KTM ADVENTURE 390R

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλοτάξιδο να είναι παίδες.
Λίγο προσοχή μόνο στις ζάντες γιατί η ΚΤΜ δε φημίζεται για την πχιοτητα των μετάλλων στις ζάντες τους.
Εκτός από το rc8 που φοράει marchesini βέβαια, αλλά αυτό προορίζεται για άλλο σκοπόν.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να φανώ αδιάκριτος, ποσο κοστίζει η αλλαγή λαδιων στην εν λόγω μοτο σε εξουσιοδοτημενο συνεργείο;
Αν δε θέλετε να πείτε απολύτως σεβαστό και κατανοητό εννοείται, απλά ρωτάω γιατί είχα πρόσφατα κουβέντα με κάτοχο 390 Duke
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
15/50 λεει και στο manual αλλα δεν γραφει ημι ή φουλ ουτε μαρκα, αλλα νομιζω οτι αυτο δεν εχει πολυ σημασια, το θεμα ειναι να κανεις τα σερβις στην ωρα τους.
60 ευρω μου πηγε εμενα το 1ο σερβις ,λαδια φιλτρο και καποια τσεκ, καλος παντως ο μηχανικος μου φανηκε σωστος ,και εχω αλλαξει πολλους ολα αυτα τα χρονια που οδηγω
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Καθε ποσα χιλιομετρα λεει σερβις στο βιβλιο η ΚΤΜ;
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
15/50 λεει και στο manual αλλα δεν γραφει ημι ή φουλ ουτε μαρκα, αλλα νομιζω οτι αυτο δεν εχει πολυ σημασια, το θεμα ειναι να κανεις τα σερβις στην ωρα τους.
60 ευρω μου πηγε εμενα το 1ο σερβις ,λαδια φιλτρο και καποια τσεκ, καλος παντως ο μηχανικος μου φανηκε σωστος ,και εχω αλλαξει πολλους ολα αυτα τα χρονια που οδηγω
Πολύ λογική τιμή...
120 πλήρωσε το παλικάρι....
Τουλάχιστον έτσι μου είπε, και γιατί να πει ψέματα, ήταν και αγανακτισμενος...
 

MEG@

Μέλος
Όνομα
Τελης
Μοτό
KTM 390 ADV
Πολύ λογική τιμή...
120 πλήρωσε το παλικάρι....
Τουλάχιστον έτσι μου είπε, και γιατί να πει ψέματα, ήταν και αγανακτισμενος...
80 ευρώ εμένα χωρίς απόδειξη με quantum ήμι 15/50.
Πρωτο σέρβις στα 1000.
Στρωσιμο μέχρι 6000 στροφές.
Τώρα το πάω μέχρι 7500.
Στο μανιουαλ δίνει μοτορεξ 15/50 και στρώσιμο μέχρι 7500 στροφές.
Ευχαριστούμε για τις ευχες
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Καθε ποσα χιλιομετρα λεει σερβις στο βιβλιο η ΚΤΜ;
Απανταω στον εαυτο μου καθως βρηκα το μανιουαλ και λεει λαδια καθε 7500χλμ, οποτε καλα κανει και προδιαγράφει ημισυνθετικα. (To manual λεει Motorex Formula 4T 15w50, 11€ το λιτρο στο σκρουτζ, 2 λιτρα παιρνει, μια χαρα)
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
80 ευρώ εμένα χωρίς απόδειξη με quantum ήμι 15/50.
Πρωτο σέρβις στα 1000.
Στρωσιμο μέχρι 6000 στροφές.
Τώρα το πάω μέχρι 7500.
Στο μανιουαλ δίνει μοτορεξ 15/50 και στρώσιμο μέχρι 7500 στροφές.
Ευχαριστούμε για τις ευχες
Καλοτάξιδο σου εύχομαι και να το απολαύσεις όσο δεν πάει :)
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Το πήρε φίλος και είναι πολύ ευχαριστημένος, έχει και ένα μουλτι 1100 αλλά όλο με το 390 είναι. Προχτές που είμασταν παρέα άνοιξε μια πολύ γρήγορα ως τα 150. Και ενώ στρίβει πολύ ωραια στα κλειστά, είναι σταθερό στα πολλά. Έκατσα πίσω και χωρεσα καλά.

Αυτός μου λέει πως άνετη ταχύτητα ταξιδιού χωρίς κραδασμούς είναι τα 130 κοντεράτα. Το μοτέρ έχει κι άλλο αλλά κραδασμοί και αέρας (μαμά ζελατίνα) κουράζουν. Δεν είναι και πιτσιρικάς.

Θα το κάνω μια βόλτα σύντομα, περίμενα να το στρώσει πρώτα.
 

MEG@

Μέλος
Όνομα
Τελης
Μοτό
KTM 390 ADV
Το πήρε φίλος και είναι πολύ ευχαριστημένος, έχει και ένα μουλτι 1100 αλλά όλο με το 390 είναι. Προχτές που είμασταν παρέα άνοιξε μια πολύ γρήγορα ως τα 150. Και ενώ στρίβει πολύ ωραια στα κλειστά, είναι σταθερό στα πολλά. Έκατσα πίσω και χωρεσα καλά.

Αυτός μου λέει πως άνετη ταχύτητα ταξιδιού χωρίς κραδασμούς είναι τα 130 κοντεράτα. Το μοτέρ έχει κι άλλο αλλά κραδασμοί και αέρας (μαμά ζελατίνα) κουράζουν. Δεν είναι και πιτσιρικάς.

Θα το κάνω μια βόλτα σύντομα, περίμενα να το στρώσει πρώτα.
Έβαλα ζελατίνα για 790 μεγάλη αλλά πιο πολλοί οι στροβιλισμοι από τη μαμά.
Έβαλα και φρύδι και είναι καλύτερα.
Θα προσπαθήσω να αλλάξω και τη γωνία κλίσης από τη βάση να δω.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Και να θέλει άμα έχει 50 μηχανάκια για σέρβις τη μέρα όλο και κάτι θα γίνει βιαστικά
ισχυει
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Και να θέλει άμα έχει 50 μηχανάκια για σέρβις τη μέρα όλο και κάτι θα γίνει βιαστικά
Άλλο θέλω να πω αλλά δεν γίνομαι αντιληπτός. Τέλος πάντων αν δεν κλάψεις δεν ακούς και δεν μαθαίνεις τελικά. Σε τρίτο πρόσωπο το σχόλιο μου πάντα. Λεπτομέρειες με pm όποιος επιθυμεί.
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Η ανάρτηση είναι του Χρήστου Πατερακη
Πήγε για έλεγχο και σέρβις ένα 390 και ανακάλυψαν ότι φορούσε από την εταιρία μικρότερο δίσκο απ τον προβλεπόμενο.
Ασ το τσεκάρουν οι κάτοχοι


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Καλοτάξιδο να είναι παίδες.
Λίγο προσοχή μόνο στις ζάντες γιατί η ΚΤΜ δε φημίζεται για την πχιοτητα των μετάλλων στις ζάντες τους.
Εκτός από το rc8 που φοράει marchesini βέβαια, αλλά αυτό προορίζεται για άλλο σκοπόν.
Θυμαμαι ενα σχετικο νημα στο advrider.com σχετικα με τις ακτινωτες ζαντες των 950 και ποσο πιο γερες ηταν αυτες που επλεκε ο woody. Καποια καθολου τυχαια τιμονια υποστηριζαν πως σε μια ζορικη κρουση προτιμουν να στραβωσει η ζαντα παρα τα πηρουνια η να σπασει ο σκελετος.
Προσωπικα δε ξερω παντως εχει νοημα σαν επιχειρημα.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Θυμαμαι ενα σχετικο νημα στο advrider.com σχετικα με τις ακτινωτες ζαντες των 950 και ποσο πιο γερες ηταν αυτες που επλεκε ο woody. Καποια καθολου τυχαια τιμονια υποστηριζαν πως σε μια ζορικη κρουση προτιμουν να στραβωσει η ζαντα παρα τα πηρουνια η να σπασει ο σκελετος.
Προσωπικα δε ξερω παντως εχει νοημα σαν επιχειρημα.
Οποιος ειπε αυτη την μπαρουφα μαλλον εχει τσακωθει με την λογικη
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Για πες!
Τι να πω;
Ναπω οτι ας πουμε σε 10αδες χωματινα (και ον οφ) μοντελα εδω και δεκαετιες τωρα τα (προφανως ποιοτικα) στεφανια τους δεν στραβωνουν με το παραμικρο και οτι φυσικα δεν κοβουν πλαισιο ή στραβωνουν καλαμια ακομα και σε αγωνιστικη γρηση;
Αρκει αυτο;
 
Top Bottom