Ktm exc 250 F - 400 - 450

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Καλησπέρα φίλοι

Ψάχνω για λογαριασμό φίλου exc 250 f μέχρι 450 2004-2007.
Απο 08 και μετά δεν μας ενδιαφέρει.

Ιδανικά από Αττική για να μπορούμε να το τσεκάρουμε.

Αν έχετε ακούσει κάτι ή ξέρετε κάποιον που να πουλάει κανένα θα το εκτιμούσαμε.

Ευχαριστω
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
To 250 ως το 06 είχε το παλιό αδύναμο μοτέρ. Μόνο αν βρεθεί με αναβαθμισμένο κύλινδρο 350 αλλιώς ως 250 σέρνεται.

Exc 250 f από το 07 και μετά.
 

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Γειά σου Κωστή.Για τον φίλο σου τον mousitsa ψάχνω.
Μας έχουν πει για το 350 το κιτ απλά πρπει να δούμε και αν υπάρχει γενικά.
Στα 250 δεν έχω καθόλου ιδέα αλλά για το 450 σαν το δικό μου ξέρω ότι είχαν θέματα τα επόμενα μοτέρ μετά το rfs με την λυπανση των εκκεντροφορων.
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
To 250 ως το 06 είχε το παλιό αδύναμο μοτέρ. Μόνο αν βρεθεί με αναβαθμισμένο κύλινδρο 350 αλλιώς ως 250 σέρνεται.

Exc 250 f από το 07 και μετά.
Πολυ εμπειρος μηχανικος επι θεματων exc λεει πως τα προβληματα λιπανσης των μοντελων 08-11 αγγιζουν και τα 250 και μαλιστα (αν θυμαται καλα) το xc μοτερ που αντικατεστησε τα rfs μπηκε πρωτα στο 250 του 07
 
Τελευταία επεξεργασία:

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Γειά σου Κωστή.Για τον φίλο σου τον mousitsa ψάχνω.
Μας έχουν πει για το 350 το κιτ απλά πρπει να δούμε και αν υπάρχει γενικά.
Στα 250 δεν έχω καθόλου ιδέα αλλά για το 450 σαν το δικό μου ξέρω ότι είχαν θέματα τα επόμενα μοτέρ μετά το rfs με την λυπανση των εκκεντροφορων.
Καλύτερα
Πολυ εμπειρος μηχανικος επι θεματων exc λεει πως τα προβληματα λιπανσης των μοντελων 08-11 αγγιζουν και τα 250 και μαλιστα (αν θυμαται καλα) το xc μοτερ που αντικατεστησε τα rfs μπηκε πρωτα στο 250 του 07
Από 09 και μετά τα exc f 250 ήταν μια χαρά με τακτική συντήρηση. Αλλά το θέμα είναι ποιος την έκανε και το χειρότερο οι περισσότεροι από αυτούς τα έχουν δώσει σε πιτσιρικάδες για να πάρουν πιο φρέσκα οπότε ένα πολεμικό 250 που έχει αλλάξει 2 ή και περισσότερα χέρια είναι θέμα.
 
Top Bottom