KTM 990 ADVENTURE

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Εκτος και αν οι κινεζοι εχουν αναποδα τα χρωματα....:mad:
Παρα πολυ δυνατο σεναριο. Πειραματισου!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Οποτε λες να βγαλω καποιο να βαλω αναποδα τα καλωδια και να ξαναδοκιμασω;
Ή να δοκιμασω πρωτα το ρελε;; (που ετσι κι αλλιως θα χρειαστει)
Το ρελε ποιο ειναι;;
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Δοκιμασε τα καλωδια για αρχη. Δες οτι δουλευουν εστω και μονιμα αναμενα και μετα προχωρα και στο ρελε!
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Tα λεντ δουλευουν μονο με συγκεκριμενη πολικοτητα
Αν τα συνδεσεις αναποδα απλα δεν δουλευουν

Το φλασερ θα το αλλαξεις μονο αν θελεις να μην αναβοσβηνουν πιο γρηγορα (λογω μικροτερης αντιστασης των λεντ) απο το κανονικο
Πρεπει να ξερεις ομως αν το μαμα φλασερ ειναι με 2 ή με τρεις επαφες ωστε να παρεις αντιστοιχο
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Το φλασερ θα το αλλαξεις μονο αν θελεις να μην αναβοσβηνουν πιο γρηγορα (λογω μικροτερης αντιστασης των λεντ) απο το κανονικο
Πρεπει να ξερεις ομως αν το μαμα φλασερ ειναι με 2 ή με τρεις επαφες ωστε να παρεις αντιστοιχο
Εαν αλλαξεις μονο τα 2 απο τα 4 τοτε θα αναβοσβηνουν γρηγορα. Αν αλλαχτουν και τα 4 τοτε θα μενουν μονιμα αναμενα!
 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Τελικά οι Κινέζοι έδειξαν το ύψος τους!!!
Τα χρώματα στα καλώδια ήταν ανάποδα...

Τα έβαλα αλλιώς και έμεναν μόνιμα αναμενα...

Πήρα ένα ρελέ για φλας led και σύμφωνα με τις συμβουλές του πωλητή, όπου έχει ένα super tenere 1200 κουκλί, σύνδεσα
το - με το σασί και τα δύο καλώδια που ήταν συνδεδεμένα με το παλιό ρελέ,
το ένα στο + και το άλλο στο "L" (δεν θυμάμαι πιο μπαίνει που αλλά με δοκιμή θα το δείτε) και τώρα είναι μια χαρά!!

Επιτέλους έχω φλας!!!

Στάλθηκε από το S60 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Μήπως ξέρετε παιδάκια όμορφα, που θα προμηθευτώ το πακετάκι για την αλλαγή sas στο 990?
Και πόσα € στοιχήσει?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μήπως ξέρετε παιδάκια όμορφα, που θα προμηθευτώ το πακετάκι για την αλλαγή sas στο 990?
Και πόσα € στοιχήσει?
Τι κάνει νιάου νιάου...? el-Gatto :happy:
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Ναι είχα ακούσει ότι υπάρχει στην περιοχή μας!
Δεν ξέρω αν πουλά και την τάπα για την φισα.
Νομίζω δίνει μόνο τα μεταλλικά ταπακια.
Είσαι πολύ σκληρός

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Ναι! Το βρήκα τα έχει κομπλέ!!!
Ευχαριστώ!!!!!!!!!!!

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Ναι! Το βρήκα τα έχει κομπλέ!!!
Ευχαριστώ!!!!!!!!!!!

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχει και γι' αυτο ειμαι skliros
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
... λέιτερ μπίτσιζζζ...



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ADV 1979

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
KTM 990 ADV
Πριν καμία 20αρια μέρες έγινα κάτοχος ενός 990 ADV.Η αλήθεια είναι ότι έχω τρελαθεί με αυτή τη μοτοσυκλέτα . Θα ήθελα όμως σε μερικά θεματάκια την βοήθεια των παλαιοτερων και ποιο έμπειρων σίγουρα....!!Εχεις κανείς καμία ιδέα για το που θα μπορούσα να χωρέσω το κινητό μαζί με β ασούλα στήριξης;θα προτιμούσα μπροστά μέσα στη ζελατίνα.Έχει κανείς εμπειρία από μαστορια ;Μένω νότια προάστια και έχω πολλές επιλογές.Καθε συμβουλή ευπρόσδεκτη.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πριν καμία 20αρια μέρες έγινα κάτοχος ενός 990 ADV.Η αλήθεια είναι ότι έχω τρελαθεί με αυτή τη μοτοσυκλέτα . Θα ήθελα όμως σε μερικά θεματάκια την βοήθεια των παλαιοτερων και ποιο έμπειρων σίγουρα....!!Εχεις κανείς καμία ιδέα για το που θα μπορούσα να χωρέσω το κινητό μαζί με β ασούλα στήριξης;θα προτιμούσα μπροστά μέσα στη ζελατίνα.Έχει κανείς εμπειρία από μαστορια ;Μένω νότια προάστια και έχω πολλές επιλογές.Καθε συμβουλή ευπρόσδεκτη.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Καλοτάξιδοι....αν θες να αλλάξεις nickname, πες το.
 

Τσακάλι

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS
Honda Sh 150
Πριν καμία 20αρια μέρες έγινα κάτοχος ενός 990 ADV.Η αλήθεια είναι ότι έχω τρελαθεί με αυτή τη μοτοσυκλέτα . Θα ήθελα όμως σε μερικά θεματάκια την βοήθεια των παλαιοτερων και ποιο έμπειρων σίγουρα....!!Εχεις κανείς καμία ιδέα για το που θα μπορούσα να χωρέσω το κινητό μαζί με β ασούλα στήριξης;θα προτιμούσα μπροστά μέσα στη ζελατίνα.Έχει κανείς εμπειρία από μαστορια ;Μένω νότια προάστια και έχω πολλές επιλογές.Καθε συμβουλή ευπρόσδεκτη.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Τι να τα κάνεις τα μαστόρια αν δεν τραβάνε το μοτόρια... Καλοτάξιδο κι από εδώ μούργο!

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Πριν καμία 20αρια μέρες έγινα κάτοχος ενός 990 ADV.Η αλήθεια είναι ότι έχω τρελαθεί με αυτή τη μοτοσυκλέτα . Θα ήθελα όμως σε μερικά θεματάκια την βοήθεια των παλαιοτερων και ποιο έμπειρων σίγουρα....!!Εχεις κανείς καμία ιδέα για το που θα μπορούσα να χωρέσω το κινητό μαζί με β ασούλα στήριξης;θα προτιμούσα μπροστά μέσα στη ζελατίνα.Έχει κανείς εμπειρία από μαστορια ;Μένω νότια προάστια και έχω πολλές επιλογές.Καθε συμβουλή ευπρόσδεκτη.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Καλοτάξιδο σύντροχε!!!
Σου έχω λύση για την βάση τηλεφώνου και τζιπιες!
Θα βγάλω φώτο και παρεμε τηλ να σου πω!
 

osama

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM Super Adventure S 1290, 2017
Πριν καμία 20αρια μέρες έγινα κάτοχος ενός 990 ADV.Η αλήθεια είναι ότι έχω τρελαθεί με αυτή τη μοτοσυκλέτα . Θα ήθελα όμως σε μερικά θεματάκια την βοήθεια των παλαιοτερων και ποιο έμπειρων σίγουρα....!!Εχεις κανείς καμία ιδέα για το που θα μπορούσα να χωρέσω το κινητό μαζί με β ασούλα στήριξης;θα προτιμούσα μπροστά μέσα στη ζελατίνα.Έχει κανείς εμπειρία από μαστορια ;Μένω νότια προάστια και έχω πολλές επιλογές.Καθε συμβουλή ευπρόσδεκτη.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Την είχα και 990 και τώρα στο 1190.εξαιρετικη !


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom