KTM ADVENTURE 390R

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Τι να πω;
Ναπω οτι ας πουμε σε 10αδες χωματινα (και ον οφ) μοντελα εδω και δεκαετιες τωρα τα (προφανως ποιοτικα) στεφανια τους δεν στραβωνουν με το παραμικρο και οτι φυσικα δεν κοβουν πλαισιο ή στραβωνουν καλαμια ακομα και σε αγωνιστικη γρηση;
Αρκει αυτο;
Δεν νομιζω να αρκει, διοτι τα αγωνιστικα ζυγιζουν λιγοτερο απο τα μισα κιλα απο ενα μεγαλο ονοφ εχουν μεγαλυτερες διαδρομες στις αναρτησεις και επισης εχουν πολυ προσεγμενα σεταρισματα στα πηρουνια τα οποια δεν υφιστανται hydro lock στις γερες σφαλιαρες ουτε τερματιζουν στις διαδρομες τους.
Σεβαστη η αποψη σου οπως και καθε αλλου. Η αποψη που εγω μετεφερα ηταν του jimmy lewis, η οποια φανταζομαι ειναι επισης σεβαστη. Δυστυχως προσπαθησα να βρω το νημα αλλα δεν τα καταφερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

NitroArgi

Μέλος
Όνομα
Αργύρης
Μοτό
1998 APRILIA RSV MILLE
KTM 890 ADVENTURE
HONDA MONKEY 125
Το πήρα το καλοκαίρι και δεν έχω σταματησει να κάνω βόλτες σε κάθε τερέν. Προφανώς έχει περιορισμούς και ο σωματότυπος μου δεν βοηθά την κατάσταση αλλά μέχρι τώρα δεν έχει πει όχι σε καμιά διαδρομη που το έχω πάει. Καλές βόλτες σε όλους με ότι και αν έχετε...ελπίζω να τα πούμε και από κοντά σε μια βόλτα!

http://imgur.com/gallery/34xPhQS
 
Τελευταία επεξεργασία:

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Να γιατί tenere 700!χαχα λοιπόν πριν κάνα μήνα που κάναμε εκδρομή με τον Aldebaran ,ειχα ένα μικρό θέμα με το 390.ξαφνικα δεν είχα γκάζι άνοιγες το γκάζι τίποτα, έσβησα κάνα 2 φορές και όλα οκ μόνο η ένδειξη βλάβης έμεινε για λίγο και κάναμε αλλά 300 κμ χωρίς πρόβλημα, οπότε υπέθεσα ότι έφταιγε κάποια κακή βενζίνη που βάλαμε. Εχτές όμως φεύγω από την δουλειά και 500 μέτρα πιο κάτω πάλι το ίδιο. Ένδειξη βλάβης και γκάζι γιοκ, σβήνω κάνα 2 φορές και όλα οκ, σήμερα πάω στο elio το βάζει στο διαγνωστικό και μου λέει ότι έχει καταγράψει βλάβη στον αισθητήρα γκαζιού. Οκ. Είναι όμως λέει πνιγμένος και δεν μπορεί να το αναλάβει. Πάλι οκ. Αλλά εγώ ο πελάτης τι κάνω? Πάω αλλού? Σε ποιον? Πάω βόλτα με άγχος αν θα μείνω? Πλήρωσα μότο και έχω πρόβλημα? Είμαι μαλακάς που πήρα κτμ? Μάλλον πάω στη yamaha και περνω t7? Για πείτε?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να γιατί tenere 700!χαχα λοιπόν πριν κάνα μήνα που κάναμε εκδρομή με τον Aldebaran ,ειχα ένα μικρό θέμα με το 390.ξαφνικα δεν είχα γκάζι άνοιγες το γκάζι τίποτα, έσβησα κάνα 2 φορές και όλα οκ μόνο η ένδειξη βλάβης έμεινε για λίγο και κάναμε αλλά 300 κμ χωρίς πρόβλημα, οπότε υπέθεσα ότι έφταιγε κάποια κακή βενζίνη που βάλαμε. Εχτές όμως φεύγω από την δουλειά και 500 μέτρα πιο κάτω πάλι το ίδιο. Ένδειξη βλάβης και γκάζι γιοκ, σβήνω κάνα 2 φορές και όλα οκ, σήμερα πάω στο elio το βάζει στο διαγνωστικό και μου λέει ότι έχει καταγράψει βλάβη στον αισθητήρα γκαζιού. Οκ. Είναι όμως λέει πνιγμένος και δεν μπορεί να το αναλάβει. Πάλι οκ. Αλλά εγώ ο πελάτης τι κάνω? Πάω αλλού? Σε ποιον? Πάω βόλτα με άγχος αν θα μείνω? Πλήρωσα μότο και έχω πρόβλημα? Είμαι μαλακάς που πήρα κτμ? Μάλλον πάω στη yamaha και περνω t7? Για πείτε?
Κακος επαγγελματίας.
Αυτοι προφανώς είναι μλκες που δεν σου φτιάχνουν το γκάζι.
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Να γιατί tenere 700!χαχα λοιπόν πριν κάνα μήνα που κάναμε εκδρομή με τον Aldebaran ,ειχα ένα μικρό θέμα με το 390.ξαφνικα δεν είχα γκάζι άνοιγες το γκάζι τίποτα, έσβησα κάνα 2 φορές και όλα οκ μόνο η ένδειξη βλάβης έμεινε για λίγο και κάναμε αλλά 300 κμ χωρίς πρόβλημα, οπότε υπέθεσα ότι έφταιγε κάποια κακή βενζίνη που βάλαμε. Εχτές όμως φεύγω από την δουλειά και 500 μέτρα πιο κάτω πάλι το ίδιο. Ένδειξη βλάβης και γκάζι γιοκ, σβήνω κάνα 2 φορές και όλα οκ, σήμερα πάω στο elio το βάζει στο διαγνωστικό και μου λέει ότι έχει καταγράψει βλάβη στον αισθητήρα γκαζιού. Οκ. Είναι όμως λέει πνιγμένος και δεν μπορεί να το αναλάβει. Πάλι οκ. Αλλά εγώ ο πελάτης τι κάνω? Πάω αλλού? Σε ποιον? Πάω βόλτα με άγχος αν θα μείνω? Πλήρωσα μότο και έχω πρόβλημα? Είμαι μαλακάς που πήρα κτμ? Μάλλον πάω στη yamaha και περνω t7? Για πείτε?
Βρίσκεις άλλο εξουσιοδοτημένο συνεργείο και διορθώνεις το πρόβλημα .

Αν τώρα θες να αλλάξεις μηχανή άλλο θέμα αυτό αλλά όπως και να έχει θα πρέπει να την φτιάξεις, να την βάλεις για πούλημα η να την δώσεις ανταλλαγή να μπεις στην λίστα αναμονής και να πληρώσεις και την διαφορά η οποία δεν είναι και μικρή …

Αλλά αν μετά το ταξίδι ζαχαρώνεις το 700 και πρόβλημα να μην σου βγάλει άλλο θα ψάχνεις αφορμή


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Βρίσκεις άλλο εξουσιοδοτημένο συνεργείο και διορθώνεις το πρόβλημα .

Αν τώρα θες να αλλάξεις μηχανή άλλο θέμα αυτό αλλά όπως και να έχει θα πρέπει να την φτιάξεις, να την βάλεις για πούλημα η να την δώσεις ανταλλαγή να μπεις στην λίστα αναμονής και να πληρώσεις και την διαφορά η οποία δεν είναι και μικρή …

Αλλά αν μετά το ταξίδι ζαχαρώνεις το 700 και πρόβλημα να μην σου βγάλει άλλο θα ψάχνεις αφορμή


Sent from my iPhone using Tapatalk
Θα παω απο Δευτερα σε αλλο συνεργειο να το φτιαξω tps πρεπει να ειναι ελπιζω να βγαλω ακρη με καποιον , οτι θα αλλαξω σε πιο μεγαλη ειναι σιγουρο απλα ελεγα να το κανω σε κανα χρονο αλλα το μικρο με σπρωχνει να το κανω πιο γρηγορα! χαχα , το θεμα ειναι αλλο . Παιρνεις καινουργια μοτο για να μην εχεις προβληματα ,οκ βγαζει ενα θεμα και πρεπει εγω να βρω ποιος και αν εχει διαθεση χρονο κλπ να το φτιαξει .ειναι θεμα συνεργειων και καπου ολοι ξεχνανε ποιος ειναι ο πελατης τελικα. τεσπα λεω απο δευτερα να παρω τηλ στον 512 να δω ,θα πρεπει να παω δηλαδη και απο ηλιουπολη στην αγια παρασκευη...και να δω αν πρεπει να το αφησω πως θα επιστρεψω!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Θα παω απο Δευτερα σε αλλο συνεργειο να το φτιαξω tps πρεπει να ειναι ελπιζω να βγαλω ακρη με καποιον , οτι θα αλλαξω σε πιο μεγαλη ειναι σιγουρο απλα ελεγα να το κανω σε κανα χρονο αλλα το μικρο με σπρωχνει να το κανω πιο γρηγορα! χαχα , το θεμα ειναι αλλο . Παιρνεις καινουργια μοτο για να μην εχεις προβληματα ,οκ βγαζει ενα θεμα και πρεπει εγω να βρω ποιος και αν εχει διαθεση χρονο κλπ να το φτιαξει .ειναι θεμα συνεργειων και καπου ολοι ξεχνανε ποιος ειναι ο πελατης τελικα. τεσπα λεω απο δευτερα να παρω τηλ στον 512 να δω ,θα πρεπει να παω δηλαδη και απο ηλιουπολη στην αγια παρασκευη...και να δω αν πρεπει να το αφησω πως θα επιστρεψω!
Αλεξ δοκίμασε τον Νταή και τον Καριμαλη στην Καλλιρρόης, έχει λίγο ταλαιπωρία η δουλειά αλλά θα την βρεις την άκρη. Ίσως πάρεις και όχημα αντικατάστασης για να κάνεις τη δουλειά σου. Βασικά ζήτα το.

Όπως σε είδα στη βόλτα, φέρνεις πιο πολυ στο 700 η αλήθεια είναι :p
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Να γιατί tenere 700!χαχα λοιπόν πριν κάνα μήνα που κάναμε εκδρομή με τον Aldebaran ,ειχα ένα μικρό θέμα με το 390.ξαφνικα δεν είχα γκάζι άνοιγες το γκάζι τίποτα, έσβησα κάνα 2 φορές και όλα οκ μόνο η ένδειξη βλάβης έμεινε για λίγο και κάναμε αλλά 300 κμ χωρίς πρόβλημα, οπότε υπέθεσα ότι έφταιγε κάποια κακή βενζίνη που βάλαμε. Εχτές όμως φεύγω από την δουλειά και 500 μέτρα πιο κάτω πάλι το ίδιο. Ένδειξη βλάβης και γκάζι γιοκ, σβήνω κάνα 2 φορές και όλα οκ, σήμερα πάω στο elio το βάζει στο διαγνωστικό και μου λέει ότι έχει καταγράψει βλάβη στον αισθητήρα γκαζιού. Οκ. Είναι όμως λέει πνιγμένος και δεν μπορεί να το αναλάβει. Πάλι οκ. Αλλά εγώ ο πελάτης τι κάνω? Πάω αλλού? Σε ποιον? Πάω βόλτα με άγχος αν θα μείνω? Πλήρωσα μότο και έχω πρόβλημα? Είμαι μαλακάς που πήρα κτμ? Μάλλον πάω στη yamaha και περνω t7? Για πείτε?
Δεν ειναι τυχαιο που ειναι πνιγμενος ο elio.
Επισης δεν ειναι τυχαιο που το 390 δινει τοσα πολλα και κοστιζει τοσο λιγο σε σχεση με τον ανταγωνισμο του.
Εκτος απο το τ7 παιζει και το cb500x και με τα ρεστα χωματινο.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Όπως είπε ο καπετάνιος...ο Παντελής στη Καλλιρρόης...ο Βαγγέλης το 990...15χρονια εκεί το πάει...
Κοντά είναι...το Παγκράτι δίπλα...περνάς κ για καφεδάκι από το μαγαζί να γνωριστούμε..!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Όπως είπε ο καπετάνιος...ο Παντελής στη Καλλιρρόης...ο Βαγγέλης το 990...15χρονια εκεί το πάει...
Κοντά είναι...το Παγκράτι δίπλα...περνάς κ για καφεδάκι από το μαγαζί να γνωριστούμε..!!!!
Καθαρό πέσιμο... Και εσύ.
Μην δεις αγορι ψηλό και όμορφο
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Δυο φορες πηγα εκει το 1090 οσο ηταν εγγυηση, μια χαρα με εξυπηρετησε ο ανθρωπος και εκατσε και έψαξε οτι του ειπα, αλλαξε εγγυηση αμεσα 2 θεματακια κτλ.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Όπως είπε ο καπετάνιος...ο Παντελής στη Καλλιρρόης...ο Βαγγέλης το 990...15χρονια εκεί το πάει...
Κοντά είναι...το Παγκράτι δίπλα...περνάς κ για καφεδάκι από το μαγαζί να γνωριστούμε..!!!!
που ειναι το μαγαζι στο παγκρατι να περασω? τι μαγαζι? sex shop?
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Το 15λεπτο reset στο ρελαντι που γραφανε παλια εξω ολοι για τα 950/990 αραγε να κανει δουλειά στα μονοκυλινδρα?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Το 15λεπτο reset στο ρελαντι που γραφανε παλια εξω ολοι για τα 950/990 αραγε να κανει δουλειά στα μονοκυλινδρα?
Στα 950....? :thnkg:
 
Top Bottom