KTM ADVENTURE 390R

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μη βαρας ρε φιλε, εκ παραδρομης...

Με τα βρωμοκαρμπυρατερ σας!
Να γράψεις 100 φορές τιμωρία:
"Δεν θα ξαναβρίσω τα καρμπυρατέρ"... :roflmao:
 

clear

Μέλος
Περιοχή
Παλλήνη
Όνομα
Κλέαρχος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Έλα στον Λάμπη (512). Θα έχεις όχημα αντικατάστασης σίγουρα ένα Τ700 το δικό μου. Μένω δίπλα. Συναντιόμαστε εκεί και με πας σπίτι και κρατάς το Τ7.
Το εννοώ.
Αν είναι να κάνεις το βήμα να το δοκιμάσεις για τα καλά το Yamaha.
Απλά τα λάστιχα του θέλουν προσοχή στο χώμα. Θα τα αλλάξω τον Σεπτέμβριο για να ξεκινήσω οι βόλτες.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
φιλε ευχαριστω παρα πολυ πραγματικα ! αλλα δεν θα επερνα ποτέ ξενο μηχανακι οχι για καποιο αλλο λογο αλλα ο διαολος εχει πολλα ποδαρια! ευχαριστω παντως παρα πολυ! αν χρειαστει να αφησω το μικρο καπου εχω 2ο το ανετο ξεκουραστο τελειο για μεσα στην πολη yamaha R1 !! το θεμα μου ειναι τα πηγαινε ελα στο συνεργειο αλλα θα την βρω την ακρη!
 

clear

Μέλος
Περιοχή
Παλλήνη
Όνομα
Κλέαρχος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Έχω δει πως οδηγείς και δεν νομίζω να σου τύχει κάτι το δίωρο που θα κάνει ο μάστορας να στο φτιάξει.
Τέλος πάντων, εσύ αποφασίζεις.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
που ειναι το μαγαζι στο παγκρατι να περασω? τι μαγαζι? sex shop?
α ρε Αλεξανδρε τι μου θυμησες...
αντε βρε ...
καλα να περασετε ......


εγω ειμαι το ομορφοπαιδο στα δεξια.....
ο αλλος... ο PETROSμπηχτης....

 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
α ρε Αλεξανδρε τι μου θυμησες...
αντε βρε ...
καλα να περασετε ......


εγω ειμαι το ομορφοπαιδο στα δεξια.....
ο αλλος... ο PETROSμπηχτης....

Πορτοκαλί μπλουζάκι πάλι.

Πότε θα αλλάξεις το χρεπι με κτμ είπαμε;
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Πορτοκαλί μπλουζάκι πάλι.

Πότε θα αλλάξεις το χρεπι με κτμ είπαμε;
ειναι απο το troffy 2014...
μπλουζακι με βαρια ιστορια....
:drt:
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
α ρε Αλεξανδρε τι μου θυμησες...
αντε βρε ...
καλα να περασετε ......


εγω ειμαι το ομορφοπαιδο στα δεξια.....
ο αλλος... ο PETROSμπηχτης....

..."ρόμπα"..γίναμε πάλι...
Άντε να μας πλησιάσει άνθρωπος μετά...!!!!!
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Τελικά μάλλον λύθηκε το πρόβλημα, αφού ο elio δεν είχε χρόνο όπως και ο καριμαλης και ο 512 και στην ουσία μου έλεγαν να μείνω χωρίς μότο μέχρι Σεπτέμβριο! Την λύση και ο μόνος που ασχολήθηκε ήταν ο Χρήστος στον Οικονόμου στο Περιστέρι. Αφού το φισοσε και είδε τις βλάβες που είχε καταγράψει, είδε ότι ήταν ηλεκτρολόγικο το θέμα, τσέκαρε όλα τα καλώδια ότι δίνουν κλπ κανονικά και μάλλον το πρόβλημα ήταν ένα καλώδιο του γκαζιού το οποίο είχε τοποθετηθεί από την αρχή λάθος με αποτέλεσμα να τσακίζει και να πιέζεται ειδικά όταν έστριβε το τιμόνι. Το έβαλε κανονικα και το κτμ δουλεύει, μου είπε ότι έκανε και reset και λογικά δεν θα έχω θέμα αλλά αν τύχει και μου το κάνει πάλι να τον πάρω τηλ να το αλλάξουμε, πολύ καλώς και σίγουρα με κέρδισε σαν πελάτη οπότε και τα σέρβις από εδώ και πέρα εκεί θα τα κάνω. Το θέμα λοιπόν είναι με τα συνεργεία της κτμ που κανένας δεν είχε χρόνο να ασχοληθεί με ένα μότο που έβγαλε βλάβη και ο πελάτης ο οποίος πληρώνει θα έπρεπε να περιμενει πότε θα έχουν διάθεση να το δούνε, να είναι καλά ο Χρήστος λοιπόν ο οποίος το άφησα απόγευμα τρίτης και Τετάρτη μεσημέρι ήταν έτοιμο. Αυτά κατά τα άλλα το μικρό είναι απόλαυση στο δρόμο!

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Τελικά σήμερα πήρα το μικρό από το συνεργείο! Το θέμα που έχει είναι στο καλώδιο του γκαζιού, με τα πολλά και αφού μόνο ο Χρήστος στον οικονόμου ασχολειθηκε κατάφερε να το προχωρήσουμε στην εγγύηση και όταν με το καλό ανοίξει να πάω να το αλλάξουμε, πάει γκάζι καλώδιο όλο μαζί, υπήρχε μια δυσκολία στο να πάρει το οκ από τα κεντρικά για να προχωρήσουμε αλλά όλα οκ και πρέπει να το ξαναπώ ότι μόνο αυτός έκατσε να βρει μια λύση! Ελπίζω λοιπόν τέλος του μήνα να το αλλάξω και να μην έχω θέμα με το γκάζι του ktm.... Με αυτά και με αυτά... Πολύ ωραίο το T7

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Τελικά σήμερα πήρα το μικρό από το συνεργείο! Το θέμα που έχει είναι στο καλώδιο του γκαζιού, με τα πολλά και αφού μόνο ο Χρήστος στον οικονόμου ασχολειθηκε κατάφερε να το προχωρήσουμε στην εγγύηση και όταν με το καλό ανοίξει να πάω να το αλλάξουμε, πάει γκάζι καλώδιο όλο μαζί, υπήρχε μια δυσκολία στο να πάρει το οκ από τα κεντρικά για να προχωρήσουμε αλλά όλα οκ και πρέπει να το ξαναπώ ότι μόνο αυτός έκατσε να βρει μια λύση! Ελπίζω λοιπόν τέλος του μήνα να το αλλάξω και να μην έχω θέμα με το γκάζι του ktm.... Με αυτά και με αυτά... Πολύ ωραίο το T7

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Θα σου πηγαίνει ψιλε μουυυ... Προχώρα!!!!! Και θα το κάνουμε με πορτοκαλί αυτοκολλητα

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Να γιατί tenere 700!χαχα λοιπόν πριν κάνα μήνα που κάναμε εκδρομή με τον Aldebaran ,ειχα ένα μικρό θέμα με το 390.ξαφνικα δεν είχα γκάζι άνοιγες το γκάζι τίποτα, έσβησα κάνα 2 φορές και όλα οκ μόνο η ένδειξη βλάβης έμεινε για λίγο και κάναμε αλλά 300 κμ χωρίς πρόβλημα, οπότε υπέθεσα ότι έφταιγε κάποια κακή βενζίνη που βάλαμε. Εχτές όμως φεύγω από την δουλειά και 500 μέτρα πιο κάτω πάλι το ίδιο. Ένδειξη βλάβης και γκάζι γιοκ, σβήνω κάνα 2 φορές και όλα οκ, σήμερα πάω στο elio το βάζει στο διαγνωστικό και μου λέει ότι έχει καταγράψει βλάβη στον αισθητήρα γκαζιού. Οκ. Είναι όμως λέει πνιγμένος και δεν μπορεί να το αναλάβει. Πάλι οκ. Αλλά εγώ ο πελάτης τι κάνω? Πάω αλλού? Σε ποιον? Πάω βόλτα με άγχος αν θα μείνω? Πλήρωσα μότο και έχω πρόβλημα? Είμαι μαλακάς που πήρα κτμ? Μάλλον πάω στη yamaha και περνω t7? Για πείτε?
Και που σου μίλησε ο elio πολύ σου είναι. Άκου εκεί να ασχοληθεί με το μηχανάκι σου μέσα στην εγγύηση..
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Και που σου μίλησε ο elio πολύ σου είναι. Άκου εκεί να ασχοληθεί με το μηχανάκι σου μέσα στην εγγύηση..
Σωστα! θα παω να ζητησω ταπεινα συγνωμη! :ha:ha
 
Top Bottom