KTM 990 ADVENTURE

Thimiosbar

Μέλος
Περιοχή
Όμορφο Δίστρατο
Όνομα
Θυμιος
Μοτό
Suzuki drz 400Ε 2007/KTM 990 Adventure
Γεια σας φίλοι και οσονούπω σύντροχοι ΚαΤεΜαδες ψάχνω και εγώ για ένα 990adv επειδή δεν ξέρω και πολλά τι πρέπει να προσέξω κατά την τελική απόφαση ? εχω δυο τρια μηχανακια υπ οψιν.
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Γεια σας φίλοι και οσονούπω σύντροχοι ΚαΤεΜαδες ψάχνω και εγώ για ένα 990adv επειδή δεν ξέρω και πολλά τι πρέπει να προσέξω κατά την τελική απόφαση ? εχω δυο τρια μηχανακια υπ οψιν.
Να έχεις κατ αρχήν ελεύθερες την Τρίτη και την Τετάρτη (ημέρες εβδομάδας) και επιλέγεις άλλη μια, για σιγουριά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
λεγε τετοια λεγε τετοια ...........
Απ ότι λένε οι γνώστες, εγώ είμαι από χωριό. Ο Βολιώτης το φτιάχνει 2-3 μήνες τώρα. Κάτι άλλα παιδάκια (ονόματα δεν λέμε) δεν τα κουνάνε καθόλου όλο τον χρόνο, για να μην έχουν ζημιές. Ο Γάτος τα πούλησε όλα (άμα ήταν καλά, γιατί δεν τα κράταγε).

Πάρε ένα δομινέιτορ να βρεις την υγειά σου...


(τα παραπάνω έχουν χιουμοριστικό χαρακτήρα ;))
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Γεια σας φίλοι και οσονούπω σύντροχοι ΚαΤεΜαδες ψάχνω και εγώ για ένα 990adv επειδή δεν ξέρω και πολλά τι πρέπει να προσέξω κατά την τελική απόφαση ? εχω δυο τρια μηχανακια υπ οψιν.
Κάποιοι στο εξωτερικό το θεωρούν το τελευταίο πραγματικό (true) Τακαρίσιο adventure μηχάνημα...
 

Thimiosbar

Μέλος
Περιοχή
Όμορφο Δίστρατο
Όνομα
Θυμιος
Μοτό
Suzuki drz 400Ε 2007/KTM 990 Adventure
Κάποιοι στο εξωτερικό το θεωρούν το τελευταίο πραγματικό (true) Τακαρίσιο adventure μηχάνημα...
Εμένα θα ειναι το πρωτο σε αυτα τα χαρακτηρηστικά ......και εμπειιρια μικρη αλλα αυτο το μηχανακι ειναι ΕρωταΣΣΣΣΣ
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Γεια σας φίλοι και οσονούπω σύντροχοι ΚαΤεΜαδες ψάχνω και εγώ για ένα 990adv επειδή δεν ξέρω και πολλά τι πρέπει να προσέξω κατά την τελική απόφαση ? εχω δυο τρια μηχανακια υπ οψιν.
Απ ότι λένε οι γνώστες, εγώ είμαι από χωριό. Ο Βολιώτης το φτιάχνει 2-3 μήνες τώρα. Κάτι άλλα παιδάκια (ονόματα δεν λέμε) δεν τα κουνάνε καθόλου όλο τον χρόνο, για να μην έχουν ζημιές. Ο Γάτος τα πούλησε όλα (άμα ήταν καλά, γιατί δεν τα κράταγε).

Πάρε ένα δομινέιτορ να βρεις την υγειά σου...


(τα παραπάνω έχουν χιουμοριστικό χαρακτήρα ;))

τα πράγματα είναι απλά.... είσαι αποφασισμένος???

αν ναι, να φύγετε απο δω κύριε.... να πάτε άλλου!!!! εδώ θέλουμε καιρό για να αποφασίσουμε!!!!!

εγώ ο Βολιώτης τι να πω... ένα ταπεινό 640 πήρα πρόσφατα, από v-strom... και μετανιώνω την ώρα και την στιγμή........................που δεν το είχα πάρει νωρίτερα!!!!

έμπαινε αγόρι μ και μη μασάς τίποτα! όρεξη, λεφτά, χρόνο και φαντασία να έχεις και όλα διορθώνονται :)


αλλιώς πάρε πενφέ που δεν χαλάνε!

(και τα δικά μου τα παραπάνω έχουν χιουμοριστικό χαρακτήρα ;))
 

Thimiosbar

Μέλος
Περιοχή
Όμορφο Δίστρατο
Όνομα
Θυμιος
Μοτό
Suzuki drz 400Ε 2007/KTM 990 Adventure
τα πράγματα είναι απλά.... είσαι αποφασισμένος???

αν ναι, να φύγετε απο δω κύριε.... να πάτε άλλου!!!! εδώ θέλουμε καιρό για να αποφασίσουμε!!!!!

εγώ ο Βολιώτης τι να πω... ένα ταπεινό 640 πήρα πρόσφατα, από v-strom... και μετανιώνω την ώρα και την στιγμή........................που δεν το είχα πάρει νωρίτερα!!!!

έμπαινε αγόρι μ και μη μασάς τίποτα! όρεξη, λεφτά, χρόνο και φαντασία να έχεις και όλα διορθώνονται :)


αλλιώς πάρε πενφέ που δεν χαλάνε!

(και τα δικά μου τα παραπάνω έχουν χιουμοριστικό χαρακτήρα ;))
ορεξη????? στα κοκκινα χροοονοοοοοοοσσσσ ααααπλετοςςςςς!!!!!!!! Φαντασία στα σύννεφα το χρημα ειναι το θεμα_ .. Και η αποσταση απο συνεργεια με γνωστες...... επαρχια γαρ .... το σαββατο παντοσ θα εχω ενα τετοιο που λεμε...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Στα 950/990 παίζει ρόλο το πόσο τυπικός και επιμελής ήταν ο προηγούμενος ιδιοκτήτης, γιατί η αξιοπιστία του μοντέλου εξαρτάται κατά ένα μεγάλο ποσοστό από το ιστορικό της.

Από 'κει και πέρα υπάρχουν κάποια θέματα τα οποία τα λες και σιγουράκι, και περιγράφονται αρκετά αναλυτικά εδώ:


ΚΤΜ 950/990 (Προβλήματα - Λύσεις - Service - Μόντες - Αναβαθμίσεις)

Κάτι άλλο που πρέπει να ξέρεις είναι ότι το μηχανάκι θα σε κάνει μηχανικό, υδραυλικό και ηλεκτρολόγο, γιατί απαιτεί να έχεις γνώσεις για να ζήσεις μαζί του, σε αντίθεση με άλλα μοντέλα που απλά δεν ασχολείσαι, με τα θετικά ή αρνητικά που μπορεί να έχει αυτού του είδους η ασχολία.

Ειναι εκπληκτική μοτοσυκλέτα, η οποία θα σου χαρίζει καθημερινά δυνατές συγκινήσεις, μα τη χρησιμοποιείς για να πας στη δουλειά σου, μα για να ξεφεύγεις από την καθημερινότητα μια Κυριακή, μα να κάνεις ταξίδι μαζί της δικάβαλος και φορτωμένος.
Με αυτήν θα μπορείς να γυρισεις όλη την Ελλάδα, από άσφαλτο κυριλατος, η από χώμα λασπωμενος αναλόγως την περιπέτεια που κουβαλάς μέσα σου και την παρέα βέβαια που διαθέτεις (με τέτοιες μοτοσυκλέτες δεν πας στο βουνό μόνος σου).

Δεν ειναι τυχαίο που μια μοτοσυκλέτα η οποία σχεδιάστηκε και κατασκευάστηκε πριν 15 χρόνια, συνεχίζει να προσφέρει ηδονή στον καβαλάρη της, παρά την πικάντικη συμβίωση που μπορεί να έχει αυτός μαζί της.
Δεν ειναι τυχαίο που σε κλειστά στροφιλικια μπορεί και στέκεται επάξια κολλητά στη ρόδα σε αρκετά δυνατότερες μοτοσυκλέτες 140 και 160 ίππων.
Δεν ειναι τυχαίο που 4 άτομα από εδώ μέσα (εμού συμπεριλαμβανομένου) έβαλαν αγγελία το μηχανάκι και σε 24 ώρες την κατέβασαν.

Να το πάρεις το κορίτσι, αλλά να ξέρεις ότι έχει το τίμημά της.

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Γεια σας φίλοι και οσονούπω σύντροχοι ΚαΤεΜαδες ψάχνω και εγώ για ένα 990adv επειδή δεν ξέρω και πολλά τι πρέπει να προσέξω κατά την τελική απόφαση ? εχω δυο τρια μηχανακια υπ οψιν.
Βρές ένα"ΣΩΣΤΟ"και ΧΤΥΠΑ το ΑΦΟΒΑ!ΜΗΝ ακούς"κακές"γλώσσες και φήμες.Δες στις αγγελίες εδώ δύο"καθαρά"και"απροβλημάτιστα"και διάλεξε.Το ένα είναι του Γιάννη Aldebaran και το άλλο του rock n rolla_990(δεν το γνωρίζω το παληκάρι αλλά καταλαβαίνω πολλά απο την αγγελία του).Υπάρχει αδερφικού φίλου επίσης εδώ(Κρήτη)ένα και στο εγγυούμαι προσωπικά(δες στο γνωστό site αγγελιών).Σημειωτέον ΔΕΝ έχω κανένα συμφέρων/όφελος απο τα παιδιά και τις μοτό τους,τα φώτα μου σου δίνω μιας και τα ζήτησες απο εμάς τους hondέους:ha
 
Τελευταία επεξεργασία:

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Στα 950/990 παίζει ρόλο το πόσο τυπικός και επιμελής ήταν ο προηγούμενος ιδιοκτήτης, γιατί η αξιοπιστία του μοντέλου εξαρτάται κατά ένα μεγάλο ποσοστό από το ιστορικό της.

Από 'κει και πέρα υπάρχουν κάποια θέματα τα οποία τα λες και σιγουράκι, και περιγράφονται αρκετά αναλυτικά εδώ:


ΚΤΜ 950/990 (Προβλήματα - Λύσεις - Service - Μόντες - Αναβαθμίσεις)

Κάτι άλλο που πρέπει να ξέρεις είναι ότι το μηχανάκι θα σε κάνει μηχανικό, υδραυλικό και ηλεκτρολόγο, γιατί απαιτεί να έχεις γνώσεις για να ζήσεις μαζί του, σε αντίθεση με άλλα μοντέλα που απλά δεν ασχολείσαι, με τα θετικά ή αρνητικά που μπορεί να έχει αυτού του είδους η ασχολία.

Ειναι εκπληκτική μοτοσυκλέτα, η οποία θα σου χαρίζει καθημερινά δυνατές συγκινήσεις, μα τη χρησιμοποιείς για να πας στη δουλειά σου, μα για να ξεφεύγεις από την καθημερινότητα μια Κυριακή, μα να κάνεις ταξίδι μαζί της δικάβαλος και φορτωμένος.
Με αυτήν θα μπορείς να γυρισεις όλη την Ελλάδα, από άσφαλτο κυριλατος, η από χώμα λασπωμενος αναλόγως την περιπέτεια που κουβαλάς μέσα σου και την παρέα βέβαια που διαθέτεις (με τέτοιες μοτοσυκλέτες δεν πας στο βουνό μόνος σου).

Δεν ειναι τυχαίο που μια μοτοσυκλέτα η οποία σχεδιάστηκε και κατασκευάστηκε πριν 15 χρόνια, συνεχίζει να προσφέρει ηδονή στον καβαλάρη της, παρά την πικάντικη συμβίωση που μπορεί να έχει αυτός μαζί της.
Δεν ειναι τυχαίο που σε κλειστά στροφιλικια μπορεί και στέκεται επάξια κολλητά στη ρόδα σε αρκετά δυνατότερες μοτοσυκλέτες 140 και 160 ίππων.
Δεν ειναι τυχαίο που 4 άτομα από εδώ μέσα (εμού συμπεριλαμβανομένου) έβαλαν αγγελία το μηχανάκι και σε 24 ώρες την κατέβασαν.

Να το πάρεις το κορίτσι, αλλά να ξέρεις ότι έχει το τίμημά της.

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εσυ αγοριμου....εισαι καργα ερωτευμενος....με τη "δεσποινιδα"...!!!!

Μου αρεσει.........ομως που ξενοκοιτας αλλες συνεχεια....!!!!!
 

Thimiosbar

Μέλος
Περιοχή
Όμορφο Δίστρατο
Όνομα
Θυμιος
Μοτό
Suzuki drz 400Ε 2007/KTM 990 Adventure
Εσυ αγοριμου....εισαι καργα ερωτευμενος....με τη "δεσποινιδα"...!!!!

Μου αρεσει.........ομως που ξενοκοιτας αλλες συνεχεια....!!!!!
αλλες κοιτουσα πριν φτασω το budget για την μοντελα μασ...... τωρα που την φτανω δεν εχω ματια για αλλη............. απλα λεω μπας και παρω καμια που να μην ειναι κομπλεξικια και τα εχει και με τον μαστορα.......
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
αλλες κοιτουσα πριν φτασω το budget για την μοντελα μασ...... τωρα που την φτανω δεν εχω ματια για αλλη............. απλα λεω μπας και παρω καμια που να μην ειναι κομπλεξικια και τα εχει και με τον μαστορα.......
Κ πολυ καλα κανεις...!!!
Εχω γειτονακι με το Τακαρισιο χρωματισμο....φουλ ερωτευμενος...13χρονια...με 100.000+χλμ........θελει να παρει δευτερο κ ουτε που σκεφτεται να το δωσει...!!!!!
Υποψην οτι το παει φουλ στο χωμα παντου.....κ οτι καθε πρωι που περναω....για καλημερες...καθομαι κ το χαζευω...!!!!
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Αντβεντσουρ θα εννοεις προφανως
και τζοκει καπελακι :fun

περα απο την πλακα, δυστυχως πλεον η αγορα εχει στεγνωσει και η κριση εκανε πολλους που απλα ειχαν μερικα φραγκακια στην ακρη να παρουν μηχανακια κοψοχρονια, να τα κανιβαλισουν για 3-4 χρονια και μετα να τα δινουν σε κατασταση χρεπιου στην καλυτερη περιπτωση, στα λεφτα που τα πηραν...

κατα συνεπεια, αυτος ο κανονας εχει εφαρμογη και στα αντβ απο τα οποια πλεον ειναι ελαχιστα αυτα που αξιζει να αγορασει καποιος μιας και τα περισσοτερα ειναι ριμαδια και θελουν αρκετα λεφτα σε αναλωσιμα...

γενικα σαν μεκανακι, η κτμ το εχει φτιαξει στα βασικα του μπουλετπρουφ, δηλαδη μοτερ δεν παθαινει απολυτως τιποτα αλλα δυστυχως εχει πολλα μικρα, χαζα, που αν δεν τα εχει λυσει ο προηγουμενος θα ταλαιπορισουν τον νεο ιδιοκτητη...βεβαια αν εχεις ορεξη να ασχοληθεις, ολα τα χαζοθεματακια του μπορεις να τα λυσεις, μιας και υπαρχουν λυσεις για ολα, οπως και μεγαλη κοινοτητα να υποστηριξει το μηχανακι...συνεπως το αν αξιζει να το αγορασεις εξαρταται απο την κατασταση και τα ποσα αναλωσιμα θα χρειαστει να αλλαξεις για να το φερεις σε λειτουργικη κατασταση, εχοντας στο μυαλο οτι μπορει να χρειαστει εκει να φυγουν αρκετα χρηματα...
 
Top Bottom