορα μου λέει οτι μυρίζει παραπάνω καυσαέριο στο ρελαντι και ότι θέλει ρύθμιση.Ρωτησα λοιπόν πως γίνεται αυτό...
Μια μικρορυθμιση το tps και άμα χρειαστεί κάτι άλλο και θα ναι μια χαρα!!!!!
Γελάτε ελεύθερα :):)
Πάντως κατά γενική ομολογία ο χάρτης της akrapovic είναι χάλια, και από απόδοση και από κατανάλωση.
 

lep990

Μέλος
Περιοχή
ΚΙΑΤΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Όνομα
Νίκος
Μοτό
ΚΤΜ adventure 990
GAS GAS EC250
Honda bros 400
Από τότε που πείρα στον φίλο μας τον Γάτο και μου έβγαλε αυτή την μ@@@@@ από επάνω. Και μου έφτιαξε καινούριο ευχαριστήθηκα το μηχανάκι μου. Δύναμη από τις 2000στρ λιγότερη κατανάλωση και επιτέλους έφυγαν αυτά τα σκορτσαρισματα.

Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
990 '07 με τελικά Leo Vince και μαμα φίλτρο με τουριστικούς ρυθμούς σε στροφιλικι βλέπω κάτω απο 6 κατανάλωση σταθερά. Το ίδιο ισχύει και σε εθνική μέχρι 140. Αν ξυπνήσει ο καγκουρας όμως μέσα μου ξεπερνάει τα 10 λίτρα..
 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Ερωτηση, εβαλα led φλασακια και δεν αναβουν καθολου.
Λογικα θελει ρελε...
Που ειναι το ρελε απο τα φλας για να το αλλαξω;
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Ερωτηση, εβαλα led φλασακια και δεν αναβουν καθολου.
Λογικα θελει ρελε...
Που ειναι το ρελε απο τα φλας για να το αλλαξω;
Δεν αναβουν καθολου? Απ οσο ξερω συνηθως μενουν μονιμα αναμενα και λυνεται με μια αντισταση ή ρελε. Μηπως δε τα εχεις συνδεσει σωστα?
 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Μαυρο - μαυρο , κοκκινο - κοκκινο....
Τι λαθος να εκανα;;;;
Εκτος και αν οι κινεζοι εχουν αναποδα τα χρωματα....:mad:
 
Top Bottom