KTM 990 ADVENTURE

Xristos sx

Μέλος
Όνομα
Xristos sx
Μοτό
Adv 950 ktm
Είναι σημαντικό για να λύσουν με ευκολία τα πάνω καπάκια που συζητάτε να λασκαρουν τα δεκαρακια της πάνω τιμονοπλακας που κρατάνε τις μπουκάλες από πάνω! Εγώ βάζω δύο τορξ στις τρύπες τύπου κατσαβίδι απέναντι το ένα με το άλλο και στην μέση για να τα γυρίσω ένα ΓερμανόΠολύγωνο κλειδί.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Είναι σημαντικό για να λύσουν με ευκολία τα πάνω καπάκια που συζητάτε να λασκαρουν τα δεκαρακια της πάνω τιμονοπλακας που κρατάνε τις μπουκάλες από πάνω! Εγώ βάζω δύο τορξ στις τρύπες τύπου κατσαβίδι απέναντι το ένα με το άλλο και στην μέση για να τα γυρίσω ένα ΓερμανόΠολύγωνο κλειδί.
Σωστός...! :ok:
 

kirosen

Μέλος
Όνομα
s
Μοτό
ktm 990 adventure 06
Καλησπέρα ,έχω 150 χιλιάδες και κανένα πρόβλημα πέραν των γνωστών τρομπών συμπλέκτη, φρένου πίσω, ανορθωτη κάτι ασφάλειες που το έκαναν να αναβοσβηνει σαν φλας και κλασσικά tps. Στο μενού περιλαμβάνεται η σχετική χρήση για ένα τέτοιο μηχανάκι, ταξίδια μεσα-εξω, μακρινές εντουραδες και φυσικά και πόλη, ότι άλλο θες ρωτάς
150k! Δυνατος! Νομίζω όλοι πάνω κάτω τα ίδια πρόκειται να δουν στα km αυτά. Πόσες φορές άλλαξες TPS. Εγω με 130k εχω αλλαξει 2 τον τελευταίο ενάμιση χρόνο, στο σημείο που να ανησυχώ ότι κάτι άλλο συμβαίνει
 

NikolasA

Μέλος
Όνομα
Nikolas
Μοτό
Ducati Desertx
Ktm 950 sm 2007
Ktm exc 450 six days 2013
150k! Δυνατος! Νομίζω όλοι πάνω κάτω τα ίδια πρόκειται να δουν στα km αυτά. Πόσες φορές άλλαξες TPS. Εγω με 130k εχω αλλαξει 2 τον τελευταίο ενάμιση χρόνο, στο σημείο που να ανησυχώ ότι κάτι άλλο συμβαίνει
3 tps σύνλο, αν θυμάμαι καλά τα τελευταία δύο και μένα είναι πιο σύντομα,σε διάστημα 3 ετών.
 

AlxT

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
990 Adv '09
Καλησπέρα,
μήπως μπορεί κάποιος με 2009 ABS μοντέλο να τραβήξει μια φώτο το καπάκι της ασφαλειοθήκης?
Κάπου χάθηκε το δικό μου και πέφτοντας πανω σε κάτι τέτοια αίσχη βρηκα οτι είναι standard απο αυτοκίνητο και κάνει 12 ευρώ :oops:, θέλει απλα να τυπώσω τα labels.
 
Τελευταία επεξεργασία:

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Καλησπέρα,
μήπως μπορεί κάποιος με 2009 ABS μοντέλο να τραβήξει μια φώτο το καπάκι της ασφαλειοθήκης?
Κάπου χάθηκε το δικό μου και πέφτοντας πανω σε κάτι τέτοια αίσχη βρηκα οτι είναι standard απο αυτοκίνητο και κάνει 12 ευρώ :oops:, θέλει απλα να τυπώσω τα labels.
Βρηκα αυτη που δεν ειναι καθαρη αλλα γραφει απο πανω προς τα κατω>

10Α IGNITION FUEL PUMP
15A H/L BEAM POSITION
10A HORN BRAKELIGHT SPEEDO
10A FAN
10A POWER RELAY
10A ACC1 CLOCK
10A ACC2
10A ABS (OPTIONAL)



Γραψε ομως αν θες και για τους υπολοιπους απο ποιο αμαξι κανει το καπακι, μπορει και καποιος αλλος να το χρειαστει.
 

AlxT

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
990 Adv '09
Βρηκα αυτη που δεν ειναι καθαρη αλλα γραφει απο πανω προς τα κατω>

10Α IGNITION FUEL PUMP
15A H/L BEAM POSITION
10A HORN BRAKELIGHT SPEEDO
10A FAN
10A POWER RELAY
10A ACC1 CLOCK
10A ACC2
10A ABS (OPTIONAL)

Γραψε ομως αν θες και για τους υπολοιπους απο ποιο αμαξι κανει το καπακι, μπορει και καποιος αλλος να το χρειαστει.
Ωραίος, ευχαριστώ! είχα ψάξει τις φώτος στο google αλλα ακομα δεν βγαζω τι λενε.
Ωστόσο αν κάποιος απο το συγκεκριμένο μοντέλο μπορεί να επιβεβαιώσει pls (τζάμπα αγχος αλλα καλύτερα safe) ..

Την ζητάμε σαν MTA 8 θέσεων σε κατάστημα με ηλεκτρολογικά αυτοκινήτου μαζί με μία φώτο του καπακιού :p.

Παραθέτω και random link απο skroutz, δεν είμαι σίγουρος οτι ειναι ακριβώς αυτη γιατι πέταξα σωμα και κουτι οποτε καλυτερα απο κοντα σε κατάστημα.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Τι να λέμε τώρα... Στυλ που αντέχει στον χρόνο...



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Τι να λέμε τώρα... Στυλ που αντέχει στον χρόνο...



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Είναι αλήθεια!
Θυμάμαι όμως πόσο περίεργη μου φαινόταν όταν πρωτοπαρουσιάστηκε το 950. Σήμερα τη θεωρώ την ομορφότερη από τις Mega On/Off της KTM (προσωπικό γούστο). Και συνεχίζουν να μου αρέσουν πολύ περισσότερο τα πρώτα συμβατικά όργανα. Αυτά που μπήκαν στα 990 από μια χρονολογία και μετά όταν την καβαλάω μου φαίνονται πολύ φτωχά γιατί δε γεμίζουν το ταμπλό.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Back in business



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
(πωλείται vstrom)
Ένα μήνα μετά
(Ζητείται vstrom, ζητείται δικηγόρος, στέγη για διαμονή και αφτερξύλο πάγος)

fixed :)
 

christos ktm R

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm adventure 990R
Yamaha xt 550
Piaggio liberty
honda cub 90
Καλησπέρα!Μηπως γνωρίζει κανείς τον κωδικό απο την βαλβιδα του διακοπτη του βεντιλατερ χαμηλωτερον βαθμων Κελσίου για 990?
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Καλησπέρα!Μηπως γνωρίζει κανείς τον κωδικό απο την βαλβιδα του διακοπτη του βεντιλατερ χαμηλωτερον βαθμων Κελσίου για 990?
Eνα ευκολο να βρεις ανταλλακτικο που ριχνει τη θερμοκρασια που ανοιγει το βεντιλατερ απο τους 102C στους 95C ειναι ο διακοπτης βεντιλατερ του Βεστρομ 650, αλλα επειδη δεν εχω 990 και το ειχα βρει απο ψαξιμο, ας απαντησει καποιος που το ξερει με σιγουρια.
 

christos ktm R

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm adventure 990R
Yamaha xt 550
Piaggio liberty
honda cub 90
Eνα ευκολο να βρεις ανταλλακτικο που ριχνει τη θερμοκρασια που ανοιγει το βεντιλατερ απο τους 102C στους 95C ειναι ο διακοπτης βεντιλατερ του Βεστρομ 650, αλλα επειδη δεν εχω 990 και το ειχα βρει απο ψαξιμο, ας απαντησει καποιος που το ξερει με σιγουρια.
[/QUOTE]

σε ευχαριστώ πολυ!

Πήρα ενα απο ktm 640 αλλα δεν ταιριάζει.
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Καλησπέρα!Μηπως γνωρίζει κανείς τον κωδικό απο την βαλβιδα του διακοπτη του βεντιλατερ χαμηλωτερον βαθμων Κελσίου για 990?
80 με 85 βαθμούς Κελσίου
Αυτό χρειάζεσαι:




Εκτός κι αν χρησιμοποιήσεις αυτόν τον διακόπτη και ανάβεις έξτρα το βεντιλατερ εσυ όποτε θες:




(Εγώ έχω ήδη αγοράσει την 2η επιλογή και μάλλον αυτό θα κάνω)
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
To πανω ειναι απο γουρουνα, δεν ξερω αν θα ταιριάζει και νομιζω 85C ειναι χαμηλα.

Το 2ο το εχω κανει με διακοπτακι απο προβολακια στον Τενεκε, κανει δουλιτσα, αρκει να θυμάσαι να το σβηνεις οταν βγεις σε ανοιχτο δρομο.
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
To πανω ειναι απο γουρουνα, δεν ξερω αν θα ταιριάζει και νομιζω 85C ειναι χαμηλα.

Το 2ο το εχω κανει με διακοπτακι απο προβολακια στον Τενεκε, κανει δουλιτσα, αρκει να θυμάσαι να το σβηνεις οταν βγεις σε ανοιχτο δρομο.
το ξέρω ότι είναι από γουρούνα (που δεν χωράει στο Advride, χμμμ ή χωράει?... ) και μου είχε κάνει και εμένα εντύπωση αλλά ο κωδικός που έδωσα παίζει εγγυημένα και το χρησιμοποιούν στο 990 και όχι μόνο (στο 701 ταιριάζει επίσης, έχω κάνει διατριβή τις 2 τελευταίες εβδομάδες μετά την υπερθέρμανση που μου έτυχε)
 
Top Bottom