KTM ADVENTURE 390R

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Εντάξει όμως πολύ πιο πλήρης μοτοσυκλέτα το benelli. Καταρχήν οπτικά (στον Έλληνα ειδικά που αγοράζει με το κιλό) είναι ογκώδης και όμορφη. Θυμίζει GS. 1-0. Βάλε ζελατινάρα, σελάρα και κάγκελα, κεντρικό σταντ στον βασικό εξοπλισμό. Επίσης πολύ καλές αναρτήσεις και φρένα (δεν υστερεί απο το ΚΤΜ) και εν τέλει το KTM είναι ένα Bajaj με σήματα ΚΤΜ. Ένα Ινδικό σε κατασκευή μηχανάκι.
Ε καλα και το 502 made in china ειναι, το θεμα ειναι ποιος κανει το QΑ/QC και με τι στανταρντς. Πχ και το Τ7 στη Γαλλια φτιαχνεται, που όλοι ξερουμε την τεραστια μοτοσυκλετιστικη ιστορια της Γαλλιας, αλλα δεν εχει να κανει. Γιαμαχα αγοραζεις.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ε καλα και το 502 made in china ειναι, το θεμα ειναι ποιος κανει το QΑ/QC και με τι στανταρντς. Πχ και το Τ7 στη Γαλλια φτιαχνεται, που όλοι ξερουμε την τεραστια μοτοσυκλετιστικη ιστορια της Γαλλιας, αλλα δεν εχει να κανει. Γιαμαχα αγοραζεις.
Δεν διαφωνώ, απλά θέλω να πω πως η προσιτή τιμή θεωρητικά του 390 έχει εξήγηση. Προφανώς θα έχει τις εκπτώσεις του (αυτό θα το δούμε απο κοντά) και επιπλέον κατασκευάζεται απο την Bajaj στην Ινδία. Και πάλι καλά για να είναι ανταγωνιστικό.

Όταν έρθει η ώρα του ταμείο δηλαδή δεν εχεις απο την μία ένα top προιόν και απο την άλλη ένα Κινέζικο σε παρόμοιες τιμές. Έχεις σε παρόμοιες τιμές παρόμοια πράγματα.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Απ' ότι καταλαβαίνω δηλαδή την καλύτερη λύση για ταξιδιωτικό εντούρο αξιώσεων, όχι απλή διάσχιση, την έχει η Yamaha με το Τ700;
Μιλάμε πάντα για σύγχρονο μηχανάκι όχι 10ετίας+
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Απ' ότι καταλαβαίνω δηλαδή την καλύτερη λύση για ταξιδιωτικό εντούρο αξιώσεων, όχι απλή διάσχιση, την έχει η Yamaha με το Τ700;
Μιλάμε πάντα για σύγχρονο μηχανάκι όχι 10ετίας+
Μπαααα.... Πάντα ο καβαλάρης θα το κάνει εύκολο ή δύσκολο.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Λοιπόν...

Με την powerparts σέλα είναι πολύ συμπαθητικό, μικρό αλλά όχι άβολο. Αν δηλαδή θέλει κάποιος "φθηνό" μικρό δεν βρίσκω λόγο να μην πάει εκεί αντί για τα σαφώς πίσω τεχνολογικά του ανταγωνισμού
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Γενικα τιποτα, συγκεκριμένα ομως για την κατηγορια πολλα, οπως φωτα LED, εγχρωμη οθονη, ρυθμιζομενο πιρούνι, traction & cornering ABS με offroad ρυθμιση κτλ. Δεν τα βρισκεις σε αυτη την κατηγορια και σε αυτα τα λεφτα.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
παραγγελθηκε με την προσφορα απο συντοπιτη...τον μαρτιο που παραλαμβανει θα εχει αναλυτικο review....
gs 1200 πουλησε:pηθελε κατι ελαφρουλη!!!:cool::cool::cool:
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
ονομαστικη ισχυς 43 PS περιεργος ειμαι να δω αν γινει καποια μετρηση ποσα απο αυτα καταληγουν στον τροχο καθως επισης και του Versys 300 που ειναι παρομοια.
 

alekni

Μέλος
Περιοχή
Χαλκίδα
Όνομα
Aλέξης
Μοτό
R 1150 GS
ονομαστικη ισχυς 43 PS περιεργος ειμαι να δω αν γινει καποια μετρηση ποσα απο αυτα καταληγουν στον τροχο καθως επισης και του Versys 300 που ειναι παρομοια.
36 αλογα σε δυναμομετρηση normal 390rc εδω Ελλάδα με το ιδιο μοτερ, το μονο βασικο μειον που βρισκω εγω ειναι οτι δουλευει συνεχως ψηλα, δηλαδη τα 150 χλμ στις 8200 με κοφτη στις 9500 σε πορεια δεν ξερω ποσο κουραστικο θα ειναι για τον αναβατη αλλα και για το μοτερ

Sent from my SM-G903W using Tapatalk
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
36 αλογα σε δυναμομετρηση normal 390rc εδω Ελλάδα με το ιδιο μοτερ, το μονο βασικο μειον που βρισκω εγω ειναι οτι δουλευει συνεχως ψηλα, δηλαδη τα 150 χλμ στις 8200 με κοφτη στις 9500 σε πορεια δεν ξερω ποσο κουραστικο θα ειναι για τον αναβατη αλλα και για το μοτερ

Sent from my SM-G903W using Tapatalk
παλι καλα.Το Versys 300 τα 120 τα εχει στις 9000 και τα 165 που εχω δει εγω (μηχανακι φιλου) στους κοφτες.
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
36 αλογα σε δυναμομετρηση normal 390rc εδω Ελλάδα με το ιδιο μοτερ, το μονο βασικο μειον που βρισκω εγω ειναι οτι δουλευει συνεχως ψηλα, δηλαδη τα 150 χλμ στις 8200 με κοφτη στις 9500 σε πορεια δεν ξερω ποσο κουραστικο θα ειναι για τον αναβατη αλλα και για το μοτερ

Sent from my SM-G903W using Tapatalk
Υπάρχει κάποιος που θέλει να αγοράσει μηχανάκι 300 400 κεκ για να πηγαίνει με 150 χλμ? Μιλαμε για το Adventure οχι το RC
 

alekni

Μέλος
Περιοχή
Χαλκίδα
Όνομα
Aλέξης
Μοτό
R 1150 GS
Υπάρχει κάποιος που θέλει να αγοράσει μηχανάκι 300 400 κεκ για να πηγαίνει με 150 χλμ? Μιλαμε για το Adventure οχι το RC
Φυσικα και οχι, τα 120 τα εχει στις 7200, για ρεπριζ δεν ξερω, σε σχεση παντως με ενα 650 μονοκυλινδρο gs το 390 εχει σχεδον την μιση ροπη

Sent from my SM-G903W using Tapatalk
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Φυσικα και οχι, τα 120 τα εχει στις 7200, για ρεπριζ δεν ξερω, σε σχεση παντως με ενα 650 μονοκυλινδρο gs το 390 εχει σχεδον την μιση ροπη

Sent from my SM-G903W using Tapatalk
Ε καλά αυτονόητο.

Ούτε για 120 δεν θα είναι.
Θα είναι ένα commuter οικονομικό, μικρό, αλλά θεωρώ, ικανό να κάνει και κάτι παραπάνω από τα υπόλοιπα της κατηγορίας του.

Φορτωματάκι όσο γίνεται και βούρ στα χώματα.
 

PanosP

Μέλος
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
Yamaha Tenere 700, (x) Honda CRF 250 Rally
κάντε δεξιά και δείτε το τέταρτο, ειναι βίντεο από με τον Adam να το οδηγεί

http://instagr.am/p/B70m3M7hhsp/
Επίσης έχουνε βγει τα πρώτα βίντεο στο youtube από Ινδία, παραθέτω κάποια (δεν είναι να καταλαβαίνεις και πολλά από τα αγγλικά..)



 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ωραίο το βιντεακι του Adam riemann. Πρέπει να πήγε σε ορθοπεδικο μετά από αυτή την εμπειρια και το μηχανάκι αυτό δε πρέπει να έχει πλέον ζάντες! Κοπανιεται χωρίς αύριο!! Ελάτε πείτε μας πως είναι όπλο για χώματα! Είναι προφανές πως δεν κάνει. Οι αναρτήσεις του δεν έχουν την διαδρομή και την ενδοτικοτητα για να μην διαλύσεις τους σπονδυλους σου στο χώμα και εγκαταλείψει τα χώματα λίγο μετά τα 40. Κάπου να ξέρουμε τι αγοράζουμε.

Commuter είναι που θα μπει και σε χωματόδρομο.
 
Top Bottom