KTM 990 ADVENTURE

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Aντε να ξεκινησουν οι εχοντες και μη , να γραφουν γι αυτο το θηριο το οποιο πιστευω ειναι κρυφος ποθος αρκετων απο εδω μεσα....
990 και 950

 
Τελευταία επεξεργασία:

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Βασικά, ότι και να λέμε, όλα τα εργαλεία της κατηγορίας των Mega OnOff είναι πολύ καλά, απλά είναι θέμα προσωπικού γούστου...


Το λοιπόν: "Ινδιάνικο άλογο"...
Ατίθασο, νευρικό, για τους λάτρεις της αδρεναλίνης, το πιο off της κατηγορίας, αλλά... τα πλεονεκτήματά του είναι και τα μεγαλύτερα μειονεκτήματά του!
Κουράζει αν δεν θέλεις να πας με "αγωνιστικούς" ρυθμούς...
τρελλή ευστροφία στις υψηλές, αλλά σκορτσάρει και έχει κραδασμούς στις χαμηλές...
στους χωματόδρομους "οργώνει", αλλά στην εθνική θα προτιμούσες καλύτερη κάλυψη...
στην πόλη μπορείς να κάνεις ταρζανιές, αλλά ανάμεσα στα αυτοκίνητα το τιμόνι κόβει ελάχιστα...
αλλά όλα αυτά είναι πταίσματα μπροστά στην απίστευτη κατανάλωσή του, πέραν της εθνικής οδού!
Αν το Varadero πίνει, τούτο καταπίνει...
Όπως καταπίνει τις ανωμαλίες και τα κράσπεδα...
Οπότε, διαλέγεις και παίρνεις, για να ζήσεις τα πλεονεκτήματα αυτού του "τρελλού" εργαλείου, θα πρέπει να συμβιβαστείς και με τα τρελλά μειονεκτήματά του!
Γι' αυτό και μόνο δεν πέρασε απαρατήρητο και θα μείνει χαραγμένο στις χρυσές σελίδες της ιστορίας των Μέγα OnOff...
 

Ironbutt

Μέλος
Περιοχή
2ο Πουδαρ Χαλκιδικης...
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW 1200 GSA
Να μιλησω...να ΜΗΝ μιλησω....να μιλησω....να Μην μιλησω... :D:D:D:D
παιδες Μην αγοραζετε δεν φτανουν για ολους μας....:p:p:p
και επειδη μια εικονα ειναι 1000 λεξεις παρτε κανα 2-3 απο τις τελευταιες μας βολτες...
[URL=http://s1167.photobucket.com/user/avgerou/media/IMG_4737_fhdr_zps593df873.jpg.html][/URL]
[URL=http://s1167.photobucket.com/user/avgerou/media/IMG_6350_fhdr_zps8283ca52.jpg.html][/URL]
[URL=http://s1167.photobucket.com/user/avgerou/media/IMG_9746_zps160c9c80.jpg.html][/URL]
 

Ironbutt

Μέλος
Περιοχή
2ο Πουδαρ Χαλκιδικης...
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW 1200 GSA
Βασικά, ότι και να λέμε, όλα τα εργαλεία της κατηγορίας των Mega OnOff είναι πολύ καλά, απλά είναι θέμα προσωπικού γούστου...


Το λοιπόν: "Ινδιάνικο άλογο"...
Ατίθασο, νευρικό, για τους λάτρεις της αδρεναλίνης, το πιο off της κατηγορίας, αλλά... τα πλεονεκτήματά του είναι και τα μεγαλύτερα μειονεκτήματά του!
Κουράζει αν δεν θέλεις να πας με "αγωνιστικούς" ρυθμούς...
τρελλή ευστροφία στις υψηλές, αλλά σκορτσάρει και έχει κραδασμούς στις χαμηλές...
στους χωματόδρομους "οργώνει", αλλά στην εθνική θα προτιμούσες καλύτερη κάλυψη...
στην πόλη μπορείς να κάνεις ταρζανιές, αλλά ανάμεσα στα αυτοκίνητα το τιμόνι κόβει ελάχιστα...
αλλά όλα αυτά είναι πταίσματα μπροστά στην απίστευτη κατανάλωσή του, πέραν της εθνικής οδού!
Αν το Varadero πίνει, τούτο καταπίνει...
Όπως καταπίνει τις ανωμαλίες και τα κράσπεδα...
Οπότε, διαλέγεις και παίρνεις, για να ζήσεις τα πλεονεκτήματα αυτού του "τρελλού" εργαλείου, θα πρέπει να συμβιβαστείς και με τα τρελλά μειονεκτήματά του!
Γι' αυτό και μόνο δεν πέρασε απαρατήρητο και θα μείνει χαραγμένο στις χρυσές σελίδες της ιστορίας των Μέγα OnOff...
Θα συμφωνησω σε ολα εκτος απο την καταναλωση..το δικο μου ειναι 10ετιας 950cc καρμπυλατερ με 62.000χλμ και σε ταξιδι με 140χλμ/ω "καιει" 6lt/100km...αλλα ουτε στο βουνο εχω παραπονο σε αυτο το θεμα.
Απλως επειδη σε "φτιαχνει" συνεχεια και οδηγας σαν 15χρονος Ταρζαν ανεβαινει και η καταναλωση του...
Για μενα ειναι μια απιστευτη μηχανη που σε καθε βολτα μου προκαλει μονιμο χαμογελο στο προσωπο και καθε φορα μου δειχνει ποσο μακρια ειναι τα ορια της σε σχεση με το οδηγικο μου επιπεδο...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Θα συμφωνησω σε ολα εκτος απο την καταναλωση..το δικο μου ειναι 10ετιας 950cc καρμπυλατερ με 62.000χλμ και σε ταξιδι με 140χλμ/ω "καιει" 6lt/100km...αλλα ουτε στο βουνο εχω παραπονο σε αυτο το θεμα.
Απλως επειδη σε "φτιαχνει" συνεχεια και οδηγας σαν 15χρονος Ταρζαν ανεβαινει και η καταναλωση του...
Για μενα ειναι μια απιστευτη μηχανη που σε καθε βολτα μου προκαλει μονιμο χαμογελο στο προσωπο και καθε φορα μου δειχνει ποσο μακρια ειναι τα ορια της σε σχεση με το οδηγικο μου επιπεδο...

Δίκιο έχεις, αλλά ποιος το έχει και πάει με 140 χαω στην Εθνική???
Εδώ διακοσαρίζει για πλάκα παντού....:cool:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αν δεν το θες για κάθε μέρα, ή αν κάνεις λίγα χλμ ημερησίως και το λιώνεις τα ΣΚ εκεί που του αξίζει, είναι μονόδρομος το μηχανάκι!
Κακά τα ψέματα:cool:
 

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv
Καταπληκτικό μηχάνημα, εντυπωσιάστηκα όταν το πέταξε κάτω ο Σπανος και χόρευε πάνω του, ώστε να μας αποδείξει ότι δεν σπάνε τα μηχανάκια τραβελ εντουρο στα βουνά

Πολύ καλή ποιότητα. ..






R1200GlamorusSpecial
 
Top Bottom