KTM LC4 Ζημιάρικα ή μήπως έτσι εξηγούνται πολλά;

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
το 690 αραγε οι κατοχοι τι εχουν να πουν απο παραξενιες
Τα κάνει ολά ισωμα :roflmao::p..... πολύ παράξενο προερχόμενος απο το GS στο χώμα
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
tc-drift

Βαγγελάκη μάθε μπαλιτσα αγόρι μου άντε με τα κινέζικα σου τα τσον-τσον και τα τσιν-τσιν
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Στο άλλο θέμα τότε γιατί μας βάζεις και σου απαντάμε για το Beta?

το TENERE 700 είναι κακέκτυπο?

Η μη αναγνώριση σου μιας μάρκας συνιστά πώς αυτή δεν υπάρχει?!

Κι εγώ δεν αναγνωρίζω την KTM. Αν έχεις ΚΤΜ ζείς σε ένα MATRIX δεν είναι αληθινό, είναι πλάσμα της φαντασίας σου.
ενταξει υπαρχει και το αστείο σε αυτές τις συζητήσεις νομίζω.......μην στεναχωριόμαστε κι ολας .......μια χαρά είναι όλα τα μηχανάκια.......
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
ενταξει υπαρχει και το αστείο σε αυτές τις συζητήσεις νομίζω.......μην στεναχωριόμαστε κι ολας .......μια χαρά είναι όλα τα μηχανάκια...τα KTM και τα HONDA...
Για τα υπόλοιπα επιφυλάσσομαι...
Fixed... :roflmao:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
ενταξει υπαρχει και το αστείο σε αυτές τις συζητήσεις νομίζω.......μην στεναχωριόμαστε κι ολας .......μια χαρά είναι όλα τα μηχανάκια.......
Δε θα μας τρελάνεις εσύ!!

Είπαμε η ktm δεν υπάρχει! Καλό θα κάνουμε στον πλανήτη..
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
ρε σεις το ποπ κορν emoji που ειναι? καντε κατι Θένο , Κώστα... Φορουμ χωρις ποπ κορν?
Ναι....βάζεις πρωί πρωί θέμα μπουρλότο και τώρα θες να φας καλαμποκακι.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
ρε σεις το ποπ κορν emoji που ειναι? καντε κατι Θένο , Κώστα... Φορουμ χωρις ποπ κορν?
Νομίζω πως τέλειωσε Νίκο...
Έχουμε όμως με πλέξιμο...:wtng:
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
λεγεται ρε,εχετε το νημα για τα enduro,τα duke τι λενε?
ρε Μανο φαταουλα, έχεις Dorso και θες και Duke ... ?
συγνωμη κιόλας αλλά σε γαρλαλάει το πωπουδάκι σου ... πάρε ενα on off να σε δει ο Θεός, ρε φίλε ...

χωρίς πλάκα τώρα, το μηχανάκι είναι φωτιά ... εχω κάνει βόλτα κάτι φίλων SMC όχι Duke και με εβαλε σε σκέψεις ...
μοτέρ, φρενα, αναρτήσεις ... εεε τι να πω, εμφανιση ... τελοσπαντων ΠΑΡΤΟ

ΥΓ. αν δεν μ απολύσουν σημερα ... γραμμή δεν έχω τραβήξει ... :laugh:
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
ρε Μανο φαταουλα, έχεις Dorso και θες και Duke ... ?
συγνωμη κιόλας αλλά σε γαρλαλάει το πωπουδάκι σου ... πάρε ενα on off να σε δει ο Θεός, ρε φίλε ...

χωρίς πλάκα τώρα, το μηχανάκι είναι φωτιά ... εχω κάνει βόλτα κάτι φίλων SMC όχι Duke και με εβαλε σε σκέψεις ...
μοτέρ, φρενα, αναρτήσεις ... εεε τι να πω, εμφανιση ... τελοσπαντων ΠΑΡΤΟ

ΥΓ. αν δεν μ απολύσουν σημερα ... γραμμή δεν έχω τραβήξει ... :laugh:
δεν με χαλαει,αλλωστε αυτα κατεβαζουν χρονια και κρυβουν το μπιφτεκι :p.. αραγε εχουμε κανα κατοχο duke εδω
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Τα lc4 μοτερ αυτα απλα δεν ηταν καλοι κινητηρες. Δεν φταινε οι καγκουρες που δεν τα συντηρουσαν, ειμαι βεβαιος οτι τα μηχανακια αυτα στα χερια των περισσοτερων περασαν πολυ πιο ευλαβικη συντηρηση απο την πλειοψηφια των χτ, χρ, ττ κλπ κλπ κλπ. Οσοι θυμουνται τα μηχανακια αυτα στην εποχη τους, τα περισσοτερα οι πιτσιρικαδες που τα ειχαν, τα καθαριζαν με μπατονετα και οδοντοβουρτσα (ισως και οδοντικο νημα), λετε να μη τους αλλαζαν λαδια? Ακομα και η εξαερωση στα λαδια, το lc4 δεν ειναι ουτε το 1ο ουτε το τελευταιαο μηχανακι που θελει μια τετοια διαδικασια, μεχρι και το ΧΤ ετσι ειναι (υπαρχει μια βιδα στο καπακι του φιλτρου λαδιου για αυτο το λογο)

Απλα η κτμ το εστεισε λιγο προχειρα τοτε, πουλησε το ready to race και το development στο μοτερ ηταν ουσιαστικα λιγο. Το οτι κανει σαν κομπρεσερ ειναι ενδειξη οτι δεν καταφεραν να φτιαξουν ουτε τα βασικα, δηλαδη εναν αντικραδασμικο αξονα που να δουλευει σωστα σε αυτο το συνολο. Αν καποιος μου ελεγε οτι το μοτερ αυτο δεν εχει αντικραδασμικο, θα τον πιστευα. Oil starvation ειναι κατι που πασχουν αρκετοι κινητηρες, οταν ομως πουλας μονοκυλιδρο ready to race, καλο ειναι να το εχεις λυμμενο αυτο το προβλημα. Εξαλλου, η συχνοτερη ζημια σε αυτα τα μοτερ ηταν οι ραγισμενες κεφαλες, που δεν ειχαν να κανουν ιδιαιτερα με τη συντηρηση του κινητηρα, η τον τροπο που τον δουλευεις.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Τα lc4 μοτερ αυτα απλα δεν ηταν καλοι κινητηρες. Δεν φταινε οι καγκουρες που δεν τα συντηρουσαν, ειμαι βεβαιος οτι τα μηχανακια αυτα στα χερια των περισσοτερων περασαν πολυ πιο ευλαβικη συντηρηση απο την πλειοψηφια των χτ, χρ, ττ κλπ κλπ κλπ. Οσοι θυμουνται τα μηχανακια αυτα στην εποχη τους, τα περισσοτερα οι πιτσιρικαδες που τα ειχαν, τα καθαριζαν με μπατονετα και οδοντοβουρτσα (ισως και οδοντικο νημα), λετε να μη τους αλλαζαν λαδια? Ακομα και η εξαερωση στα λαδια, το lc4 δεν ειναι ουτε το 1ο ουτε το τελευταιαο μηχανακι που θελει μια τετοια διαδικασια, μεχρι και το ΧΤ ετσι ειναι (υπαρχει μια βιδα στο καπακι του φιλτρου λαδιου για αυτο το λογο)

Απλα η κτμ το εστεισε λιγο προχειρα τοτε, πουλησε το ready to race και το development στο μοτερ ηταν ουσιαστικα λιγο. Το οτι κανει σαν κομπρεσερ ειναι ενδειξη οτι δεν καταφεραν να φτιαξουν ουτε τα βασικα, δηλαδη εναν αντικραδασμικο αξονα που να δουλευει σωστα σε αυτο το συνολο. Αν καποιος μου ελεγε οτι το μοτερ αυτο δεν εχει αντικραδασμικο, θα τον πιστευα. Oil starvation ειναι κατι που πασχουν αρκετοι κινητηρες, οταν ομως πουλας μονοκυλιδρο ready to race, καλο ειναι να το εχεις λυμμενο αυτο το προβλημα. Εξαλλου, η συχνοτερη ζημια σε αυτα τα μοτερ ηταν οι ραγισμενες κεφαλες, που δεν ειχαν να κανουν ιδιαιτερα με τη συντηρηση του κινητηρα, η τον τροπο που τον δουλευεις.
πες μας για 690...
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Έλα.. αφού το θες κάτι επίκαιρο!


Εσκασε πάνω στην ώρα! Αν και αυτό το μοτέρ δεν είναι καλύτερο από το κατεμ μπλέξαμε!
Βγαίνει η TRANSALPARA και τρομάξανε ούλοι......ψάχνουν όπλο για να την ανταγωνιστούνε...........
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Ρε συ φίλε mousitsas δεν σε είπε κανένας μαλακα. Ούτε είπε κανένας ότι τα KTM δεν είναι ιδιαίτερα μηχανάκια και ευπαθή και απαιτητικά.
Ίσα ίσα η επιχειρηματολογία είναι ότι ακριβώς είναι όλα αυτά τα παραπάνω σαν μηχανές επιδόσεων θέλουν και την σωστή χρήση και συντήρηση. Τώρα αν το σουζαρει ο άλλος και τρώει τον εκκεντροφόρο σιγά σιγά αυτό θα φανεί στον επόμενο ιδιοκτήτη και ούτω καθεξής. Αυτό σχολίασα στο πρώτο ποστ ουσιαστικά, όχι για να ξέπλυνω την KTM, αλλά για να υπογραμμίσω ότι κάπως έτσι βγαίνουν τα στερεότυπα.
 
Top Bottom